Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Misliš mudre misli. :osmeh: Ako čovek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vetar mu nije od pomoći.
 
http://agroservis.rs/galetin-prinosi-psenice-iznad-visegodisnjeg-proseka

Evo zna Galetin koliki je rod pšenice a već sada se možete informisati koliki će biti prinos kukuruza čak i koliko će se izvesti. Mnogo mudar i dalekovid čovek. Iskusni poljostrugari koji su ceo vek proveli na njivi ne znaju šta će biti do jeseni a on to kao iz topa ::svaka cast::E da nam je više takvih stručnjaka.
 
Gotova žetva,rod 5.3t ha hektolitar 78,8.Glavni uzrok slabo nicanje,smanjen sklop.Gdje sam pojačao normu preko 6t ha ali opet dobro.Lako bi bilo raditi kad bi znali kakvo će vrijeme biti.U seli prosjek 3 t ha.
 
Evo još koje slike iz žetve...
... ćoše jedne parcele,ljuti pesak... :sjasi:

IMG_20150708_161336.jpg


... i jedna "onako usput"

IMG_20150708_193918.jpg
 
Ako nekoga zanima seme psenice neka se javi u inbox

https://www.facebook.com/ztepic/posts/10206806957634566

prinos ove godine sam imao skoro 10 tona po ha. uz to brdo slame, psenica nije navodnjavana.

prosle godine sam imao semenski apac koji se odlicno pokazao i ljudi su prezadovoljni, ali ova je cak nadmasila apaca.

imate slike na fejsbuku ali evo pokusacu da postavim i ovde
11702669_10206806957434561_4606659915433176192_n.jpg


sutra ide na vagu cisto da potvrdim sve tvrdnje trebalo bi da ima nekih skoro 6 tona sa povrsine od 50 ari.
 
Kod mene je Ingenio podbacio svake godine u odnosu na ostale sorte,neverovatno ali zemljiste mu neodgovara,zrno mu je krupno dok je zeleno posle nesto ubrzo sazri i bude sturo nije samo kod mene takav slucaj vec i kod ostalih razocarao sam se ali mislim da je do zemljista nista drugo evo imam na istoj parceli pola Nikol pola Ingenio Nikol je 30%bolja tako da cu je sejati dogodine.
Interesantno,i ja sam stekao utisak da na mom zemljištu daje manji prinos od ,balatona,apaća,farinelija i solehia zato je izbačen iz proizvodnje.
 
Mi ingenio sejemo na prvim klasama i daje najbolje moguce rezultate. Ima previse sorti da bi se probali, pa moramo da se raspitujemo. Ogledi savetodavnih sluzbi su ok, ali ipak su to male povrsine za neki zakljucak. Od Moissona sam ocekivao vise. U toku vegetacije je bolje izgledao od ingenija, kada smo dosli da vrsimo iz kombajna mi deluje da je slabije curio. Malko sam razocaran, moissson sam ocekivao da bude unapredjen ingenio.
 
Ja vrsem u nedelju i ne nadam se nekom tovaru,moje prognoze max 4t/ha,al' kako je uradjeno i ulozeno u parcelu bio bih zadovoljan i sa 3,5t/ha,sorte ns gora semenska,to su davali kao pomoc poplavljenima,nikla nikako,i 3 reprodukcija ns pobeda,ona je nikla pristojno,ako budem iso u vrsu bice slika....e sad resio sam da im pokazem da i kod nas psenica moze roditi bar 6-7t/ha,na pristojnim parcelamo uz odgovarajuce djubrenje i agrotehniku,ali nikako ne zanm za koju sortu da se odlucim,prvenstveno meni treba psenica za bikove ne za prodaju,pa bih molio za neki savet oko odabira sorte,razmisljao sam da posejem apac i ns40s...a ako neko ima neki predlog ,mlad sam i voljan da pokupim koji savet i predlog,sve u cilju daljeg ucenja i usavrsavanja :ppozdrav:
 
Ako nekoga zanima seme psenice neka se javi u inbox

https://www.facebook.com/ztepic/posts/10206806957634566

prinos ove godine sam imao skoro 10 tona po ha. uz to brdo slame, psenica nije navodnjavana.

prosle godine sam imao semenski apac koji se odlicno pokazao i ljudi su prezadovoljni, ali ova je cak nadmasila apaca.

imate slike na fejsbuku ali evo pokusacu da postavim i ovde
11702669_10206806957434561_4606659915433176192_n.jpg


sutra ide na vagu cisto da potvrdim sve tvrdnje trebalo bi da ima nekih skoro 6 tona sa povrsine od 50 ari.

Maksimalno nekorektno.Da sam u uloi moderatora skinuo bih ovaj
 
Ilico Vs ingenio. Ingenio je bolji. 2013 su bili u istoj parceli. Ilico sam eliminisao odmah, samo se dvoumim ingenio ili moisson. Ili Balaton da se vratim, sorta koja nije najbolja ali je uvek u vrhu.
 
Maksimalno nekorektno.Da sam u uloi moderatora skinuo bih ovaj

Maksimalno nekorektno.Da sam u ulozi moderatora skinuo bih ovaj dopis.Ovo je zavitlavajne sa kolegama forumašima.Ovo treba osuditi maksimalno.Nismo mi mala deca pa da nas kolega zavitlava i da će nam reći podatke ako naručimo seme od njega.Grozno!!!
 
Ako nekoga zanima seme psenice neka se javi u inbox

https://www.facebook.com/ztepic/posts/10206806957634566

prinos ove godine sam imao skoro 10 tona po ha. uz to brdo slame, psenica nije navodnjavana.

prosle godine sam imao semenski apac koji se odlicno pokazao i ljudi su prezadovoljni, ali ova je cak nadmasila apaca.

imate slike na fejsbuku ali evo pokusacu da postavim i ovdesutra ide na vagu cisto da potvrdim sve tvrdnje trebalo bi da ima nekih skoro 6 tona sa povrsine od 50 ari.
Bravo za tebe šta umeš da proizvedeš.I to uz eko buster.
 
Ne znam, sve je to tu negde. Nemam toliku povrsinu da sve isprobam. Zato je pogodno da neko ko je imao minimum 1ha od vise sorti da napise svoje misljenje. Ingenio je vrhunska psenica, ali covek uvek trazi bolje... KWS iz ostalih semena po meni je u svemu dobar, ali ima boljih od njega i u kukuruzu, suncokretu, secernoj repi. Zato i u psenici ih nekako ne ocekujem da budu naj, mozda gresim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh