Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li postoji odredjeno vreme primene falcona ili moze cim dozvole uslovi?
Kod nas Falcon 250ml 1300din
Sekator 0.150 2150
Slavol 1l 350, 5l 1650, 10l 3000din
 
Evo psenice o kojoj sam pisao ranije u ovoj temi. Slikano pre 4 dana Ingenio je u pitanju posejano polovinom novembra cini mi se, ne znam sad tacan datum.







Valjda ce biti nesto od nje. Izgleda dosta retko, ako se ne popravi bar malo u narednih 10-tak dana ici ce preko nje jari jecam pa sta bude.



Danas to vec izgleda dosta bolje. Nece biti nista spektakularno ali ce pokriti troskove nadam se
 
Bolje izgleda na slikama nego u zivo :D bolesti ima samo da se temperatura malo stabilizuje treba raditi zastitu.
20150403122142.jpg

20150403122146.jpg

20150403122326.jpg

20150403122205.jpg
 
@minđušar, nadam se da nisu bolesti i prskaću čim pređu noćne temp. na gore.
Jel možeš samo da mi kažeš da li je kasno za regulator rasta, ne znam koji mu je zastavičar. I šta se desi ako zakasnim, bacam pare ili mogu nešto da zeznem?
 
Kako je najavljeno za vrijeme
nećemo u zaštitu još makar 10 dana a onda kad buknu bolesti ima pola da je fasuje.Bićemo u sjetvi kukuruza i soje i o pšenici će slabo ko da razmišlja.Čini mi se da će i ove godine biti gadna borba sa bolestima.
 
@minđušar, nadam se da nisu bolesti i prskaću čim pređu noćne temp. na gore.
Jel možeš samo da mi kažeš da li je kasno za regulator rasta, ne znam koji mu je zastavičar. I šta se desi ako zakasnim, bacam pare ili mogu nešto da zeznem?

U sredu ćeš vać moći prskati
Zastavičar je još daleko,i lako ga je uočiti,jer negeda gore,nego je savijen pod uglom cca 90stepeni,i ujedno i poslednji list,ako neračunamo onaj iz čijeg pazuha izazi klasić
14255035478039_1365963483653_shenkasajt.jpg
 
Poslednja izmena:
Po prognozama jaki vetrovi ce biti tokom cele sledece nedelje, eventualno posle uskrsnih praznika,,,,
 
I ja planiram u sredu ako ne bude vetra, a ako bude onda u četvrtak, tad neće biti vetra po prognozi...
 
Juce prihranili psenicu, sad se ceka kisa. U pitanju je NS 40S kasnije setva, koja posle setve u jednoj od najvlaznijih jeseni 2 nedelje nije dobila kisu pa je dosta kaskala i prilicno je bila nejednaka, sad se to malo ispravlja ali se jos vide posledice. Jedino sto se za sada ne primete tragovi bolesti ali cim vreme dozvoli ide prskanje..


psenica-2014-15.jpg
 
Mislim da je rano s obzirom na nocne temperature i obilne svakodnevne padavine(po kalendaru pravo vreme).Kod nas je jedan pre 4-5 dana poprskao psenicu fugicid+herbicid,vidim da je prokopao njivu jer je blato,danas gledam psenica pocela da zuti.
E sad jel zbog hladnoce ili zbog spiranja preparata u nize slojeve zemlje..:sta:
 
Koliko moze da osisa prinos,jer nemoze sve da se oporavi i sta se desava ako se ne stabilizuju temperature narednih 20 dana(a izgleda da ce pre sneg pasti)
 
[]
20150405104857.jpg
[/IMG]s

sorta Balaton 2,5kg po ha posejano (a po preporukama do 2kg/ar), pre setve MAP 1,5kg+0,5 Urea, a pre neki dan CAN Madjarski 37% 2kg/aru,
Ovu sortu prvi put sejem ali mislim da je dosta retka!!!
Ko ima iskustva sa ovom sortom?

20150405105611.jpg
[/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh