Pšenica 2013/2014

Znači nema pravila domaća ili strana sorta,zahvataju ih bolesti kako koju gde stigne...

Danas sam obišao sve njive što radim,i nisam video ni 20% parcela pod pšenicom,a da nije krenula septorija,mislim da će nažalost sve kod nas zahvatiti,i ječmovi takođe koje znam da su prskani Falkonom pre 20dana (toliko i drže bolji fungicidi)

- - - - - - - - - -

Da li si koristio Bioplant Floru do sad?Kako ti se cini?Mene su ubedili da kupim neke kolicine za ovu sezonu...

Jesam,zasad mi se to najbolje pokazalo
 
Da se nadovežem na pitanje od ddragana...

Nisam koristio ništa osim Kristalona, Murtonika i onih od 25kg, (zaboravih kako im ime) folijarnih đubriva.
 
i kod mene je kanda malo bolesna :sta:
023.jpg

024.jpg

028.jpg
 
Da li mogu da prskam jos psenicu? Da n ije velika za prskanje? Evo slika
picture-131.jpg

picture-132.jpg

A sledece dve slike su od psenice koja je manja ali je mislim malo i obolela. Cime nju da prskam?
picture-129.jpg

picture-130.jpg
 
Danas bio u apoteci i razagovarao sam sa zastitarom,kaze nikada vise bolesti nego ove godine a i sam sam primetio,prinosi ce biti prepolovljeni u nasem kraju jer se zastita slabo radi a ima i onih koji su radili pa ima bolesti,videcemo sta ce biti samo jos fali sneg i mraz pa da zavrsimo zetvu na vreme i posejemo kukuruz na strnistu.

- - - - - - - - - -


[/QUOTE]
prskaj slobodno,nemoj da dozvolis da je bolest zahvati sada kada je u odlicnom stanju.

- - - - - - - - - -

attachment.php

prosle godine krajem maja,bolest ucinila svoje,prvo bila kisa a kasnije susa,baceno je ukupno 700kg po hektaru NPK i KAN od pola pa levo suboticki NPK a od pola desno Hrvatski kvalitetniji, razlika je ocigledna,nema je.kao da nisam nista bacao ranijih godina sa takvim djubrenjem imao sam 6-7 tona po hektaru.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam isto odradio dvije prehrane po 200kg kana po ha prva ruka lincer druga lukavac ali slabo reaguje,msm dobra je ali nije to to.Bolesti nema a za slab rast kontam da je samo hladnoća kriva,ovo vrijeme je nenormalno.
 
Pa danas mi neko rece kao nije lose kad bi posle prskanja bilo male kise,malo mi cudno zapazanje ali ajde da pitam,sutra ide tretman+prihrana 20-20-20
 
Neznam ove god prosle sam ga koristio u povrcu al je dosta povoljniji od ovih sto se ovde po forumu forsiraju.ide isto 0,5l po h kao i duet ultra a garant je duplo jeftiniji
 
Ja sam koristio Presing-Zupa pola litre na hektar cena je bila 3250 din/lit.Jel Cercohem izadje jeftinije.Pitam zbog sledece godine,uvek treba pratiti kretanja i zapisati,svaki dinar ustede dobro dodje ako je ista efikasnost.
 
Presing mi koristimo u povrcu to ti je samo za pepelnicu ..:osmeh: treba da je jevtiniji jer ide pola litre po hektaru a cenu neznam napamet(sutra su zvati i videti) ali mislim da je oko2.000-3.000 litar
 
Nazad
Vrh