Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada prihraniti pšenicu koja je sijana jaaako kasno , negdje u drugoj polovini decembra ? Nikla je kolko je nikla nije ni loše kako je klijala pred one hladnoće , sad je jako mala ali daleko od toga da je za pretanjiravanje .
 
Dobila je kompleksno u sijačici izmiješano sa sjemenom , tako inače praktikujem , moglo bi se odma u njivu jer je na brijegu , a neznam dal valjati jer je takav tip zemlje da se dobro slegla uopšte ne diše . Možda sam trebao prije ove kišice al mi se činila previše mala.
 
@momosaric:
Dosta puta sam cuo da se seme nebi smelo dodirivati direktno sa djubrivom zato sto se seme ili klica mogu ostetiti!



Gogi
 
Pšenica od jednog našeg kolege forumaša. Sorta apač, mislim da je reko da je posejana 07.10., setvenu normu nisam pitao:

2s6pth5.jpg

16ibndd.jpg



Kaže mi da na ovoj praceli cilja prinos 9 t/ha
 
Ako odradi tretmane i vrijeme bude naklonjeno može blizu da dadne.Ja uvjek radim šta ja mogu da učinim i trudim se da to bude na vrijeme a vremenske prilike i neprilike ne računam,ja o tome ne odlučujem.
 
2Rd6npC.jpg


Nista od 9t/ha. Greske su brojne. Tanjirano, nije orano (trebalo je zbog glodara). Sejano 1.10. Ima dve sorte Moison i Ingenio. Za sada Moisson bolji.

Trag koji se vidi je nameran to je za prskanje. Jedan tocak po tome ide a drugi gde mora.
 
Sta uraditi sa psenicom koja je lose nikla, proci kembridz valjkom, ili drljacom. Nemojte reci izorati, za to ima jos vremena. Necu je sigurno izorati, ostavicu je jos mesec dana, pa ako se ne popravi, onda plug, pa spremac i setva suncokreta.
Inace jako kasna setva. Ostale su nikle dobro, ali su ostale tri parcele, jako lose.
 
Sta uraditi sa psenicom koja je lose nikla, proci kembridz valjkom, ili drljacom. Nemojte reci izorati, za to ima jos vremena. Necu je sigurno izorati, ostavicu je jos mesec dana, pa ako se ne popravi, onda plug, pa spremac i setva suncokreta.
Inace jako kasna setva. Ostale su nikle dobro, ali su ostale tri parcele, jako lose.
predji je kembridzom jer ces je drljacom pocupati i razrediti jos vise!
 
Kada prihraniti pšenicu koja je sijana jaaako kasno , negdje u drugoj polovini decembra ? Nikla je kolko je nikla nije ni loše kako je klijala pred one hladnoće , sad je jako mala ali daleko od toga da je za pretanjiravanje .
Momo prihranjuj ne cekaj .Djubrivu da bi delovalo treba bar 15 dana a do tada ce ona krenuti i moci ga koristiti.Po analizama PSS najbrze deluje UAN.I naravno, kada budes tretirao protiv trave i bolesti, folijarno .Redje psenice podnose jace djubrenje a posebno ovi novi hibridi.Svi jaci proizvodjaci ovdje po kj bacaju 200 kg npk i 200 kg uree,da se mozes preracunati,a svi strucnjaci kazu prva prihrana za rod a druga za kvalitet,a sta nas briga za kvalitet kad ga niko ne placa.
 
Juče prihranio pšenicu sijanu par dana pred novu godinu . Sam nisam vjerovao da može da se sije tako kasno ,al na nagovor aj eto samo da uvatim sjeme . Još je više zemlje nego zelenog kad pogledaš al nije za otpisivanje nikako.
 
Jesenas mi se pokvario reduktor na masini i posejao sam oko 230 kg / po jutru Apacha. Sta da radim ? Treba ga isparati da se malo razredi ili ne?
 
I ja sam juce zavrsio sa zadnjom prihranom.Kasno posejana pocetkom decembra nisam uspeo pre poorati ali nije losa KWS farineli prva prihrana fertil 9-15-15 250kg/ha posle toga Urea 150kg/ha i AN 150 kg/ha. Jos jedno prskanje od korova i to mu je sto mu je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh