Otkup kunića

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: Otkup mesa kunica

moj predlog da se udruzimo i pronadjemo nekog veceg otkupljivaca moje ime je zoran adamov iz sela botos kod zrenjanina imam jos jednog kolegu koji ima zeceve ja sam tek poceo da se bavim uzgojom
 
Odg: Otkup mesa kunica

Ko zeli neka nazove ovaj broj 0638705998-firma proekta.tip se zove Zoran.meni je receno da placaju 2,5 do 3.5eu po kili zive vage,ali nesme da budu laksi od 2.5kg i tezi od 3kg.ko sta sazna javite da uporedimo informacije-da nije navlakusa-ja neznam nikoga ko je uzo lovu.
 
Odg: Otkup mesa kunica

ja zvao coveka i ne javlja se...dobro kaze zabac,da vidimo mi prvo kakva su iskustva sa njima.... :sta:
 
Odg: Otkup mesa kunica

LJudi castim pivo dobio sam prinovu 7 novozelandskih.
 
Odg: Otkup mesa kunica

tomos rider je napisao(la):
.....a taj sto daje 170 din po kili,slobodno mu recite da moze da mi... ::lose::

tomos rider je napisao(la):
a i cena je smesna...za te pare,pre cu ih poklati i opiciti neki rostilj.....
ako neko ima recima jedno ili dva legla viska ili namenski zapati jednu dve, tri, pet ili deset zenki za razmnozavanje za prodaju, lako moze da izracuna (znajuci rashode i gubitke) koliko moze da zaradi prodajom kunica.
i opasno je javno objavljivati da ces praviti rostilj, a ne pozvati kolege kunicare :D

@mityoo:
u redu je sto ti prodas za 200 din/kg svojim musterijama, to je prodaja "na malo" koja nema veze sa "otkupom". za nekoga ko zeli da zaradi neki dinar u ovim vremenima, ili za nekoga ko ima viska kunica, a njegove musterija trenutno nisu zainteresovane za kupovinu , lepo je znati da ih neko otkupljuje i po 170 din/kg

tomos rider je napisao(la):
Sta vam je ljudi ja drzim panonce i jedan kunic od 2.5kg izadje 360din.merio sam u gram,ako dodje do ovoga.taj lik je posrednik radi za zemun polje,nek neko sazna koja je cena direktno u zemunu.Il ce da zaradimo il ce da uzivamo.

@ zabac
2.5 kg x 170 din/kg = 425
a ne 360

425 x n kom = "pare u ruci"


ljudi polako samo i bez teskih reci, nisam napisao post da bih nekoga reklamirao, ja sam se cuo sa covekom i treba da odem kod njega da vidim kako, sta i pod kojim uslovima.
nija tajna, covek otkupljuje za zemun!
sto se tice vet. zavoda u SU, oni su ranije otkupljivali svakog ponedeljka, ali su sa tom praksom prestali, pa otkupljuju po potrebi, neka ih neko nazove i proveri, reci ce mu isto sto i meni, da se raspitujem u slusam vesti, da oni na loklanim medijima objave kad im trebaju kunici.
u situaciji kad niko ili skoro niko ne otkupljuje kunice, postavim post da sam nasao ko ih otkupljuje i budem docekan "na noz" maltene kao da sam i sam nakupac.
ako covek i jeste "nakupac", mada licno ne bih koristio taj izraz, ne vidim tu nista lose. ako nekome ne odgovaraju njegovi uslovi, neka ide na drugo mesto gde ce mu otkupiti kunice i platiti po predaji na ruke pare!
razumem ja kakva su vremena i da vlada nepoverenje medju ljudima, to je sve razumljivo, ali nemojmo "spaljivati" bilo koga pre nego sto saznamo da li je neko uopste "kriv" !
ukoliko se neko odluci da se orgaznizuje sa zemunom radi otkupa, ne vidim tu nista lose, moze da bude samo dobrih strana za uzgajivace. nekome iz npr. vrsca tesko da se i isplati da vozi svoje kunice u suboticu npr, samo da bi ti kunici iz subotice otisli za zemun.
ALI, poznavajuci nase ljude, od udruzivanja nema nista, jer kao i svaka kompanija - dvojica kompanjona su mnogo, jedan je malo :haha: :haha: :haha:
to neko mora da preuzme na sebe, sva prava i obaveze, zaradu, ali i raznorazna cimanja, odgovornost.


covek zivi u bajmoku, ako nekoga zanima broj telefona, mogu poslati PP, da ne stavljam ovde, kad vec spaliste coveka
 
Odg: Otkup mesa kunica

druze zid,dobrodosao si na rostilj,kad se opici,naravno....
niko nije spalio coveka niti je nepoverljiv,jednostavno je cena premala da bi se ti sad nesto ukalkulisao u sve to....zabac drzi samostalno kunice vec duze vreme i decko zna sta prica,SVE sto potrosi on zaracuna i kad sam i sam cuo koliko covek ulozi a koliko dobije,zapitam se.....tako da niti je taj covek nas spasilac,nit je iko ovde pronasao toplu vodu,jednostavno,organizacija za vet zavod Zemun i nije neki problem ukoliko tako dobijas bolju cenu.....ne znam koliko ti drzis kunice i koju kolicinu,ali voleo bih da mi kazes kako si prosao sa prodajom...pozdrav
 
Odg: Otkup mesa kunica

tomos rider je napisao(la):
druze zid,dobrodosao si na rostilj,kad se opici,naravno....
niko nije spalio coveka niti je nepoverljiv,jednostavno je cena premala da bi se ti sad nesto ukalkulisao u sve to....zabac drzi samostalno kunice vec duze vreme i decko zna sta prica,SVE sto potrosi on zaracuna i kad sam i sam cuo koliko covek ulozi a koliko dobije,zapitam se.....tako da niti je taj covek nas spasilac,nit je iko ovde pronasao toplu vodu,jednostavno,organizacija za vet zavod Zemun i nije neki problem ukoliko tako dobijas bolju cenu.....ne znam koliko ti drzis kunice i koju kolicinu,ali voleo bih da mi kazes kako si prosao sa prodajom...pozdrav

opet da kazem da ne zelim nikoga ni da branim, ni da napadam.
ne mislim da je pomenuti uzgajivac i otkupljivac bilo ciji spasilac.
covek to radi i radice bez obzira da li to nekome drugom odgovara.
njemu je bitno da se njemu isplati, sto je logicno.

sto se tice nas ostalih, mislim da je lepo znati da se negde mogu prodati kunici ako neko ima viska i da se pare dobiju na ruke.
ko se bavi nekom poljoprivrednom proizvodnjom, zna kako idu prodaja i naplata u ostalim granama .
sto se tice isplativosti, bitna razika je sta ljudi drze i razmnozavaju, kakva im je produktivnost, potrebno vreme za tov do postizanja zeljene tezine, cime se hrane kunici, koliko koga kosta hrana ...
mnogo toga utice na cenu proizvodnje.
i dalje sam uveren da je cena od 170 din / kg prihvatljiva, ali pod uslovom da se kunici utove za sto krace vreme, da se hrane proverenom hranom i da imaju genetski potencijal za napredovanje-prirast.
ako neko tovi kunica 4-5 meseci da bi postigao potrebnu tezinu za klanje, tu nema isplativosti.
sto se tice mene licno, drzim mesance, planiram ih za svoje potrebe, a coveka sam nasao u potrazi za plasmanom eventualnih viskova.
sto se ostalih tice, ukoliko neko stupi u kontakt sa zemunom i postigne bolju cenu, to je svakako ok, samo treba prvo proveriti njihove uslove.
ja sam coveka pomenuo u zelji da pomognem nekome ko ima sta da proda i koga interesuje proizvodnja, nisam primetio da je neko pominjao ozbiljno organizovanje sa zemunom ili slicno dok nisam pomenuo otkupljivaca iz bajmoka!
 
Odg: Otkup mesa kunica

cene su male ali prihvatljive...na vecu kolicinu se isplati....sta ce taj otkupljivac da radi to je nebitno samo nek da pare...
 
Odg: Otkup mesa kunica

@Zid.....pozdravljam tvoju odluku,nemoj pogresno da me shvatis...tvoj post je vise nego koristan i nadasve prijateljski upucen i to cenim.....moj komentar se odnosio na tog coveka koji ti je vec rekao da otkupljuje samo panonce....kako ces mu prodati mesance?
za Zemun znaju mnogi,veruj mi,ali niko nece da se zalece i da iznosi informacije tog tipa......
u redu,covek otkupljuje,a sta onda kad se ti napalis i ukalkulises da bi sa recimo 100 kunica lepo prosao.....ma nek ide sve.... i dodjes do te cifre....a taj cova kaze ej,ma necu vise da otkupljujem,dosta je......kapiras i sam,dosta je rizicno da bi uleteo u minus zbog jednog coveka.....razumes,plasman je nesiguran,lepo je to sto neko otkupljuje,ali da bi zadovoljio proizvodjaca,minimum cena bi bila,po meni bar 200 kinti po kili zive vage....
 
Odg: Otkup mesa kunica

tomos rider je napisao(la):
@Zid.....pozdravljam tvoju odluku,nemoj pogresno da me shvatis...tvoj post je vise nego koristan i nadasve prijateljski upucen i to cenim.....moj komentar se odnosio na tog coveka koji ti je vec rekao da otkupljuje samo panonce....kako ces mu prodati mesance?
za Zemun znaju mnogi,veruj mi,ali niko nece da se zalece i da iznosi informacije tog tipa......
u redu,covek otkupljuje,a sta onda kad se ti napalis i ukalkulises da bi sa recimo 100 kunica lepo prosao.....ma nek ide sve.... i dodjes do te cifre....a taj cova kaze ej,ma necu vise da otkupljujem,dosta je......kapiras i sam,dosta je rizicno da bi uleteo u minus zbog jednog coveka.....razumes,plasman je nesiguran,lepo je to sto neko otkupljuje,ali da bi zadovoljio proizvodjaca,minimum cena bi bila,po meni bar 200 kinti po kili zive vage....

kunice planiram da drzim za svoje potrebe, a coveka sam zvao da proverim kakva je situacija sa otkupom UKOLIKO BUDEM IMAO nesto za prodaju.
na taj nacin sam saznao za njega, a sa saznanjima dobijenim od coveka, zeleci da pomognem drugima na forumu koje je zanimalo ko otkupljuje kunice sam napisao post, mada, vidim da je bolje da nisam.
i dalje bi svi koji imaju vecu proizvodnju znali za zemun i za svoje ostale otkupljivace
 
Odg: Otkup mesa kunica

LJudi mozemo da razmisljamo malo dalje od nase drzave.u evropi je cena kunica mnogo veca nego kod nas,polako nemoze sve za jedan dan.prvo iskustvo pa poznanstvo.sve po redu.dobijam informacije iz austrije posto imam tamo rodbinu.npr zena koju znam je zaglavila kod njih u bolnici i kaze da je jednom nedeljno obavezno dobijala obrok od kunica.ukinute su vize pojavice se neko ko ce to plasirati u evropu,mi samo treba da budemo spremni
 
Odg: Otkup mesa kunica

zabac je napisao(la):
LJudi mozemo da razmisljamo malo dalje od nase drzave.u evropi je cena kunica mnogo veca nego kod nas,polako nemoze sve za jedan dan.prvo iskustvo pa poznanstvo.sve po redu.dobijam informacije iz austrije posto imam tamo rodbinu.npr zena koju znam je zaglavila kod njih u bolnici i kaze da je jednom nedeljno obavezno dobijala obrok od kunica.ukinute su vize pojavice se neko ko ce to plasirati u evropu,mi samo treba da budemo spremni

ljudi cena mesa po bg krece se oko 5 eura pa cak i vise a najrealnija je kao cena kilogram govedjeg buta bez kosti sto se tice prodaje mene dosta zove al ja nemam za prodaju najvise me zovu ljudi koji imaju dijabetes pa bilderi vaterpolisti u tim grupama bi trebali traziti kupce ovog mesa ja imam 12 zenki al opet nemam dosta posto se kod mene jede dosta pa prijateljima dam i tako to nestane
 
Odg: Otkup mesa kunica

bas tako zabac.....da je kako treba,i kod nas bi meso kunica trebalo da po ceni bude konkurentno ostalim "kvalitetnijim"mesistima......
 
Odg: Otkup mesa kunica

Jel to druze uredjeno kilogram 5 eu?Ako je tako onda je cena super.
 
Odg: Otkup mesa kunica

otkupi ti od nas po 3 eu,pa prodaj tamo za 5....moze?hahahahah!!! :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh