Pšenica 2013/2014

Ako je arenda u pitanju a i ne mora biti, pa ako ne bude bilo takvih Majskih kisa kao prosle i ove god. tesko da ce se ulozeni novac izvuci sa takvom agrotehnikom! Po meni najrizcnija kultura je ta psenica!:ppozdrav:
Ma nema neke velike zarade na pšenici ,iskreno nikada je nije ni bilo jedino skockaš njivu kako hoćeš pa vrati to dogodine .Uostalom manji rizik nego kukuruz tamo dole.
 
Poslednja izmena:
Malo listanja kroz temu i doćeš do svih informacija. Predkultura kukuruz, zaorano oko 300 kg/ha 5-ice i oko 70-80 kg/ha uree, predsjetveno 3x15 300 kg/ha i nešto malo uree, norma sjetve oko 155 kg/kj, KAN, folijarno Kristalon i stimulator rasta, reg. rasta, herbicid, fungicidi, insekticid... i sve. Sad na tu njivu ide repa.

Ovo znaci da si djubrio i pod brazdu i pod spremac ?
 
Malo listanja kroz temu i doćeš do svih informacija. Predkultura kukuruz, zaorano oko 300 kg/ha 5-ice i oko 70-80 kg/ha uree, predsjetveno 3x15 300 kg/ha i nešto malo uree, norma sjetve oko 155 kg/kj, KAN, folijarno Kristalon i stimulator rasta, reg. rasta, herbicid, fungicidi, insekticid... i sve. Sad na tu njivu ide repa.

Koji si regulator rasta koristio, i da li si zadovoljan?
 
Ja sam poceo da skidam nesto psenice sa svojih parcela.Prinos je solidan ali jos je daleko kraj pa videcemo.Evo par slika
Ova prikolica je sa njive od 0,70H 4200kg i jos je ostalo dva kruga kombajnom za sledeci dan.Bas sam se prijatno iznenadio.Sorta NS 40S prva reprodukcija.
09072014176.jpg
09072014175.jpg

Ovo na slici je Evgenija :osmeh: malo polegla iako je dva puta valjana i sa 300kg KAN a,ocekujem preko 7t po H no videcemo.
09072014172.jpg


09072014173.jpg
 
Evo šta sam ja nalepio na Torpeda, namjerno jer ljudi ne podnose kad netko za njega kaze da je deutz hahaha, a i na forumu ima par hejtera :D
2r2u335.jpg
 
A sta vam znaci da lepite nalepnice sa svojim prezimenima na masinama?
Ja sam hteo Cveja(jer mi je to nadimak i svi me tako znaju) ali cale nije najbolje raumeo i uradio tu.Za neke je to mozda krs ali za mene nemam bolje i nemam sta da krijem.Nisam ukrao vec sad ga na muke zaradio.To sto imam posteno sam zaradio i time se dicim,a takodje i zbog usluga.Jer kad prodjem oni vide ko je pa zovu...Iskreno ne vidim nista lose u tome.
Mindjusar nisi u pravu Ima on nalepnice proizvodjaca na fabricki predvidjenim mestima za to nista nije uklonjeno.
26082013312.jpg

01052012097.jpg

Ovo je
I to umesto nalepnice proizvođača mašine

Slika kad je skidan poklopac sa strane,inace natpis proizvodjaca i model su i dalje tu:ppozdrav:
01052012099.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh