Otkup kunića

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
::namigivanje:: Vrlo duhovito,... Ali ste skrenuli sa teme, pa da vas vratim na nju. :D
U svakom slucaju hvala, na tom, odgovoru,... ::super::
 
ZANIMA ME SA CIME RANITI ZECICE U VREMENU IZMEDJU KOCENJA ,JER IMAM 6 ZECICA PANONKI I ZECA ,ZA MESEC DANA POJELI SU MI BALU SENA I 25 KG HRANE GRANULA
 
Nisi me razumeo... Žive vage 200din/kg pa koliko ostane od njega kad se očisti..
 
Evo predloga ja vama svima prodam zive za 170 a zaklane za 330 pa ce te i vi i ja lepo zaraditi.Ako prodajete po te pare.Ima cirka na raspolaganju od 350-600 kom u svako doba dana i noci.
 
napravite cenu koja je prava i po kojoj hocete da otkupite pa se javite mozda se neko i zainteresuje da proda.
 
Najverovatnije na duture. Pa ko koga uvrne. Jel se mere ili odoka koliko ima kila, ili na kantar. :cao:
 
Panonci padaju pre 1 maja i da se najedem ako nesto ostane. Nema prodaje bar zasad. a za kasnije se jos nezna.
 
bice tu svega i svacega, paprikasa i gulas pa onda ludilo i jos ako ima neko dobro vino i super
 
Bez vina ne jede se kunic .
U vezi svih ovih prica o prodaji moram da kazem svoje misljenje.
Kada hoce covek da kupi kunica recimo za veceru , prvo ne moze da nadje coveka koji ce da mu ga uredi i proda , a ako i nadje cena je paprena , pa ne smes ni da pomislis na takvu veceru ako nisi bogat.
E zato i drzim kunice , a budimo realni isplati se. Mene ziva vaga ne kosta ni evro po kilogramu i mogu po dosta niskoj ceni da dam kunica posebno u prolece ali...
Treba naci optimalnu cenu i ne treba proizvoditi vise nego sto se moze upotrebiti , recimo za meso.
Ipak te nerealne cene i pravila koja bi da nametnu farmeri nisu doziveli uspeh na svim dosadasnjim berzama na kojima sam bio.
Znate li da su za zenku recimo novozelandskog crvenog ili nemackog sarca trazili 3000 dinara.
Imam neki plasman nije slavno ali i ne zivim od toga , za malog kunica traziti 500-600 dinara po mesecu starosti jeste mnogo , ja mladunce dajem za 10 kg hrane-300 dinara i ne bojim se da ce se zasititi trziste kao neki.
Kunici se u svetu navise drze i jedu u aziji , a ne u evropi na koju se mi ugledamo , pa sam uspeo da neke kunice prodam Kinezima ,oni ih u madjarskoj rado kupuju , ali recite im visoku cenu i nikada vise nece kupiti.
 
BOJANSD je napisao(la):
Bez vina ne jede se kunic .
U vezi svih ovih prica o prodaji moram da kazem svoje misljenje.
Kada hoce covek da kupi kunica recimo za veceru , prvo ne moze da nadje coveka koji ce da mu ga uredi i proda , a ako i nadje cena je paprena , pa ne smes ni da pomislis na takvu veceru ako nisi bogat.
E zato i drzim kunice , a budimo realni isplati se. Mene ziva vaga ne kosta ni evro po kilogramu i mogu po dosta niskoj ceni da dam kunica posebno u prolece ali...
Treba naci optimalnu cenu i ne treba proizvoditi vise nego sto se moze upotrebiti , recimo za meso.
Ipak te nerealne cene i pravila koja bi da nametnu farmeri nisu doziveli uspeh na svim dosadasnjim berzama na kojima sam bio.
Znate li da su za zenku recimo novozelandskog crvenog ili nemackog sarca trazili 3000 dinara.
Imam neki plasman nije slavno ali i ne zivim od toga , za malog kunica traziti 500-600 dinara po mesecu starosti jeste mnogo , ja mladunce dajem za 10 kg hrane-300 dinara i ne bojim se da ce se zasititi trziste kao neki.
Kunici se u svetu navise drze i jedu u aziji , a ne u evropi na koju se mi ugledamo , pa sam uspeo da neke kunice prodam Kinezima ,oni ih u madjarskoj rado kupuju , ali recite im visoku cenu i nikada vise nece kupiti.

Pa pazi nisi ti ni tolko jeftin, ja sam male od 36-37 dana prodavo za 250 din! :haha: Salim se :cao: Inace onda je od prilike i meni tako izaslo 10 kg koncentrata, posto ja kupujem 10 kg za 260 din
 
po meni je 10 kg za malog od 30-40 dana realna cena i cena koju svako moze da plati.
 
neka zazivi samo trgovina kunicima pa bilo kako i da svi koji proizvode i imaju da mogu da prodaju i da se jednom i na tom polju pocne raditi konkretno nesto. Za sada samo pomalo poneko radi i u malom delu zemlje, bilo bih lepo to prosiriti i na ostale delove srbije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh