Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odlicno izgleda,koliko taj ima ks massey?
 
Ja nisam mogao da verujem očima sta uradi u kukuruzištu!!!!
3m valjda do 200ks!
Mislim da bi 2,5m bilo ok zbog sirine traktora i da bi tu sa 150ks moglo da se odradi!
Za psenicu jednostavno kao sto paorpaor reče fenomenalno!!



Gogi
 
Kod nas psenice oprljene od mraza katastrofalno_One koje su rano posejane ocajno izgledaju mada su dobile i ove manje.Ja ne pamtim da su ovako izgledale ruzno.Da li ce im faliti nesto na kraji ili ne neznam ali sad su za temu nikad ovako.
 
Dosta velika razlika nego na videu gore!!
Nebi rekao da je dovoljno spremno za setvu?!
A kod nas u vojvodini bi uglavnom bilo ovako!


Gogi
 
Bogami juce sam obilazio atare, i mogu ti reci da bas i nisu dobra . Sve ih je mraz oprljio. I ona ranije sejana i ona kasnije sejana.
To je sve još trava,ja još nisam čuo da je pšenica izmrzla - uništena mrazom,niti sam čuo da je neko preorao pšenicu,osim da su miševi popasli,ili da je stradala od hemije prethodnog useva
Sve će to na kraju biti dobro
 
Ljudi kupio bih neku masinu za spremanje zemlje za setvu psenice. Posle kukuruza. Trenutno imam vucnu tanjiracu, ali ne odradi bas najbolje, suncokretiste radi fenemenalno, ali kukuruziste na bas. Da li da uzmem za sledecu godinu, tezu tanjiracu? Ili neki gruber? Da prodjem sa njim prvi prohod, pa sa tanjiracom drugi ili kako vec? Sta mislite?
 
@ kishrobert Kod nas nema prinosa kukuruza kao kod vas. Kod nas su ove godine bili prinosi 8-9 tona po ha. Nema tolike mase. Neki oru sa plugom.755, nismo klirens.
@ rasa91 nije to igracka, nego je gruber, samo za lakse zemljiste, i za plicu obradu, na 15-20cm.

nego mi recite koliko mislite da.vredi gruber iz oglasa?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh