Ostrenje alata

Ja sam pre par godina usred njive izorao neku veliku nozekanju. Primetio sam je u sledecem prohodu, dobro je da ga guma nije nasla. Bio je samo metalni deo bez korica. Doneo sam ga kuci, cale ga je ocistio i improvizovao mu je neke drvene korice. Kaze da je dobar celik i sad ga koristi kad mu zatreba po dvoristu...
 
Nemoj Reggacci da ga kopira, mozda je zabranjeno kopiranje. Verovatno treba neka licenca za izradu.:osmeh:
Salu na stranu, i taj noz je nekom zavrsavao poso, a verovatno mu je i bilo zao kad je ukapirao da ga je izgubio.
 
gotovi nozevi

5540ig.jpg

in4j29.jpg

2v98z1s.jpg

2m2cd9w.jpg

2uyqbl3.jpg
 
nele jel to taj na snimku izaziva na dvoboj ......nije problem kada budem imao vremena snimicu i ja koji snimak.I sa paradajzom i sa svilenom maramom.
 
Blizu je teme al moram napisati.
Svaka čast članu reggaci kako ima živaca. 3h sam pravio dršku od plastike za sataru i bukvalno sam se raspao od nitovanja i turpijanja. Prvi put to radim al je ispalo odlično.
Šteta što nije moja satara pa je vlasnik poneo je za sobom kad je odlazio. Na pola šmirglanja je hteo da je otme od mene jer po njegovim rečima sam lud koliko je glancam.
 
Nije ispala bog zna kako ali videcu sutra da je uslikam. Koristio sam lameliranu plastiku koja je potrošni materijal na nekim industrijskim uređajima.
Sama satara je nakazna al eto mene dopala ruke jer se jedini ne bojim turpije i ručne testere.
 
evo i te nesrećne satare :D





Nije mi se dalo da izvučem baš sva udubljenja jer sam se zaneo sa tocilom pa ušao previše a nisam hteo da ispravljam jer verujem da bih još grbavije napravio.

Imam kući jednu lepu poslasticu za ljubitelje proizvođača Zwilling J.A. Henckels pa ako me ne bude mrzelo, postaviću sliku.
 
ovaj ekser sto je zavaren, jel njeg koristite da ubijete krme? ono kroz celo u mozak?
 
To kao treba da služi kad se zabode u kičmu pa da bude vodilja i samo da se udara po satari čekićem al nismo to koristili. Po meni, promašaj od satare.
 
Evo ja sam napravio jedan nož po narudžbini za zeta koji je kuvar.Radi se o košuljici ležaja koju sam otkovao i od nje iz 5. puta uspeo da napravim ovo što sam napravio.Napravljen je 2013 tj. pre dve godine i nije do sada oštren ni jednom.Evo i slika.

03012013088.jpg





16012013090.jpg




16012013092.jpg




16012013091.jpg




19012013093.jpg




19012013094.jpg




19012013095.jpg




19012013096.jpg





19012013098.jpg
 
Nismo lovci u kući al je matorom ovaj paket pre 30god zapao za oko pa ga je kupio.
Nikad korišteno. Gravirano zlatom. Plaćeno nešto sramotno mnogo
cam00300.jpg

cam00301.jpg

Lepo za oko
 
Evo ja sam napravio jedan nož po narudžbini za zeta koji je kuvar.Radi se o košuljici ležaja koju sam otkovao i od nje iz 5. puta uspeo da napravim ovo što sam napravio.Napravljen je 2013 tj. pre dve godine i nije do sada oštren ni jednom.Evo i slika.
znaci grijanjem nisi oslabio materijal? kod nas pretezno prave od zaga(testera) duze traje od obicnog noza, al se opet mora ostrit.
 
Nazad
Vrh