Ovčarski psi - Dresura

Doveo jučer kući i stavio u blizinu štale na lanac. bila vesela kad sam uzima a sad nekako full povučeno. i evo jutros obišao i ne miče se s mjesta. bila je ostavljena kao perspektiva uz mater do sada pa valjda tuguje. neznam ni sam daću joj neko vrijeme prilagodbe, vidicemo...
 
Jel ima neko stence sarplaninca i koliko se uopste krecu cene?Mene zanimaju oni izvorni,pravi cuvari,nije bitan pedigre i pobede na izlozbama i ne svidjaju mi se oni ukrstani sa bernandincima,dogama i ko zna cime jos.Znaci dobri starinski sarci koji su odrastali uz stoku,ako neko ima tako nesto.
 
Doveo jučer kući i stavio u blizinu štale na lanac. bila vesela kad sam uzima a sad nekako full povučeno. i evo jutros obišao i ne miče se s mjesta. bila je ostavljena kao perspektiva uz mater do sada pa valjda tuguje. neznam ni sam daću joj neko vrijeme prilagodbe, vidicemo...
Druze ako imas sarplaninca nikako na lanac, to ce ti biti najveca greska u zivotu. Oni nisu po prirodi i genetski naviknuti niti prilagodjeni da budu robovi i da budu vezani. Cim ojaca neces smeti da pridjes. Ja imam dva muzjaka nikad ih nisam vezivao. Imaju svoj boks.
 
Jel ima neko stence sarplaninca i koliko se uopste krecu cene?Mene zanimaju oni izvorni,pravi cuvari,nije bitan pedigre i pobede na izlozbama i ne svidjaju mi se oni ukrstani sa bernandincima,dogama i ko zna cime jos.Znaci dobri starinski sarci koji su odrastali uz stoku,ako neko ima tako nesto.

imam ja 8kucica 4zenska i 4 muska stari 25dana jos sisaju acene se krecu od 50-80evra bez papira ubacicu slike pa ces videti pozdrav:ppozdrav:
 
fotografija0039.jpg
fotografija0083.jpg
fotografija0085.jpg
fotografija0088.jpg
fotografija0091.jpg
fotografija0092.jpg
:cao:prijatelju nisam slikao oca ,ali slikacemo on potice od stare izvorne vojne linije.jarak kod sremske mitrovice.
 
Lepi,lepi,ovi mali kao loptice.A vidim ti ih cuvas kao kucne ljubimce,a ne kao radne pse.Nego daleko mi S.Mitrovica da dolazim za kucence,jedino kad bi u neko skorije vreme dolazio do BG-a pa da navratim za stene.
 
Lepi,lepi,ovi mali kao loptice.A vidim ti ih cuvas kao kucne ljubimce,a ne kao radne pse.Nego daleko mi S.Mitrovica da dolazim za kucence,jedino kad bi u neko skorije vreme dolazio do BG-a pa da navratim za stene.

vidim ja da si daleko jug srbije ,inace sam kupio sarca za kucu da cuva imanje kuja je po prilici ostra ,nejdem po izlozbama.do rumskog vasara trebalo bi da ih nosim 03.07.pozdrav.
 
Pa daleko sam od tebe,a nisam znao gde je Jarak,reko mozda je blize.Nego kazi mi cime hranis kuju i koliko ona u proseku jede?Danas pricam sa nekim ljudima i oni me odvracaju od sarca,kao mnogo jede,kazu mi da nabavim pit bul-a,ali se meni nesto sarplaninci mnogo vise svidjaju.
 
Pa daleko sam od tebe,a nisam znao gde je Jarak,reko mozda je blize.Nego kazi mi cime hranis kuju i koliko ona u proseku jede?Danas pricam sa nekim ljudima i oni me odvracaju od sarca,kao mnogo jede,kazu mi da nabavim pit bul-a,ali se meni nesto sarplaninci mnogo vise svidjaju.
mojoj kuji je 14mesecii kao stene je solidno jela do jedno7-8meseci posle manje od terijera,jer i predhodna sarplaninka koju sam imao 10godina jako je malo jela i nisu neki probiraci.primera radi komsija ima rotvajlerku koja dnevno pojede kao moja za 3-4dana.normalno je da joj se apetit povecao zbog kucica,a staru kuju nisam nikada pario 10godina istvarno je malo jela,ja volim sarce jer su jako privzeni gazdi.
 
Ma i ja mislim da nisu probirljivi i da nisu prozdrljivi,ali kruze u narodu te neke price koje se tesko iskorenjuju.Ja Sarplanince volim od malena,valjda mi to urodjeno,a i nekako mi deluju stvarno plemenito.
 
Treba vec da ih podignu dok sisaju kuju, znaci od 45 do 60 dana usi su skroz podignute, tako je bar kod mojih, mada ima odstupanja bitno je da ih podignu, nebitno da li pre ili kasnije.
 
Moj ima sada 2 mjeseca i na pola su podignute valjda ce se ispraviti i kod majke i oca su mu usi podignute.Hvala
 
Imam pet odličnih štenića pulina. Roditelji su već godinama kod mene i provereno daju odličnu štenad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav ljudi, imam pitanje vezano za pulina.

Naime ja sa mojim imam "problem"...

Nas Beli je star godinu dana, jako je aktivan, ima veliko dvoriste na raspolaganju, nikad nije vezan, igra se sa mackma,maltretira ih,ponekad pojuri ovce kad uzmemo da se poigramo,sam ih redko dira...

E sad, problem je u tome sto i nije neki cuvar,dvorista,domacinstva od ljudi, naime posto je kapija po ceo dan otvorena,a navracaju komsije, svracaju i nepoznati ljudi u radionicu on na njih nikako ne reaguje, cak i kad nema nikoga, cak mi se desavalo da zateknem lokalne pijance u letnjoj kuhinji koji opusteno prodju pored njega, da mi se poznanici spradaju,kako su svracali nikog nema kuci,a on nista....

Znaci u dvoriste svako moze uci bez imalo bojazni,ni glasa nece pustiti,kad su ljudi u pitanju, dok recimo ostali psi,macke nesmeju ni da primirisu,odmah reaguje....

Ovo mi je drugi pulin kojeg imam, predhoni je bio dosta boolji cuvar iako je veoma mlad uginuo (komsije ga otrovale) kada je imao 7 meseci. A i sa jednim i sa drugim nije se nesto posebni radilo,tako reci odrasli su u istim uslovima.

Evo i slika sadasnjeg, pa bi usput zamolio u i clanove koji malo bolje poznaju ovu rasu da kazu par reci o njemu, kupljen je u okolini Sabca, rekose da je madjarki, da je majka donesena iz Madjarske, a predhodni je bio Vojvodjanski, i ima prilicne razlike, okacicu i slike starog ako nadjem.

Znaci glavno pitanje je sta da radim,da bi on ipak postao malo agresivniji,da ipak cuva dvoriste,bar malo da zalaje.

Hvala unapred.

20150809_143443-6d28d7.jpg


20150809_143445-1f9fa0.jpg
20150809_143557-a4111a.jpg


- - - - - - - - - -

Evo par slika od pre,kada je bio mladji

20150403_225124-42e5dc.jpg
20150105_160919-3a0e6b.jpg
20141214_122210-4a740a.jpg
20141214_122225-7ef2ae.jpg
 
Nazad
Vrh