Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja koliko vidim psenice nisu bas za slikanje.Sve nesto rnjavo,retko,na zbunove....jos lepu psenicu nisam ove godine na slikama video.Pogledajte slike od prosle godine pa da vidite razliku.
Da me neki clanovi ne shvate pogresno ali ni moje nisu bolje.Samo sam izneo svoje zapazanje.
 
Evo slike pšenice(juče slikano) NS Simonida setva 11.Oktobar predusev Soja, jednom tanjirano predsetveno 100 kg Mapa/k.j. Prva prihrana sa Sanom 135 kg/k.j urađena 22. Februara.
2niwjkg.jpg

16hkryh.jpg
 
Ljudi kada planirate prskanje od trave ja imam jednu parcelu problematicnu sa travom nema sta nema pa sam mislio da prskam u utorak sekatorom ,a falconom za 2nedelje.?
 
Ja koliko vidim psenice nisu bas za slikanje.Sve nesto rnjavo,retko,na zbunove....jos lepu psenicu nisam ove godine na slikama video.Pogledajte slike od prosle godine pa da vidite razliku.
Da me neki clanovi ne shvate pogresno ali ni moje nisu bolje.Samo sam izneo svoje zapazanje.
Vala bas,ili je to samo u nasem okrugu.Danas sam obilazio neke parcele,i ista prica,u skoro celom ataru maltene 90% psenice je jos uvek mala i retka,gde je sejana na kukuruziste tu je najlosija.Ima i dosta njiva gde je voda bila stajala ili je barem bilo prevlazeno zemljiste ,i tu se zuti ko limun.
 
Ja mislim da je i za drugu prihranu rano! Sta je od prve potrosila kad jos ni vegetacija nije posteno krenula?


Gogi
 
Ja sam danas krenuo u prvu i jedinu prihranu psenice sa po 300kg KAN-a,i sve je ostalo na prici,zaglavio sam se u njivi samo tako,jedva me iscupala dva traktora koja su takodje potonula.Strasno sta smo uradili od njive.Ovako na oko izgleda suvo,ali malo sutra,traktor tone kao da je zivo blato ispod osusene kore.
Kako je krenulo ove godine ima da radim prihranu i prskanje od trava u Maju:osmeh:
Rucno necu bacati 6 hektara-10 jutara pa makar sve preorao.
 
ja mislim sutra da pocnem sa prskanjem kombinacija cerpakt meteor i cycocel negde slavol a negde cu dodati malo uree
 
Svaka ti cast na hrabrosti.Sa ovim nocnim i jutarnjim temperaturama ne pada mi na pamet da to radim.
 
pa od utorka temp ujutru 7 pa navise a posle kisa pa ce biti kasno posebno za cycocel a i jecam ima i dosta bolesti
 
Isto i ja razmisljam...najavljuju kisu od cetvrtka nekoliko dana a od utorka minimalna temp. 8 stepeni nocu..prihranu zavrsio odavno a sad je dilema sta raditi...takodje jako retka ona koja je sejana na kukuruzistu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh