Pšenica 2013/2014

Mislim da je bolja kombinacija Amistar ili nesto drugo, probao sam taj Folicur jos dok je bio sa mankozebom u varijanti M u npr. u povrcu i mogu da kazem da je bio slab.
Nema veze da li je iz te grupe evo primer: karbendazim extra ,tiofanat-metil ::lose::
 
Kris pročitaj još jednom:ppozdrav:
Sistemik širokog spektra. Djeluje kao inhibitor biosinteze sterola. Suzbija bolesti žitarica: Erysiphe graminis, Puccinia spp., Septoria spp., Rhynchosporium secalis, Pyrenophora teres te značajnije smanjuje napad Fusariuma na klasu. Dozvoljena dva tretiranja. Suzbija krastavost i pepelnicu jabuke te palež cvijeta koštićavih voćaka. Na uljanoj repici i suncokretu suzbija: Alternaria spp., Botrytis cinerea i Sclerotinia sclerotiorum. U kombinaciji s diklofluanidom suzbija: Botrytis cinerea, Plasmopara viticola i Uncinela necator.
 
Svi triazoli bi trebalo da deluju na septoriju,mogao bi neko malo stručniji i svežiji da nam pojasni kako koji triazol deluje ,ja nisam naišao na informaciju o njihovim razlikama.
Ja sam konkretno prskao sa smešom propikonazola i ciprokonazola druga smeša difenokonazol i propikonazol .S obe sam zadovoljan .
 
a3e6ugap.jpg

40s ceka drugo prskanje
 
40S ove godina izgleda bas cudno. Izuzetno tanka stabljika i sve nesto k'o nakostreseno, a jos nije klasao. Videcemo na kraju sta ce dati, za sad me nije odusevio izgledom (mada to nije presudno).
 
Nazad
Vrh