Otkup kunića

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: Otkup mesa kunica

Moj komsija je prosle godine prodavao po 400 dindi kilu oguljenih, ali samo tu po komsiluku na malo.
 
Odg: Otkup mesa kunica

Po njegovom pricanju kako kaze sve sto je pojeo bilo mu je dabe i nije racunao svoj rad. Verujem da je imao i zarade jer ne bi se prosirivao da se ne isplati. Znas ljudi su zavidni i nece puno da pricaju da se ne bi i ti poceo tim baviti.
 
Odg: Otkup mesa kunica

eh,da.....razumem te totalno...kad god nekog ko se bavi necim upitas da li ima zarade....ma ooootkuuud......a svi se sire na sve strane.... ::lose::
 
Odg: Otkup mesa kunica

Po meni za 400din za uredjenog je pristojana cena,Kod nas je problem sto mali broj ljudi uopste zna sta je kunic da ne pricam koliko je zdravo meso.Svima je na prvom mestu svinjsko pa piletina.Da li se neko raspitivao u opstini kako kod vas ide da prijavite domace gazdinstvo[da se registrujete]?
 
Odg: Otkup mesa kunica

peto1 je napisao(la):
Po njegovom pricanju kako kaze sve sto je pojeo bilo mu je dabe i nije racunao svoj rad. Verujem da je imao i zarade jer ne bi se prosirivao da se ne isplati. Znas ljudi su zavidni i nece puno da pricaju da se ne bi i ti poceo tim baviti.
u pravu si em sto kukaju,em sto se boje konkurencije...nadje se zarada...ja sam rekreativno prosle godine prosecno mesecno zaradjivao i do 50 eura od sale i plus podelio i plus izjeo....pored redovnog posla kao hobi...treba se potruditi malo vise,a ne cekati ko ce ti doci kuci da kupi...
Bitno je da se proda,ako je malo niza cena sta da se radi kriza je u celom svetu....
covek blizu mene zivi samo od njih ima 35 zenki i sebi mesecno placa radni staz i plus zaradi oko 15-16 hiljada bez lazi i foliranja....
 
Odg: Otkup mesa kunica

O tome ja pricam o radnom stazu.na forumu nisam nista o tome nasao.kod nas moze da se prijavi domace gazdinstvo sa obavezom da se mesecno uplacuje za penziju 10-11000din.privilegija je sto mozes da se reklamiras a neplacas nikakav porez.samo za zive kunice a kolko si sposoban da se nezna prodajes i uredjene.ponavljam ne farme-domace gazdinstvo je do 100 zenki,bar su mi tako rekli u opstini.
 
Odg: Otkup mesa kunica

Kod nas su cijene od 6 pa skoro do 7 eura. Ali to je na malo između prijatelja i susjeda. Organiziranog otkupa ili tržišta nema pa se rijetki odlučuju na veći uzgoj. A ako bi se išlo na registraciju obrta, OPG-a ili farme, to su takvi uvjeti (traži EU) da nema računice u odnosu na postojeću mogućnost plasmana!
 
Odg: Otkup mesa kunica

@ zabac

Po mom ubedenju, ne treba se zaletati u tako velike planove, prvo treba ti trziste za plasman a posle se lako moze prosirivati zavisno od potraznje.
 
Odg: Otkup mesa kunica

Sasvim se slazem stobom ali ja moram da razmisljam i u tom pravcu. Cuo sam se sa Megom-covek zna sta prica i razume se u posao.Licno sam mislio da posle tri god. imam nekog iskustva ali posle ovog razgovora ja sam zanemeo.


off topic uklonjen!

Nastavak priče je ubrisan, jer kao prvo oglas člana Megi je trebalo da bude postavljen u delu "oglasi" a ne ovde, a ostali komentari za otkupnu cenu nisu imali veze sa naslovom teme!
 
Odg: Otkup mesa kunica

I dobro ljudi, sta je dalje bilo sa Zemunom? :sta:
Da li je neko saznao za otkup i cenu ::novac:: i pod kojim uslovima (zivi, odrani,...), da se vratimo na temu?
 
Odg: Otkup mesa kunica

bbpb je napisao(la):
I dobro ljudi, sta je dalje bilo sa Zemunom? :sta:
Da li je neko saznao za otkup i cenu ::novac:: i pod kojim uslovima (zivi, odrani,...), da se vratimo na temu?
tesko ces saznati...zavod subotica povremeno otkupljuje ali u to se nevredi uzdati...a zemun znaju oni blizi...
 
Odg: Otkup mesa kunica

bbpb je napisao(la):
I dobro ljudi, sta je dalje bilo sa Zemunom? :sta:
Da li je neko saznao za otkup i cenu ::novac:: i pod kojim uslovima (zivi, odrani,...), da se vratimo na temu?

google: veterinarski zavod zemun
nazoves, pitas ih za otkup kunica, posle podelis saznanja sa nama!
dobijes informacije iz prve ruke!
:zli:

posto vidim da je bio problem uraditi tako nesto, dobio bi sledece informacije,
Zemun otkupjuje panon-bele kunice, 2.5-3.0 kg, placa 170 din/kg.
Za zainteresovane sa teritorije npr. Backe, iz Zemunskog zavoda upucuju na dve adrese gde da se ljudi informisu oko otkupa ...
Dalje ne bih pisao, koga zanima neka nazove Zavod, da ne ispadne da provodadzisem ....
:haha:
 
Odg: Otkup mesa kunica

zid-024 je napisao(la):
bbpb je napisao(la):
I dobro ljudi, sta je dalje bilo sa Zemunom? :sta:
Da li je neko saznao za otkup i cenu ::novac:: i pod kojim uslovima (zivi, odrani,...), da se vratimo na temu?

google: veterinarski zavod zemun
nazoves, pitas ih za otkup kunica, posle podelis saznanja sa nama!
dobijes informacije iz prve ruke!
:zli:

posto vidim da je bio problem uraditi tako nesto, dobio bi sledece informacije,
Zemun otkupjuje panon-bele kunice, 2.5-3.0 kg, placa 170 din/kg.
Za zainteresovane sa teritorije npr. Backe, iz Zemunskog zavoda upucuju na dve adrese gde da se ljudi informisu oko otkupa ...
Dalje ne bih pisao, koga zanima neka nazove Zavod, da ne ispadne da provodadzisem ....
:haha:
ma nije to problem nego skup telefon...
 
Odg: Otkup mesa kunica

Nemojte trositi telefon.Da vam pomognem ja sam to otkupno mesto a drugo je moga prijatelja Conoplji.Uslovi su isti.I podvlacim nismo nakupci sto bi neki rekli.
 
Megi je napisao(la):
Nemojte trositi telefon.Da vam pomognem ja sam to otkupno mesto a drugo je moga prijatelja Conoplji.Uslovi su isti.I podvlacim nismo nakupci sto bi neki rekli.



Ovo mogu da potvrdim, upravo na njih će vas uputiti ljudi iz Zemuna,
ko ne veruje, neka proverava.
Barem sto se tice za deo države iznad Dunava, što se tiče Centralne Srbije, tu već nemam informacije :sta:
 
Megi je napisao(la):
Nemojte trositi telefon.Da vam pomognem ja sam to otkupno mesto a drugo je moga prijatelja Conoplji.Uslovi su isti.I podvlacim nismo nakupci sto bi neki rekli.
nije to problem...nego u Srbiji svako gleda tudji interes(stim sto nema pojma),a ne svoj sto je mnogo,mnogo bitnije...
ako me razumete ljudi...
 
Ajde,ajde necemo sad o politici nije bas sve tako crno,tamo preko Dunava se bolje razumeju u ono sto bekece i mekece.Treba ljude uputiti i pomoci ako hoce da rade.
 
Megi je napisao(la):
Ajde,ajde necemo sad o politici nije bas sve tako crno,tamo preko Dunava se bolje razumeju u ono sto bekece i mekece.Treba ljude uputiti i pomoci ako hoce da rade.
e tu ste u pravu...zato smo ovde...
 
Megi je napisao(la):
Nemojte trositi telefon.Da vam pomognem ja sam to otkupno mesto a drugo je moga prijatelja Conoplji.Uslovi su isti.I podvlacim nismo nakupci sto bi neki rekli.
:haha: aaaa vi ste ti........salim se,naravno......... :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh