Pšenica 2013/2014

Ko ostavlja za seme zito vlaga nesme da bude ispod 12%,klica nece imati dobru klijavost.....
Za Balaton sam pricao da je kod mene bio golo g...o.
Talas nista posebno,ima atraktivan klas,al kad malo bolje pogledas veliki je razmak izmedju zrna po visini pa se cini ihaj...Za sad trenutno najjace zito u opticaju Ingenio :ppozdrav:
 
Ja sam Balaton izbacio posle prve sezone,jednostavno kod mene nije mogao da pridje sa prinosom pored nekih LG sorti.
 
Ajde slikaj taj talas baš me interesuje ,do sada nisam ni znao a ni čuo da PKB ima pšenicu.Kod nas to niti ko donosi niti ko seje. Balaton je dobio drugu i poslednju šansu ove godine.
Naravno da cu slikati,voleo bih da podelim te slike sa forumom.Znam da su dobre PKB psenice i koristim redovno njihova semena ali ove godine kao da su podivljale.Kao sto mozete videti clan duki78 je postavio koju sliku Arene,ona je inace sa najmanjim potencijalom a vidite i sami te klasove na haubi od fergusona.
PKB ima svoj institut i svoje sorte psenice i kukuruza.U razgovoru sa odgovornim ljudima iz PKB Agroekon. skrenuta mi je paznja da su svi njihovi hibridi i psenice najpogodniji na slabijim zemljistima,kiselim,najbolje rezultate daju bas u tom brdskom podrucju.
 
Slavko a Andino,jel imas i takvo?
evo ga, slicno je tvom

kc1afc.jpg
2yvtb0h.jpg
 
Ko ostavlja za seme zito vlaga nesme da bude ispod 12%,klica nece imati dobru klijavost.....
Za Balaton sam pricao da je kod mene bio golo g...o.
Talas nista posebno,ima atraktivan klas,al kad malo bolje pogledas veliki je razmak izmedju zrna po visini pa se cini ihaj...Za sad trenutno najjace zito u opticaju Ingenio :ppozdrav:

Jel znas sa kolikom bi vlagom semenska trebala biti skinuta?
Ili je samo bitno da ne sidje ispod 12%
 
Ingenio i LG Nikol za sada izgledaju naj bolje. Za njima NS 40S. Sve tri su dobro podnele napad rdje. Simonida vec dosta losija. U zadnja dva dana sve psenice su naglo pobelele i prinudno zriju usled visokih temperatura.
 

PKB ima svoj institut i svoje sorte psenice i kukuruza.U razgovoru sa odgovornim ljudima iz PKB Agroekon. skrenuta mi je paznja da su svi njihovi hibridi i psenice najpogodniji na slabijim zemljistima,kiselim,najbolje rezultate daju bas u tom brdskom podrucju.
[/QUOTE]

Mozda u tvom kraju, kod mene njive na kojima je sejan Talas najlosije izgledaju i slobodno mogu da kazem to je najbolesnije zito koje sam video, tuga, cemer i jad...Od kukuruza sam video MAKSIM I KONDOR i po meni daleko je to od hibrida za ozbiljnu proizvodnju.
 
Obisao sve psenice.Zeleno lisce ima jos samo farineli.Ostale moje psenice pocinju zrenje.Presekla ih je ova toplota samo tako.Pre deset dana su bile zelene.Po mojoj proceni za 14dana sledi kosenje.E sad dobro bi bilo da malo zahladi da to zrenje bude na tenane kako se zrno ne bi naglo smezuralo.
 
Danas gledao bratovu psenicu usput do moje repe. Za 4-5 dana od proslog obilaska se drasticno promenila. Prelazi u fazu zrenja.
 
Ma nisam mogao da poverujem šta su mu uradila ova zadnja tri dana.Pa još sutra i prekosutra ima da bude pakao.Sad samo ne znam koje će pšenice gore proći.One iz ranijih rokova i ranije sorte ili kasnije sorte i kasniji rokovi setve.
 
Nazad
Vrh