Ostrenje alata

Bez zurbe, samo hocu da stvar bude takva da mi je zadovoljstvo uzeti u ruke.
Neki poznanici su i radoznaliji od mene, a mislim da ces imati jos interesenata.
Ostris li plocice od masina za sisanje? Imas li ravnu brusilicu?

ok..... ostrim sve sto se mora ostriti izmedju ostalog i nozeve masinica za sisanje imam ravnu industrijsku brusilicu
 
brica-cakija

2ui9fld.jpg


6g9a93.jpg

2w1zbqg.jpg

ehgrk4.jpg

jj8pbb.jpg

2mqj4mf.jpg
 
pozdrav ljudi,
potrebno mi je da nsostrim nozeve na frezi agria 4000. Komsijina je, stajala je nekoliko godina. Upalio sam je nekako,radi ok, ali primetno su lose ostrice. Gazda nece da plati majstora,tako da meni ostaje da nesto sam uradim. koja je varijanta da se to uradi rucno , brusiklicom ili kako vec?
Nozeve sam vec skinuo,tako sto su popucali svi srafovi:)
hvala unapred

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Shonepa ti nozevi ako su fabricki se neostre samoostreci su a ako vec i hoces da ih ostris,nemoze brusilicom,mislim moze ali nesme
 
ok. onda cu ih samo "ocistiti" finom smirglom, da dobiju sjaj...
hvala

Sent from my K013 using Tapatalk
 
pozdrav ljudi,
potrebno mi je da nsostrim nozeve na frezi agria 4000. Komsijina je, stajala je nekoliko godina. Upalio sam je nekako,radi ok, ali primetno su lose ostrice. Gazda nece da plati majstora,tako da meni ostaje da nesto sam uradim. koja je varijanta da se to uradi rucno , brusiklicom ili kako vec?
Nozeve sam vec skinuo,tako sto su popucali svi srafovi:)
hvala unapred
Imamo brusilicu sa regulatorom broja obrtaja, s njom godinama ostrimo noz od kosacice... Nisam primjetio neke probleme...
 
Covek nije pitao za kosacicu nego za frezu a cak i za kosacicu se neostri za brusilicom bez obzira na broj obrtaja jedino ako imas vodeno hladjenje
 
Sto se ne ostri?? Sto ce biti frezacima??
Ako 2h turpijam rucno, onda je noz bolje naostren?? Svako radi po svom izboru...
 
Sto se ne ostri?? Sto ce biti frezacima??
Ako 2h turpijam rucno, onda je noz bolje naostren?? Svako radi po svom izboru...

Uglavnom su ti nozevi samoostreci,i zato se neostre postoji mogucnost da negde kupite nozeve koji nisu samoostreci oni se ostre ali nikako nijednom vatrenom brusilicom nego iskljucivo brusilicom koja ima Emulziju kao hladjenje, da ne bi doslo do pregrevanja materijala i popustanje celika,ako jednom popustite celik onda je on premekan i morate ga ostriti posle svakog koriscenja ali ponavljam ,posto su skoro svi ti nozevi nepravilnog oblika u 99% slucajeva se prave da budu samoostreci
PS.Kako samoostreci to je tema za neki drugi put.
 
Puno toga se može sa flexom nabrusit.Ja upotrebim šajbu sa lamelnim šmirglima,ak je več malo potrošena šajba da ne skida previše se super nabrusi.Treba samo malo osječaja i polako pa nema straha da bi zakalio material.
 
Samo sam naveo primjer, a u zadnjem postu je objasnjeno i kako se to radi... Znam sto su samoostreci nozevi. A danas su frezaci dzabe /sto se tice cijene/, pa se ne mora bas toliko brinuti.
Samo motorku i nozeve za obradu mesa ostrim rucno :osmeh:

@abarth 822
To je to, samo polako...
 
Cuvaj prste majstore. Ulagaci sto smo navarivali za sijacicu ekstra rade.
 
Poslednja izmena:
Samo sam naveo primjer, a u zadnjem postu je objasnjeno i kako se to radi... Znam sto su samoostreci nozevi. A danas su frezaci dzabe /sto se tice cijene/, pa se ne mora bas toliko brinuti.
Samo motorku i nozeve za obradu mesa ostrim rucno :osmeh:

@abarth 822
To je to, samo polako...

A gde naći noževe za frezu?? meni pucaju svako malo
 
Nazad
Vrh