Ostrenje alata

Radim sav alat koji zamislis kirnere ,sekace,sekire,asove motike,raonike itd
 
91drfc.jpg
343qf5e.jpg
Ovaj nož sam našao kada sam sklanjao neke stvari što su ostale posle dedine smrti mislim da je jako star i kvalitetan još uvek brije na suvo
 
Dule ovo je Africki OKAPI ime uzeto od zirafe , Slipjoint preklapajuci noz,e sada ako kazes da je od dede moze da Datira iz 1902 do 1988 od kada se vise neproizvodi u Nemackoj a i u tom periodu je proizvodjen u Africi koja je tada bila kolonija.
Најчешће Окапи ножеви у Африци су направљени од drveta visnje импрегнирани smolom a celik je karbonac 1055 bar ovaj tvoj radili su i od inoxa tako da ako nije bio zardjao onda je inox od kojeg taj podatak neznam interesantno je da ovakav noz koristi KIT RICARDS iz rolingstounsa
inace nozeve koristi izvorno radnicka klasa tako da je pristupacan i jeftin ali svakako dobro odradjen tako da za tebe ima lepu uspomenu i neku vrednost
PS.kada mogu rolingstounsi sto nebi i ti
 
jesi ovu sikiricu pravio iz nule ili samo drsku? koliko kosta ovakva sikirica i od cega je ako si je pravio kompletnu?
 
evo jednog komada za clana OLTIMER iz tomasevca

Ovaj komad je uradjen na sta sam veoma ponosan bez struje dakle koristen je alat sledeci
kovacka vatra-poljska
cekic,klesta,turpije,smirgle,polir pasta -tecna,silo,makaze,.........i deset prstiju rezultat je sledeci.
11gszfr.jpg

aw3wps.jpg

20axr48.jpg

4ptjwh.jpg

3160lck.jpg

28vtzq0.jpg

1z8cgk.jpg

2qvcps5.jpg


- - - - - - - - - -

ab7e2u.jpg

qx3re8.jpg

2vvp5xe.jpg
 
Nazalost, noz vise nije kod Oldtimera! Otisao je kome je bio namenjen, i mogu reci da mi je zao...mogu samo reci da izgleda bolje nego na slikama, od ideje, izrade, pa do kvaliteta.
Sve pohvale za majsora, i mogu reci da se radujem buducoj saradnji!!!
 
Taman da pitam:
Imam dvije britve Solingen, koje sam doneo iz Nemacke.
Kako da ih ostrim? Kako onaj kais da namestim
Voleo bih malo iz zezanja da ih probam (nisam nikada probao da se brijem sa njima)..
 
ostrenje britve

Pozdrav Mirosti pazi britva moze da bude nova ali neupotrebljiva,samo ostrenje nemozes sam izvesti ,mozes ali ti treba prvo iskustvo a i drugo materijal i alat jer se britva ostri rucno, na kamenu koji sluzi za to, a jedan kamen kosta oko 150 eu a treba ti bar dva da bi je naostrio da bude na HHT 3 nivou a za HHT 4 tesko da osim mene i Hoseka iz novog sada moze neko da je naostri
evo kako mozes strop namestiti imas vise modela profesionalni BENCH model koji je na sve cetiri strane i moze viseci dvostrani i tu ti treba koza nemoze svaka mora da je konjska ili eventualno kravlja ali konjska je najbolja i treba ti laneno platno evo kako sam ja to za kupca u kompletu sa britvom namestio ostrenje britve kosta u zavisnosti od stanja u kome se britva nalazi od 15-30 eu ali kada je naostris dobro i ako je celik vrhunski nema vise ostrenja godinu dana samo stropanje na kozi najbolje je posalji britvu da je naostrim a ako si bas uporan eto sve sam opisao pa probaj PS.brijanje ako se odradi ostrenje je jako prijatno i posle brijanja je sasvim drugaciji osecaj nego klasicnim brijacima a i brada neraste tako brzo kao kada se obrijes obicnim brijacem.
vybk9x.jpg

wjhmrs.jpg

28vcapz.jpg

28vcapz.jpg

nzodfl.jpg
 
Mirosti
Ima domaci forum "savrsenobrijanje" clanovi za ostrenje britvi : "m73" i "britva" slobodno ih kontaktiraj pomoci ce maksimalno.



Послато са C5303 уз помоћ Тапатока
 
Hvala puno Regaci,
Verovatno cu se organizovati da ti posaljem britve na ostrenje. U medjuvremenu se nadam da cu pronaci ocevu i dedinu kozu za ostrenje.

Zahvaljujem @Fosters
Znaci jos neko voli ostricu brijaca.
 
Talianu pozdrav druze kako je u lokvama

mirosti bice nisam jos stigao javljam ti sve

prnjavor imas u poruci PP
 
Bez zurbe, samo hocu da stvar bude takva da mi je zadovoljstvo uzeti u ruke.
Neki poznanici su i radoznaliji od mene, a mislim da ces imati jos interesenata.
Ostris li plocice od masina za sisanje? Imas li ravnu brusilicu?
 
Nazad
Vrh