Ozakonjenje poljoprivrednih objekata

Кад сам правио шупе морао сам 1м од комшије да се увучем у мој плац а платно је ишло на међу ово је све рађено уз пројекат,дозволу за градњу,после легализација итд све по закону и реду.
 
A šta misliš šta ćeš da radiš na tom metru prostora a da nepovrediš komšiju, sa komšijama lepo ako može pošto ti je komšija veći brat od brata rođenog ali no.
 
Vodite računa ako je negde uradjen pdr(plan detaljne regulacije) onda se sve rukovodi njime. Ja imam slučaj da mi je jedan objekat na medji maltene sa svih strana (tako sam ga kupio) i ne treba mi saglasnost ničija ni za dogradnju pošto mogu još jedan sprat da dignem, a kamo li za rekonstrukciju itd... Tako stojinu pdr~u.
 
A ako moras nesto da radis sa strane i da neka masina mora da prodje ili udje kod komsije da li ti onda treba necije odobrenje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Na metar bar mozes peske da prodjes da opajas paucinu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
**greška ti pola metra metar,odvališ 2 metra ko čovek i gradiš,ne posle da moljakaš,skela da se stavi ,a ograda da ne smeta.
A šta da radim bez 2m kad nam plac širok 15m i plac7- 8-9 ari površine, gde da se uvlačim i povlačim kad mi svaki metar treba a nema mogućnosti proširenja kupovinom pored.
 
U novoj gradnji, kad se radi ispočetka ima smisla to 2m od granice, jer i komšija se udalji toliko, i onaj treći pa redom, i tebi o dalje ostaje ista širina samo ne možeš komšiji ili on tebi zabraniti da iza kuće radi fasadu ili šta ja znam, jer bilo slučajeva naravno... A u već izgrađenom delu sprovoditi tako mere baš nezgodno. Pogotovo u inđiji, placevi 12 do 15 m, i 80 posto 4.5 ara, napičak..
 
Komsija i ja smo zajedno napravili zid izmedju nas . Posle sam deo tog zida iskoristo za supu uz njegovu saglasnost, Zid je uvucen 70 cm u moj plac posto smo pravili u produzetku stale koju smo za tolko uvukli od medje.Sad da on hoce isto tako nesto da napravi na drugom delu zida i ja bi dao njemu saglasnost.Zakon je tu da regulise kada se ljudi ne mogu dogovoriti.

 
Moj deda se davno dogovorio sa komsijom da imaju zajednicki manji zid, i svako svoju supu. Drugo vreme bilo, drugi ljudi neki.
Ja danas gledam da nemam takvih saradnji ako ne moram, hocu da pomognem, al necu da sprezem ako ne moram, iz danasnje perspektive nebi zidao zajednicki zid pa nikad
 
Nazad
Vrh