Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se malo umesam u psenicu posto sam samo o soji i kuruzu palamudio:haha:,zadovoljan sam,simonida u velikom ritu,prema Mindjusarevoj Budisavi,samo bi joj sad sunca trebalo...
 
Kantar ce da kaze pravu sliku Apaca...Otkad je on dosao u nase njive,ne moze vizuelno da se nosi sa Ns sortama,ali zato rod je druga prica
 
Palika na toj parceli su rađene 2 setvene norme,eksperimentisanje.Jedna polovina je posejana sa 120 a druga sa 135 kg semena po k.j.Seme je prva reprodukcija,selektirano,kalibrisano zrno i zaštićeno Lamardorom.
Dragane istina je da daje veći rod ali je kod mene završio karijeru.Što on što Arlequin.
 
Palika na toj parceli su rađene 2 setvene norme,eksperimentisanje.Jedna polovina je posejana sa 120 a druga sa 135 kg semena po k.j.Seme je prva reprodukcija,selektirano,kalibrisano zrno i zaštićeno Lamardorom.
Dragane istina je da daje veći rod ali je kod mene završio karijeru.Što on što Arlequin.
Da li moze da se zna razlog?
 
Gušća je samo gušća a ređa ima lepši vlat.Videću kada kombajn uđe da je vrše šta je bolje ovako od oka nije merodavno.
Dragane šta god mu radio ne mogu da se pomerim od hektolitra jačeg od 76 a ponegde 78.Dva prskanja,prihrane,ovo,ono i šipak.Sejem ih već neke 3 godine i nisam se proslavio kvalitetom.
 
Stvarno nisam nikad obraćao pažnju koliko koje sorte stane u prikolicu.
Malo je mnogo da bude razlika 4 t na prikolici nosivosti 14 tona al dobro.
Mislim da se plaća pšenica po kg a valjda gledamo prinos po jutru/hektaru a ne po prikolici.
No svako zna svoju računicu pa neka radi kako hoće.
 
Definitivno smo utvrdili da nije fuzarijum nego da je nešto pojelo cu cvetanju (sumljamo na rutavu bubu)... Šta je još zanimljivo, takav ja samo Ingenio i kod nas i svugdem a Euro Fit i Novosadske nisu...
 
Evo i mog indijanca , zadnje što sam radio na njoj je prihrana sa SAN-om početkom marta i sad čekam :cool: pa žetva .



qn8wmq.jpg


A ovaj mali je moj agronom u obilasku :sreca:


2qu1wrn.jpg
 
@kiraj Na predhodnoj stranici tvojea psenica je napadnuta virusnim oboljenjem koje se naziva "virus patuljaste psenice".Nazalost nema mu leka sta rori rodice i to je to.Nadam se da gresim ali ima kod mene u ataru par takve njive koje su tako okaraktyerisali strucnjaci.
 
@kiraj Na predhodnoj stranici tvojea psenica je napadnuta virusnim oboljenjem koje se naziva "virus patuljaste psenice".Nazalost nema mu leka sta rori rodice i to je to.Nadam se da gresim ali ima kod mene u ataru par takve njive koje su tako okaraktyerisali strucnjaci.
Mislim da si nešto pobrkao ,oko slika.Virus nije na mojim slikama.
 
Kod mene ima tog virusa i to samo na parcelama gde je zasejan Arlequin.Prošle godine isto tako i opet sam ga budala posejao.Inače malopre se vratio iz obilaska njiva pod pšenicom.Sutra prskanje fungicidom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh