Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obišao dve parcele pšenice ,pomodrila od zime
Ova parcela je na tanjiranom lucerištu ,nije se uradilo kako treba ,možda će biti presevanja.Ima dosta korova i rupa od miševa .


27.03 je bila ovakva

Jedna parcela oprskana protiv korova.Sejana je na tanjiranom lucerištu ,korova ima mnogo a pšenica je baš loša.Po ministru neću se ovajditi ni od subvencija :sta:.
P3070028.JPG



Danas je ovo pokošeno ,dala je 2800kg/kj.Dobro da je nismo presevali .
 
danas pokosen ingenio 8550 kg na 3 kj vlaga 10.2 hektolitar 80, zadovoljan, da je bilo bolje bokorenje bilo bi vise. Jako puno biljaka je bilo gde je iz semena po jedan struk samo.. Areklin jos jak, slama polu zelena, tek za nedelju dana mozda, na oko izgleda mnogo bolje od ingenia,videcemo...
 
Zato što oni već sad ne mogu da pregrizu zrno!:osmeh:

Ja ove godine nemam žita, ali sam gledao komšijsku, i bila je zrela još pre 4-5 dana, ovršena je u petak i bilo je 3700 kg/kj. Sorta NS 40.
 
Otac otišao da kosi uslužno kod komšije Simonidu.Vlaga 13.8 hektolitar 82.Naša juče proverena i nije za rad.
Palika ako je ona tvoja Simonida dala toliko moja će dati 60 meteri po k.j.

Ona Simonida što smo prvo išli gledati,što je samo do puta bila prskana sa UREAom u kombinaciji je dala 3450 kg/kj,a ona što je od parcele sa Ingeniom i Balatonom,pa prema selu posle soje je dala 3800 kg/kj,a cela njiva je prskana sa urejom u kombinaciji,al zato kad je zastavičar otpao,pa ostao samo vlat,bio je prilično lep prizor

mi znjemo psenicu kad klas padne nadole.i kad zrno psenice nemozas pregristi zubima.zasto vi tolko rano znjete?

Mi volimo kad stoji ... vlat
 
Košeno juče i prekjuče, sorta Simonida, vlaga od 11,5% do 12,7%, hektolitar 83,6-83,9, prinos 33 metara. Nije prskana od bolesti samo od trave.
 
Ja sam juče pokosio 1 kj Ingenia, i bilo 25 meteri, vlaga 14,6%, hektolitar 75. Ja sam sae razočarao u Ingenio, doduše ćale kaže da je ta njiva bila najređa, jer je on sve prskao, pa on video i ranije kako je izgledala... I da poprilično se osipala na hederu zato smo je uradili, a i bila je poprilično niska, slame skoro i da nema...
 
Juce kosena simonida i pobeda, vlaga 12%-12,4%, hektolitar 80,5. Rod 30-31 metar po jutru. U jesen baceno 100kg/kj 3x15, u prolece prihranjen Anom 100-150kg/kj i prskano samo jednom preotiv korova. Danas ce se kositi i apac
 
Ona Simonida što smo prvo išli gledati,što je samo do puta bila prskana sa UREAom u kombinaciji je dala 3450 kg/kj,a ona što je od parcele sa Ingeniom i Balatonom,pa prema selu posle soje je dala 3800 kg/kj,a cela njiva je prskana sa urejom u kombinaciji,al zato kad je zastavičar otpao,pa ostao samo vlat,bio je prilično lep prizor



Mi volimo kad stoji ... vlat[/QUOTE
Naravno sto duze.:haha:spavam:{{
 
Bogami Leko ja to nesto nisam primetio.
Znam sta sam video 1. aprila 2011, a sta 2012. Nebo i zemlja.
E sad ako je ona to uspela da nadomesti, usta sumljam, onda ce biti nesto od nje.
Atar obilazim gotovo svakodnevno, ali jos nisam video psenicu za primer. ima par parcela koje deluju OK, ali mali procenat.
Jedino mi se cini da su senice posejane u kasnom roku bolje nego one u optimalnom.
Iskreno se nadam da gresim i da ce prinos biti dobar.
evo da potvrdim moja ocekivanja za prinos psenicu danas skinuta ns 40 s prinos3,5 ton po kj ostali detalji u temi zetva a od apaca ocekujem veci rod
 
Danas ovršen Ingenio,11.9 vlaga,hl 82.8,prinos OKO 39meteri(ili više) po katastarskom jutru,neznam tačno,jer neznam tačno koliko ima na punoj prikolici što je ostavljeno za seme

Picture035-1.jpg
[/IMG]
Picture036-1.jpg
[/IMG]

Balaton i dalje zelen
Picture034-1.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Juče ovršen Ingenio na 1h97a, vlaga 12, prinos 12-13 tona. Neznam tačno prinos jer sam ga podigao na tavan. Ostalo se vrši narednih dana.
 
Jel to onaj Ingenio kod krsta?Vrseno sa nekim zutim kombajnom?

---------- Poruka napisana u 22:01 ---------- Prethodna poruka je at 21:59 ----------

Ja sam juče pokosio 1 kj Ingenia, i bilo 25 meteri, vlaga 14,6%, hektolitar 75. Ja sam sae razočarao u Ingenio, doduše ćale kaže da je ta njiva bila najređa, jer je on sve prskao, pa on video i ranije kako je izgledala... I da poprilično se osipala na hederu zato smo je uradili, a i bila je poprilično niska, slame skoro i da nema...
Jelto onaj kod na krstu?
 
Juče uslužno rađena simonida tačno 3kj tačno 9000kg ,vlaga 10,5 hektolitar 88.Bez ikakve zaštite,prihrana oko 100kg ureje i to jako nejednako bačene,zemlja 2/3 prva klasa.Druga parcela apač,4,8kj,11000kg.vlaga11,5 hektolitar81.Loša zemlja(od2-5 klasde)neprskana prilično obolela prihrana oko150kg urea+an,predusev š repa prskana betanal expert.Kod kuma 3,5kj oko5000kg indijanca isto repa prskana sa expertom.
 
Posle prijatne pauze sutra nastavljamo ,završavamo simonidu.
Sda sam obišao Ns 40 ,apač i balaton.Mislim da će prekosutra moći da se skidaju.
Balaton
 
Danas mi drugar sa moje njive doneo par strukova psenice. Neujednaceno zri, kosice se oko 7-8 jula.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh