Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene Andino mnogo bolji od Apaca na istoj parceli.Danasd ,,tucen" sa Amiser-om(0,6l) i Fury-em(0,2l).
Moj otac kaze da je to bacanje para,videcemo,jer jedan deo njive nisam prskao!
Po preporuci zastitaara nisam prihranjivao folijarno,kaze sad nema efekta.
Inace i Balaton mi izgleda bolje od Apaca,videcemo sta ce reci kantar.
 
Sorta Apach posejan sa oko 160 kg po kj. Izgleda da obecava!
20120519griuiilearind45.jpg
[/URL][/IMG]
20120519griulaiilearind.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Te pšenice što su kasnije sejane mogu da daju veći prinos nego one u optimalnom roku što su posejane,pisao sam o tome jesenas.A i potrefili su se neki faktori tako da ima preduslova za tako nešto

---------- Poruka napisana u 10:05 ---------- Prethodna poruka je at 10:01 ----------

 
Odg. na pitanje " a gde je tu žito"

Nejednako nicanje=nejednako vreme klasavanja, momentalno klasava 30% parcele a ostatak je u cvetanju.

Jos jedan odgovor sto se tiče komentara "može da se šparta"

Može mestimično jer su lule na sejačici sejale seme u isti red pa ima raseva.
 
Danas sam obisao sve psenice,i na svakoj ima leme,nema je puno,izgleda da ju je tek sada napala,po parceli sam nasao 3-4 pijavice,ove nedelje prskanje..
 
To jeste, ali pljuska nema. Samo sitna kiša bila noćas a sad sunce počelo da se probija.
 
Pa neki kažu da u cvetanju pšenice nije dobro da padne kiša,a opet drugi da je dobro.Šta mislite o tome tj. znate?
 
Temperature ne smeju da se kreću preko 30 stepeni, padavine takodje ne smeju da budu jer dolazi do lošije oplodnje . Cvetanje uglavnom traje do 6 dana.
 
Znam da kad se kukurz oprašuje nema boljeg nego da pada kiša.To se uvek govorilo i kad se tako desi rod je odličan.Za pšenicu stvarno nisam znao.
 
Za pšenicu znam da je jako nepovoljno u cvetanju kao što je bilo pre 2-3god,temperature ispod 10 C i magla,za ostalo neznam,ja sam samo seljak

Nego slabo nešto 'oće centići da krenu padati
 
Svake godine sam sejao pšen. od 1980g.Ali nisam zaključio ništa za kišu u cvatu ali su mi i deda i otac govorili da je kiša u cvatu dobra .E sad verovatno umerena i ne svaki dan.Što reče @minđušar niska temp je loša ali isto tako i visoka. Da ne bude da sam izmislio toplu vodu ali u poljop. se sve vrti oko optimalnih vrem. uslova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh