Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma jok,to je ove godine bila smeneska od apaca,kad smo je uradili stojala je na prikolici nekih nedelju dana cekajuci da se selektira.medjutim ja sam u medjuvremenu dosao do semenske ns40 koja je bila spakovana u dzakovima.matorog su nervirali dzakovi(neznajuci sta je u njima,500kg) koji su stajali pored prikolice i on je to izrucio na postojeci apac,tako da je to to...
 
Jeste čuli da je optimalni rok setve pomeren :haha: Kažu može da se seje i u prvoj polovini Decembra meseca :haha: jer nije kasno.Vide da je sa setvom završeno i da nema baš nešto preterano mnogo posejano pa sviraju k....
 
Farmer Bob je napisao(la):
Jeste,puno je.NS 40s ide oko 130kg/kj.
Mislim da sam negde pročitao da treba još manje, 110 kg/kj?
Kod nas u selu su neki ljudi uzeli NS-40 i posejali je kao i sve ostale sorte, čak i više od 170kg/kj. Oni nisu znali koliko treba, a prodavac im nije rekao...
 
zorancile je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
Jeste,puno je.NS 40s ide oko 130kg/kj.
Mislim da sam negde pročitao da treba još manje, 110 kg/kj?
Kod nas u selu su neki ljudi uzeli NS-40 i posejali je kao i sve ostale sorte, čak i više od 170kg/kj. Oni nisu znali koliko treba, a prodavac im nije rekao...
Ne citaju Poljoprivrednik ili ne posecuju zimska predavanja... :haha: :cao:
 
Kod nas u selu ima ogled 5 sorti NS kuce i jedna medju njima je 40S. Prema preporuci NS promotera posejana je 130 kg/kj.
 
pidikanac je napisao(la):
ja sam sejao apač po 120kg po kj deluje mi malo retko
Sada deluje retko,ali videces u zetvi da nema razlike u gustini NS 150-180 kg/kj i Apache 105-110 kg kj.
ivan610988 je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
ja sam sejao apač po 120kg po kj deluje mi malo retko
Koliko je to tacno kg po ha?
Pomnozi sa 1,75 i dobices koliko je kg/ha.
 
Ove godine 50% manje nego lane tj. samo 6ha! Posejao sam sortu Arlequin (200kg po hektaru)! A inace Apache je za stocnu ishranu!
 
sto sejete psenicu sejte soju dosta je profitabilnija od psenice a bogami i suncokreta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh