Ovčarski psi - Dresura

Ovo je Cezar i Mitra sami u igri i Cezar medju ovcama u štali

1zvrc6c.jpg




Izvinjavam se zbog dupliranja slika, ne znam zzbog čega je to.

by MAestro: Gačeviću, ispravljeno, pogrešio si sa ubacivanjem istog linka. Samo klikni gore desno zeleno IZMENI i poinovo ti daje mogućnost da ubaciš fotografiju ispod ove samo daj jedan novi red (Enter). Ponovo proceduru i ubaci drugu fotku.

:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297843295[/time]
_________________________________________________
kbccp1.jpg

Post je spojen: [time]1297868570[/time]
_________________________________________________
Najlepše hvala, shvatio sam kako se ubacuju ok.
Post je spojen: [time]1297893934[/time]
_________________________________________________
2mfy7b8.jpg
 
kolega po slici se vidi da je pas veoma privrzen ovci sto znaci da je nemrzi,treba polako ali sigurno nastaviti ovo nihovo druzenije kao sto sam pisao obavezno davilica i bic i pse jednog po jednog u ring sovcama.psa pustiti megu ovcama u slobodnom stilu ali uz tvoju prisutnost kad krene da skace juri udariti po zadnim nogama jednom ali sigurno ne vise puta ,pa ponavlijati tu radniju koliko god mu neuge u glavu da netreba da divlija megu ovcama jer je i on deo njih,tako malo na izmenicno dok ih nenaucis lepom ponasaniju.kolega imas prelepe pse steta je ih sad upropastiti kad su dosli do kraja skolske godine
 
Kolega cigaja tvoje metode dresure su baš "konkretne" pa da nebismo imali sukob sa društvom za zaštitu životinja i njihovim pristalicama hajde da to objasnimo "prihvatljivim" rečnikom: :haha:
Kao što je poznato,istih pasa nema:kod jednih reflex nastaje brže kod drugih sporije,shodno tome koristimo metode dresure:
1-mehanička
2-samo nagrađivanje hranom
3-oponašanje drugih pasa
4-kombinacija prve dve
Mehanička kojom izazivamo neprijatne(bolne) osećaje koji spadaju u bezuslovne nadražaje gde ubrajamo trzaj povodnikom,udarac bičem i druge postupke koji izazivaju bol i samo odbrambenu reakciju,stepen korišćenja nadražaja zavisi od individualnih osobina psa i to je činilac prinude i zabrane.
Kolega cigaja možeš li nešto više da nam kažeš o ovoj trećoj metodi odnosno učenju pulina uz već naučenog? Pozdrav :cao:
 
Danas je bila 45-minutna vežba sa ŠTAPOM, u početku ženka juri male jagnjiće, a onda dobije štap preko repa, kako je vreme odmicalo počela je da se smiruje i da prolazi pored njih , prati ih ali ne juri. Kada sam u poseban boks ubacio jedno jagnje i kerove, oni su počeli da ga jure, onda sam stežući ih za vrat svaki put kada to urade i uz jasan uzvik doveo do toga da se jagnje igra, oni ga gledaju, ali gledaju i u mene i samo čuče.Da li je u redu početak, nastavljam ponovo.
 
ljudi ja sam imao nemackog ovcara,koliko god da sam ga ucio da nedira zivinu bilo je dzabe,dok sam ja s njim nece nista da pipne cim udjem u kucu on zakolje nesto
 
Moj šarplaninac je doneo kokoš iz komšiluka, uhvatio je i nosio do štale više od 600 metara i tamo je pustio, kokoš je bila nepovredjena. Isti slučaj je i sa jagnjadiima neće da ih grize ni davi samo se njuši sa njima i želi da se igra, a meni treba da ih ne dira nego da stoji na brdu i da osmatra.
Post je spojen: [time]1298063284[/time]
_________________________________________________
 
Sobzirom da je Izostao odgovor kolege Cigaja,na moje pitanje,ne mogu da se otmem utisku da je moj poslednji post pogresno protumacio.
Naprotiv veoma cenim njegov rad i iskustvo sa psima,stoga bi mi bilo drago da cujem njegov odgovor,verovatno to i druge zanima.
Srdacan pozdrav :cao:
 
SIMOVIC je napisao(la):
Kolega cigaja tvoje metode dresure su baš "konkretne" pa da nebismo imali sukob sa društvom za zaštitu životinja i njihovim pristalicama hajde da to objasnimo "prihvatljivim" rečnikom: :haha:
Kao što je poznato,istih pasa nema:kod jednih reflex nastaje brže kod drugih sporije,shodno tome koristimo metode dresure:
1-mehanička
2-samo nagrađivanje hranom
3-oponašanje drugih pasa
4-kombinacija prve dve
Mehanička kojom izazivamo neprijatne(bolne) osećaje koji spadaju u bezuslovne nadražaje gde ubrajamo trzaj povodnikom,udarac bičem i druge postupke koji izazivaju bol i samo odbrambenu reakciju,stepen korišćenja nadražaja zavisi od individualnih osobina psa i to je činilac prinude i zabrane.
Kolega cigaja možeš li nešto više da nam kažeš o ovoj trećoj metodi odnosno učenju pulina uz već naučenog? Pozdrav :cao:
Pozz kolege u dresuri psa koristis sve te metode ali mehanicku sto manije ali i niju treba primenjivati :D svremena na vreme.
Naravno druze da je mnogo lakse nauciti mladog psa uz starijeg,jer ce naravno krenuti da kopira starijeg ali nemoi non stop da bude sa starijim nek ide 4 dana sa starijim pa 1 sam pa kad krene da radi 80 posto radnije onda povecas na 2 dana sam,
 
Hvala kolega,imao bi još jedno pitanje.
Šta raditi sa štenetom od 5-6 meseci sada kada su ovce u toru,nema paše da bi štene radilo a vreme prolazi?
Pozdrav :cao:
 
pazljivo druze sa stenetom drziga na lanac pa pustai preko dana sat dva da se istrci i nemoi mu dozvoliti da seta megu ovce jer ce ih zavoleti a kad jednom zavoli ovce tesko ces napraviti radnika od nijega i naravno vezbe poslusnosti jer kod pulina je jako bitna faza pre dresure
 
Hvala druže,držim ga u boksu i kada ga pustim da se istrči pavo ide ka ovcama i laje oko tora.
Izgleda da ću morati da čekam proleće sa daljom obukom.
Pozdrav :cao:
 
kolega kad laje oko tora i na ovce i spreman da se sukobi sa ovcama to je dobar znak
Post je spojen: [time]1298756927[/time]
_________________________________________________
kolega moze box ali bolje bi bilo na lanac jer ce slanca brze ici dresura a i kazne,pas mora da nauci da bude vezan jer ces kasnije imati problema sa vezivanijem
 
Hvala kolega, nisam ga vezivao jer nemam betoniran plato pa se brzo raskalja.
Kolega Branko dali tvoj čuvar ima krvi border colia i dali je obučen za rad?
Pozdrav :cao:
 
Pozdrav Simovic!
Tip od kog sam kupio stene (bunisu) rekao mi je da je to Vojvodjanski pulin i video sam mu oca(beli) i majku(crna),a sto se tice obuke odrastao je u stali sa kozama ali morao sam da ga vezem posto je poceo da grize koze za noge a koze su pocele da se jare.Primetio sam da svo vreme pokusava da ih drzi skupa na jednom mestu.
Post je spojen: [time]1298808463[/time]
_________________________________________________
sada sam primetio ovo je moja stota poruka.
 
Kolega branko tako sam i ja preko oglasa u Kovilju kupio štene,tip stavio sliku oca i majke a kada sam otišao tamo navodno roditelji šteneta trenutno nisu tu...itd.
Iako sam odmah posumnjao u preklo a posle pređenih 300km ipak sam uzeo štene i nećete verovati sada sa 5-6 meseci (bez obuke) vraća ovce u tor i trci oko njih što me navodi na zakljucak da su ipak urođene osobine u pitanju.
Pozdrav :cao:
 
Nazad
Vrh