Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
gotova zetva.
prosek 43m/kj jus-a.
3 parcele. jedna provereno 44m/kj, druga pretpostavljam da je 47-48 a treca je nesto losija zbog vodoleza, ali je deo druge otisao na kantar zajedno s trecom.
ludacki prinos.
nisam ovako srecan bio od kad je zvezda osvojila kup sampiona.
i pri tom, to nema veze s lovom, nego su me francuzi i englezi godinama nervirali s tim njihovim prinosima od 8t/ha.
nije mi bilo jasno kako to postizu.
 
nemam pojma. sto kiraj rece, sve kao lane.
njive su mi ok s fosforom i kalijumom. neke su dobile i 600kg map-a u poslednje 3 godine (fosfor bio izrazito deficitaran).
urea-140-150kg po kj iz 2x. 100+50. setva u prvoj dekadi oktobra.
sorta apach.
fungicidi - nista.
folijarno-nista.
 
Apac 5,5t / ha(tanjirano)14,2%vlagaa,78hl.NS-40s 6t / ha(orano)14,3%vlaga,77hl.
 
Pokošena parcela koja je najviše oštećena od vode.Deo je usejan suncokret a negde nije moglo ni da se useje .Gde smo uspeli da bacimo ureu i da oprskamo od korova je dobra pšenica ali ima i ovakvih delova.
P6240113.JPG


P6240111.JPG


P6240110.JPG


P6240106.JPG


P6240104.JPG
 
I ja sam danas uradio nekih 15jutara mojih, prinos je 4t po kj, mozda negde malo manje gde ima slatine...a posle isao za komsiju na jednom mestu nedaleko od moje njive zito lose u pi...a isto prihranjen...
 
Ja jos nisam skinuo zito ali koliko cujem kod nas u selu kod mojih prijatelja je prinos u zavisnosti od parcele do parcele od 1700kg do 4700kg/kj. Rekordni prinosi koje oni spominju a ja nemam razloga da im ne verujem su postignuti sa Arlekinom.
 
Ove godine je odličan kvalitet žita. Ali ima godina i kad to nije tako. Zato sam pitao za hektolitar tog Apača, odnosno koliki on bude u prosečnoj godini a koliko u lošoj godini za kvalitet žita. Da li može da se desi da bude toliko loš da ne prime to žito. Sve ovo pitam jer bih voleo da isprobam tu sortu... (Iznerviralo me je kad sam čuo da se hektolitar preko 80 ne bonifikuje. Zašto onda da sejem kvalitetne sorte, poboljšivače, ako taj kvalitet posle ne mogu da naplatim.)
 
KOnacno mi @KR uradio zito gde smo komsije.NS 40s,3300kg/kj,HL 79.7,vlaga 12.5%,primese 2.7%.Dobro je.Zadovoljan sa kombajnerom(mislim sofer od @KR-a) :cool:
 
ja juce pokosio talas to je seme za pkb-a prinos 11600 na 3 kj vlaga12.5 a hl neverovatnih 87 naspam onog andina od neki dan losiji je prinos ali jako lepo izgleda doduse takav je i izgled
 
Zetva jos nije gotova, sutra ako Bog da, a ono sto mogu reci je sledece. O prinosima necu, samo cu reci da sam zadovoljan.NS40-S je dosta dobra sorta, ali nije dorasla Apacu. Prosto da nema Apaca i njemu slicnih verovatno bi i dalje sejao NS sorte , ovako zbogom NS.
Zao mi je, ali stranci znaju da naprave bolje od nasih. Treba biti realan i raditi ono sto najbolje znas i umes. Definitivno semenarstvo nije ta grana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh