Pšenica 2013/2014

Pa nije ingenio bas za svaku zemlju,kod mene ilovaca,njiva do mene ingenio legao do zemlje,zrno krupno,full agrotehnika dobar domacin radi njivu,semenska,prinos 2800 kg po h,kod mene Apac sirotinjska agrotehnika,djubrivo subotica u fullu,seme reprodukcija,samo jedno prskanje u ranoj fazi Presingom i to je sve,prinos okruglo 5000kg po h.Kod mene hektolitar 78 nosio uzorak ali nista prodao,sve stoji skladisteno.
 
Prijatelj je imao 5950 kg/kj Graindor-a,u proizvodnji,na priličnoj površini,hl 83,protein 15.6 , vl gluten 39

Mindjusar pa sta sve radite toj psenici i koliko djubriva joj date da bi rodila 6000 kg/kj. To je vise od jednog vagona po ha. Ako mi verujes ne smem ako izlazim na ulici da nekom kazem. Terace i mene i Poljoinfo i tog paora kome je to uspelo!:osmeh:
 
Cenjeni domaćin je iz Bečeja,a pitanje bi bilo lakše postaviti šta se ne radi toj pšenici :osmeh:

I??? Aj nesto ukratko bar koliko djubriva? I sta drugo zastite? Ne moze valjda svaki klas posebno da neguje!

Apache je zakon! Ali probacu nesto Ingenio mada ce samo nekih 3 kj posejati! Ako bi znao da dobijem onaj prinos kao tvoj prijatelj (Mindjusar) onda bi posejao sve parcele sa psenicom!:osmeh:
 
Nisam nikada imao lošu Simonidu pa ni ove godine.Ubedljivo je dosta bolje podnela vremenske prilike/neprilike nego Zveki.Ako pronađem odvagu slikaću da vidiš šta ćage kažu za Simonidu.
 
Nisam nikada imao lošu Simonidu pa ni ove godine.Ubedljivo je dosta bolje podnela vremenske prilike/neprilike nego Zveki.Ako pronađem odvagu slikaću da vidiš šta ćage kažu za Simonidu.

vidis,u mom kraju svi su pukli na simonidi,pa pomalo i ja,ko je uradio samo jednu zastitu imao je od 8-15 meteri,dve zastite od 15-19 meteri,ja sam radio tri zastite i prinos je bio od 17-27 meteri,dok apac i anapurna sa samo jednom zastitom krajem marta(falkon) su dali od 36-39 meteri,svaka cast na HT simonidi,sejao sam je dve godine al vise NE.....
 
Voleo bih da znam sta li se desilo sa mojom psenicom,jedna parcela je uginula skoro 90%,ostavio sam je nisam hteo da vrsem,bila je dobra nikla je dobro,nije bilo rdje ali je pocela da se susi na krugove i na kraju uginula.sumnjam na virozu ali i na neke stetocine.
 
PRevise se ovde filozofira, kad je trebalo da se radi nije se radilo kako treba, a sad se priča šta bi bilo kad bi bilo. Bolje prelistajte temu od početka jer nam se bliži nova setva. SADA SE PRIPREMA TEREN za sledeću žetvu prvi korak je analiza zemljišta, nakon toga odredjivanje vrste i doze djubriva ,te nabavka.
 
Nazad
Vrh