Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drustvo kakva je situacija kod vas sto se tice poleganja zita i jecma zbog ovih velikih kisa,kod mene sve domace sorte polako se spustaju,dok se stranci,indijanci jos uvek drze,bogami bice gusto u zetvi:osmeh:
 
@Srđan Žorž

Pa neznam da je to bolest il šta je alo ona je dvaput tretirana, drugi put prošli petak... Mi sumljamo da je vetar nosio hemiju sa voća jer je pored nas...
 
Onda bi bili svi ne samo poneki,ja sam mislio ovi sto izgledaju suvi da je nastupila fuzarioza.To sto smo prskali nemoze sve da zastiti,nikad nije 100% sigurna zastita ako se prska.
 
J.... ga, šta mu je neznam a i neinteresuje me više... Što je bilo do mene ja sam uradio, ostaje da čekamo žetvu pa da vidimo... A koliko ja znam fuzarijoza ne napada list, to će pre biti da je od leme...

A moguće da je dobila malo i od rutave bube... (sa jabuka)...
 
Indijanac!
photo0108.jpg
 
oVO KOD @SHALE@je tipična fuzarioza klasa.Negde ispod klasa je presečen dovod za klas i on se suši .Može se desiti da preseče dovod u sredini klasa i da imate situaciju da je od pola ka vrhu klas potpuno suv a od pola prema dole sasvim normalan klas.
 
Ja ipak ne bi rekao da je fuzarioza, jer su samo zastavičari oštećeni, pre bih rako da je lema, mada je tretirano od leme prošlog petka kad i o fuzarijuma... a i koliko ja znam fuzarijum napada klas a ne list, bar takvo iskustvo imam od prošle godine, tj. u ovoj fazi nemože da se vidi golim okom da li je klas zaražen fuzarijumom, nego kad počne da naliva zrno, vidi se da ima praznih mesta...
 
Kod nas je zadnjih dana bilo tolko mnogo kiše i vjetra da su "srpske" sorte legle od 50-90% , a moj francuz nizak pa debo stoji 100% , pa onda svi kažu imo si sreće , takav je narod.
(Ječam i tritikiti da se ne priča :"tepih")
 
23jh6ab.jpg


Isti simptomi, ono što ne mogu da vidim na slici je da li su svi klasovi u polju beli ili je pojava mestimična , ako je ovo prvo onda je ko što kaže mindjušar to ipak fuzarijum klasa. A u tekstu piše ako su niske temperature u vreme cvetanja da može doći do propadanja klasa....e sad...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh