Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zao mi je sto nije nedeljak dana ranije posejana. Ne izgleda lose,ali me strah golomrazice.
20141227140024.jpg
 
Stanje je svuda isto!
Jedino na suncokret je lepsa!
-10 i to 5-6 dana u kontinuitetu to će joj biti proba!
Daj boze bar 5cm snega!


Gogi
 
Danas isli drugi put trovati miseve. Steta je velika, posebno gde je predusev bio suncokret, i ko za inat na tim njivama su komsije imale strnjiku koju nisu uzorali, raj na zemlji za miseve...

Za sad na 4kj (problematicna) je utroseno oko 25kg otrova, i jos nismo zavrsili. Primetio sam da se oporavlja, ali nezam sta ce biti od nje. Upitanju je Apache.

Koji otrov/mamak vi koristite i sta vam se najbolje pokazalo? Moram uzeti jos sigurno 20ak kg otrova, svaki put kad dodjem zateknem nove rupe, nemogu nista protiv komsija koje bas briga za zemlju, njihove njive su izresetane od rupa skroz, i misevi samo prelaze na moje njive...
 
Ja sam izmešao sitno žito od selektriranja sa Brodisanom,u prvoj turi bacili 150kg,a prošle nedelje kad je bilo lepo vreme,prešli i drugi put,bacili 50kg,da ne gladuju,prvi put ih je bilo bašbaš,a sad drugi put di koja rupa
 
Danas sam se malo vozao po Vojvodini.Po mojoj proceni,psenica zauzima manje od 20 % oranica .Mozda nije tako po delovima atara koji nisu uz put i u drugim delovima Vojvodine,ali ovo sto sam video...-nema je mnogo.
 
Bc Anica na današnji dan.

343t340.jpg


Posijano malo jače od 160 kg/kj. Nicanje uglavnom dobro premda ima malo fleka na uvratina di je sjeme ostalo u suvom pa je sporo nicalo. Miševi (nešto malo ih je bilo) danas naraniti i sad fali, za sutra, najaviti snijeg da ju fino pokrije i ugrije.
 
Samo da padne, makar 10-ak cm. Nece biti ni nama po kucama svejedno tih par ledenih dana sto najavljuju a ne tek na njivi ovim travkama ako ostanu bez jorgana :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Danas gledam iz kuće prema njivama,baš sneg i nije nešto pokrio njive,ima mesta gde kao da nije ni padao,biće čupavo za pšenice,pogotovo kasnije posejane.
 
Sta mislite i ovoj vrsti pripreme za setvu psenice? Ima snimaka gde je sejanje zajedno!

<a href="http://youtu.be/kyeElIXtqgc" target="_blank">[video=youtube_share;kyeElIXtqgc]http://youtu.be/kyeElIXtqgc[/video]

Gogi
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh