Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam 4 ha psenice, sejane na zaprlozenim njivama. I sada na tim parcelama ima divlje kupine, prskao sam, ali nije vredelo. Sada me plasi da necu moci da je vrsem. Jedan covek mi kaze da prskam totalom, kada psenica stigne za zetvu, pa da sacekam da izgori korov i onda da zanjem. Malo mi je cudno to. Sta mislite vi?
 
Imam 4 ha psenice, sejane na zaprlozenim njivama. I sada na tim parcelama ima divlje kupine, prskao sam, ali nije vredelo. Sada me plasi da necu moci da je vrsem. Jedan covek mi kaze da prskam totalom, kada psenica stigne za zetvu, pa da sacekam da izgori korov i onda da zanjem. Malo mi je cudno to. Sta mislite vi?

Totalom ćeš teško protiv kupine,ja nisam uspeo sa 11l/ha
A pre kose nikako
Pokosiće se,neboj se,al unovči kupini
 
Maticu,to sto je sturo zrno i belo to je bolesno bilo,ali ne znaju ljudi u ovim mojim krajevima kad je psenica bolesna.Drugo,manje kolicine tritikala je tesko primetiti u psenici.Ja sam Ingenio triorisao,i opet odnekle ima po malo tritikala po njivi,predusev zob.
Poprskan veceras Ingenio Duet ultra 0.5l+Fastak 0.15ml.Smejace mi se seljaci sto gazim psenicu,ali mislim da nisam dzabe gazio,bar cu lemu skinuti.
 
Čenejci jel zna neko situaciju na terenu sa kišom,sutra sam trebao ići prskati pšenicu u vaš kraj.:ppozdrav:
 
Da li ovo vredi ostavljati? u pitanju je NS 40 s,original seme. U jesen 150 kg 3x15,i u februaru 150 kg uree.


wp201504080021.jpg

Danas to ovako izgleda:

wp20150520008.jpg


wp20150520009.jpg
 
Imam jedno pitanje za školovani kadar,pšenica kad izbaci klas,za koliko dana okvirno cveta?
Danas od mnogo školovanih sam dobio odvovore za "zabava,smešne slike..." :haha:
 
Nakon punog klasanja do cvetanja dolazi maltene odmah kod svih zita osim kod razi i jecma . Oplodnja se obavlja unutar cveta ,a tek po zavrsetku oplodnje se pojavljuju prasnici na klasu . Klas cveta od sredine ka krajevima ,pa se prasnici pojavljuju prvo na sredisnjem delu klasa. Cvetanje traje 3-5 dana na jednom klasu. Inace fenofaza cvetanja se manifestuje pojavom prasnika, ali oplodnja je unutar vec gotova.
 
Manje vise svi prskamo preventivno. Da li ima negde da se bolest ocigledno vidi? Prosle godine u ovo doba je bila katastrofa, a prefesor Dencic ja na danima polja tada rekao da se tako katastrofalna godina sto se tce bolesti javlja jednom u petnajst godina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh