Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prekjuce..........

263zfjs.jpg


2utjo90.jpg


9u5g20.jpg
 
Mi smo danas radili tj. jutros u 6 smo dosli na njivu prehranili pšenicu sa 250kg/ha Npk-15-15-15 i 150kg/ha Ureom, do 9 se moglo cim je sunce izaslo nije vise al smo uspili rjesit njivu od 6kj kako smo i planirali posto je ona u drugom selu, evo jedna slika :)
im5x1l.jpg
 
Verujem da ste pisali,ali nisam to procitao,a malo mi neobicno da sad ide NPK.Hvala na odgovoru! :ppozdrav:
 
@ rakin mislim da bi moglo biti ovo,citiram: Naime, u mirovanju ozimih žita (kriptovegetacija) zbog niske temperature tla korijen ne može usvajati vodu niti hraniva, a buduci da temperatura lišca za lijepih zimskih dana često prelazi 0°C, nadzemni dio obavlja fotosintezu i raste što se manifestira žucenjem usjeva (tkzv. fiziološka suša,, odnosno u tlu ima vode i hraniva, ali ih korijen ne može usvojiti; dakle žuta boja lišca ne mora biti poslijedica nedostatka dušika).

http://nss.com.hr/pitanja-odgovori/odgovori_gnojidba/Gnojidba_sva_pitanja.pdf
 
Sale sigurno mislis ili ili,tj ili sad ureja ili u martu kan an san... Kad procita sta si napisao ispadne sad ureja a kasnije an san kan...sto mi nekako nema logike jer ako tako uradi zajedno ce poceti da deluju djubriva. :ppozdrav:
 
Po meni urea, i valjak - ne vidim bas najbolje, ali mislim da (koliko vidim) to ne bi skodio.
 
Derane ne valja ti to sto zaboravljas,imas 2 sina i moraces ih dooobro nauciti da ono ali devojkama srecu kvari. :ppozdrav:

Derane, ja ću tebe ispraviti kad već sale nije.:osmeh: To malo što fali, to devojci sreću kvari. A ne ali, ili i drugo. Mala šala
4.gif

Sale, kolike posledice ostavlja ovo na pšenici? Mislim da nije naročito strašno a i ja imam sličnu sliku od mraza na ječmu.
 
Nebi trebalo da bude velikih posledica pošto su to jutarnji mrazevi i nije veliki minus u pitanju samo nevalja ni da ti minusi traju u nedogled a što kaže kolega Dulka nebi bilo loše pšenice kao što su kod kolege Rakin čim vreme dozvoli prihraniti i povaljati, to su mlade pšenice i ovi mrazevi izdižu taj setveni sloj i biljke koje su slabije ukorenjene mogu i da se osuše, zato je bitno ispoštovati dubinu setve tako da i bokor pšenice bude zaštićen što više od hladnoće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh