Pšenica 2013/2014

Pisao sam par stranica ranije da sa sistemicima obavezno treba ici i preventivni, zalepi se za list, nema rezistentnosti, ne dozvoljava ulazak bolesti preko lista...........

Kako si zadovoljan za proslu godinu sa tom kombinacijom?
Prosle godine nisam isao Antre, ne mogu da setim sta je islo, ali je dobro odradilo posao...

- - - - - - - - - -

Uh pa ta kombinacija kosta preko 50 eura:osmeh:

Fali koji dinar od 50 evra...
 
A sta mislite o Spartaku i Mirazu,kod mene u selu se to masovno koristi.Cena je od 2000 do 2500 za litar a ide na hektar.Ja sam koristio Presing i on izadje jos jeftinije a odradio je posao samo tako,zadovoljan na toj njivi.
 
Zavrsen drugi tretman psenica....Duett Ultra + Fury

Ingenio...

119vw28.jpg


90wol1.jpg


NS 40s
2uh4qc2.jpg


xdgrqr.jpg


Ingenio druga parcela

209hflk.jpg
 
Ми смо данас узели Mercury, па ћемо са њим да прскамо. Данас је била и заштитарка и обишла њиве.
 
Koliko je Ingenio u Sumadiju manji,toliko o kvalitetu zemlje,ali mozda je i bolje sto je tako.
Zavisi do vremena setve,meni je nesto kasnije nikla ali evo vec klasa ali se nevidi na slici visoka je iznad kolena i to se nevidi na slici,prosle godine prva je klasala ali je posle preplanula jer je bilo preko 30c u nalivanju zrna sada je ranije klasala a u sustini kod mene ni jedna sorta jos nije potpuno klasala ima samo na par mesta kod ljudi koji su posejali pocetkom oktobra ona vec cveta,imali smo problem u nicanju bilo je suse pa desetak dana kasnimo i ako smo sejali u roku negde oko 12-15 oktobra.
 
Zeljko,nisam mislio konkretno na tvoju,nego generalno gledano manja je psenica kod nas,moj Ingenio je naprimer do kolena sad,setva 9-og oktobra,dobro bokorenje,modra boja,bolesti nema,ali nije nesto izrasla mnogo.
 
Strane sorte su optornije na rdju, mi sejemo sve Apach nesto malo Ingenio i da kucnem o drvo na nijednoj njivi nije pronadjena rdja, ali ipak smo poceli preventivno jer nije taj preparat toliko skup koliko on moze doneti dobre prinose na leto u pitanju je Falcon, u cvetu cemo ici sa Prosarom standardni tretmani za psenicu :)
 
zavisi i do nadmorske visine i tempearature,kod mene ima raznih psenica,moj rodjak ima veliku psenicu preko pojasa vec klasala odlicna je ali njegova je nikla za 5-6 dana od setve pala je kisa odmah i sve je niklo a to mnogo znaci,jedan dan ponekad pravi razliku,ima svakako razlike ali ima mnogo faktora koji uticu na to.
 
NS Simonida ovo Zito u sredini . Simonida pocinje da klasa . Prvi put zastita radjena Bamper P preparatom 26 Marta , a prekjuce radjena jos jedna zastita Falkonom. Nebi da rizikujem ima dosta bolesnih zita a bice jos i dosta kise u narednom periodu. U Cvetanju cu ici sa Prosarom. Ako Bog da bit ce i roda naravnoi i dobre cene.
2014-04-29-081734.png
20140426105303.jpg
 
Kod nas ima otprilike pola bolesnih, ko nije zaštitio prvi put je nadero, bez obzira na sortu i predsetvenu pripremu. Ima i onih koje su za preoravanje ali nije još počelo, ljudi se nadaju da će uspeti prskanje. Inače zalihe Duet ultra su razgrabljene.
 
Nazad
Vrh