Ovčarski psi - Dresura

Učlanjen(a)
14 Jul 2013
Poruka
1.494
Druze, pas kao i svaki pas, sa njim se mora raditi da bi bio ono sto ti hoces.. Jednom mi veterinar rekao da probam da ga "dresiram" pola sata dnevno svakog dana i necu biti svestan koliko pas moze da nauci..
Kod tebe je verovatno problem sto i Vi kao porodica ste na neki nacin gostoprimljivi i ne smetaju vam gosti, tako i on, vidi od vas, jer nema odredjenu komandu za "kreni" i "prekini", onda samo gleda od vas i kako vi, tako i on.. Nema tu niceg lose.. Ali kako je tako je.. Nadam se da nisam pogresio iako vas ne poznajem..
Inace i ja sam imam Pulinku i neznam sto do sad nisam nabavio psa te rase.. Samo sto sam ja mnogo sa njim radio i gde ja okom, on tu skokom, steta sto nemamo vise ovce, tad su bili dozivljaji...
Evo je moja kad se okotila, steta sto je ukrala, ali stenci su srecno udomljeni, a jedno je ostalo meni, kuja je sad kastrirana zbog spleta okolnosti..
https://youtu.be/vu_ESRhUpDQ

glogi

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Nov 2015
Poruka
3
Pa tako nesto kao sto i rece Zarkov mali,inace on je kod tasta koji sam zivi,ima stolarsku radionici i non stop neko dolazi i tu je ja mislim glavni razlog zasto ne reaguje na ljude...

Sa njim se u principu nije posebno ni radilo,vise igralo,ali isto tako je bilo i sa predhodnim i predhodni je od malena znao cim mu pogledas recimo na kokoske da su usle u deo dvorista gde im nije mesto sam ih potera....ja sam uvek insistirao da budu kaznjeni kada nisu dobri i kod prvog se to obilo o glavu,izleteo je na ulicu i udarilo ga auto,ali izvukao se, sa 6-7 savova,ali smatram da veterinar nije do kraja odradio posao (samo ga usio) i tako je ostao da hramlje na jednu nogu,ali to ga nimalo nije sprecavalo da pojuri kad zatreba...strasan pas bio

msimic951

Novajlija
Učlanjen(a)
1 Jun 2014
Poruka
5
Odvedi ga negde i svezi za lanac i nek vam pridje nepoznata osoba udara palicom kraj njega i vice a ti huskaj ako nece nek i njega malo i onda nocu isto dovode nepoznatu osobu inek ga mazi u tvom prisustvu a onda iznenada nek ga udari a ti huskaj

Dobri J

Član
Učlanjen(a)
29 Jan 2016
Poruka
60

Znam da nije rasa koja se često vidja kod nas, naročito ne sa stadom, ali moram da ga pohvalim.
Švajcarski beli ovčar, 2 godine star, čuva i tera stado od oko 50-ak ovaca. Mi smo iz brdsko-planinskog dela južne Srbije, vukovi su neretka pojava.
Ovih dana je presrećan jer se ponovo ide u pašu!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vrh