Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce skinuta sorta Sofru kod komsije u ataru.Prskana samo jednom za bolest,jednom trava,prihrana u jesen i jedna u prolece.Na nekih 85ari preko 7200kg.To zito je opasno izgledalo od samog pocetka i na njivi je sa jako dobrom kondicijom.Takvih psenica kod mene u celom ataru nema ni 5%.
 
Sofra je prava stvar. Kod nas su prošle godine imali preko 5000 kg/kj. Ove godine nije bilo mesta za nju, ali na jesen dolazi obavezno.
 
Ja sam posejao semenski Sofru i nije los,al mislim da je ispod Ilica i Ingenia,viducemo jos kad udje kombajn...Trenutno mi se svidja KWS Cubus,jedino je jos zelen ima da se radi za Petrovdan :haha:
 
Jedan otkupljivac mi je rekao da bilo koju sortu od KWS uzima kao kvalitetnu i bice placena vise.Ide sa njima ka izvozu Slovenackim mlinarima.
 
Bosanci se opasno interesuju za nasu pšenicu zbog izuzetnog kvaliteta ove godine i daju prednost nad Madjarskom pšenicom. Cena u otkupu se očekuje oko 17,5 din sa pdv-om.
 
25.06.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Bosanci se opasno interesuju za vašu pšenicu zato što je ovde posijano bar 30% manje pšenice , a potpisali su ugovore sa Turskom za isporuku koju nebi ispunili ni da je zasijano 100% više . Problem je što ta količina koja treba da se izveze mora biti BH porijekla a iz Srbije je još uvjek najlakše provesti preko granice 2 kamiona umjesto jednog samo se drugi kamion zakloni iza prvog a cariniku vozač pokaže gore prstom " Gledaj eno Supermena " , kad on pogleda oni prodju :osmeh:
 
Nerazumem cemu iznenadjenje na ovu cenu psenice,mislim strasno,kao da zivite na marsu i kad dodje zetva spadnete na zemlju u sred srbije.Pa ova cena se zna od setve do sada,cak se ocekivala i losija cena,i tako svake godine u krug,zasto je sejete kad zadnjih 263godine ima losu cenu i svaki put se iznenadjujete losoj ceni......

- - - - - - - - - -

Kad oni nemaju kostća,miškovića,matijevića,vučića,itd :haha:
Imaju Alkaponea:haha:
 
Auu, sad smo se iznenadili koliko smo se iznenadili lošoj ceni, ali smo se još vise iznenadili koliko je ustvari ima posejano, a lepo smo rekli da nećemo.
 
Ovde je ( U RS , BH) i pričano i stvarno malo posijano . Inače smo sitni ali ovo je istorijki najmanje zasijano , džaba su obećavali subvencije i sve , sad trgovci obilaze svaku babu i kombajnera da ugovore pšenicu al nema je :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh