Ostali priključci koji se koriste u voćarstvu

Ja mislio to plitko da proteram,inace koristim tiler u prolece pa cele godine tanjiracu.Orano 2010 kad sam spremao za sadnju,ma da mislim da cu da odustanem od toga(strah me za traktor).


Imas li ovakav tiler,ovaj sam ja terao u svom visnjaru



Inace ja sam ga u jesen terao umesto oranja.....jel ti ides sa njim samo u prolece?
 
@dubansr nesto slicno tome samo sto ima opruge na moticicama.Koristio sam ga u prolece kad skupljamo grane od rezanja(breskve)onda proteram po tresnjama.Koristicu ga i najesen(do sad nisam) da podignem zemlju zbog insekata koji prezimljavaju u zemlji.
 
Pošto razgovor nije bio u kontesktu kupoprodaje (čovek inače ni ne prodaje ovaj tresač) već u nekom savim drugom kontekstu, verujem da nije imao razloga da preteruje sa hvalom.
Pozvao me da vidim kako radi, i kaže da nije neki veliki posao da se to sklopi, ali jbg kad on trese i ja berem višnje i nisam otišao.
Jednom hoću sigurno.

ajde javi se pa da idemo zajedno da pogledamo ovo ja sam tu blizu na 15ak km a ovih dana kreće berba u merošini.imao sam i ja sličnu skalameriju samo pozadi sa kišobranom trakom ventilatorom samo sam je rasturio jer je bilo sve štap-kanap.a vodim te i kod još jednog prijatelja koji se upustio u malo komplikovaniju izradu sa hidraulikom trebalo bi da mu proradi ove godine.prošle je imao defekt:sjasi:

naravno ja dajem piće i klopu:bravo:
 
Nisam ni ja daleko, ali da ne pravimo gužvu zadovoljiću se i slikama,
 
Poslednja izmena od urednika:
pešut,
Važi naravno, i baš ti hvala što si se zainteresovao jer sad i ja imam razlog više da odem.
A ZICAPROM ako baš ne može da prežali turu pića neka ne ide, poslaćemo mu slike :)
Šalim se, bilo bi dobro da idemo svi skupa (taj čovek ima oderčenih razloga da nam učini pa i da iistrpi i malo gužve, ne verujem da će mu to smetati)

Ja dok kod mene traje višnja stvarno nemam šanse da krenem, ali odmah nakon toga mogu, možda se potrefi da on još ne završi pa da vidimo i kako radi.
 
@dubansr nesto slicno tome samo sto ima opruge na moticicama.Koristio sam ga u prolece kad skupljamo grane od rezanja(breskve)onda proteram po tresnjama.Koristicu ga i najesen(do sad nisam) da podignem zemlju zbog insekata koji prezimljavaju u zemlji.



Ja sam ga koristio u jesen i lepo radi,naravno nije kao oranje da duboko ide ali moze da zameni delimicno oranje mada koristicu ga i u prolece pa tek posle prohoda sa tilerom idem sa tanjiracom
 
Da.Napravljena prije mjesec dana ali nedostaje još zaštita za noževe i jedan točak za visinu košnje.
 
Fina a relativno prosta stvar. Iako sam i ja mišljenja da treba prostor u redu frezirati, ali šta kad bude obilnih padavina kao ove godine a trava raste kao luda, e tada ova alatka i kod mene može da dođe do izražaja da se premosti loše vreme ili manjak istog. U svakom slučaju korektno radi. Srećno :bravo:
 
Da li neko ima iskustva sa hidromotorima koji se koriste za pogon recimo ovakve kosačice umesto klasičnog kardanskog pogona preko reduktora. Misllim da bi ovde završili posao ali ne znam gde se kupuju i kolika im je cena. Takođe me interesuje da li se oni jednostavno crevom spoje za izvod traktora ili idu preko neke dodatne pumpe i sl. Viđam da ih ljudi sve više korista a zgodni su kad recimo hoćete neku mašinu da izvedete ispred traktora ili da radi bočno od raktora onda je puno puno prostije od kardanske veze. takođe razmišljam o pravljenju multifunkcionalnih mašina za obradu u voćnjaku koje bi radile 2 operacije a na traktoru imam 2 hidro izvoda pa mislim da bi to bilo dobro rešenje. Recimo da se pozadi za traktor kači kosačica za košenje između reda i da nju pokreće kardan ali da na nju levo i desno može da se namontira još neki dodatak za obradu u redu (košenje, prskanje, freziranje isl.) a da te dodatke levo i desno pokreće hidro motor.

Evo jednog linka gde se vidi da je naizgled jako prost pogon tj. ulje ulazi sa jedne strane i izlazi na drugu a na svom putu pogon zupčamike koji su vezani za osovinu motora na koju vi po potrebi kačite izvršni deo. A da li je dovoljno do hidromotora samo dovesti creva i kad pustite ulje iz traktora da hidromotor krene da radi ili mora između da postoji dodatna pumpa.
http://www.youtube.com/watch?v=yO5g9ZwVmS0
 
Poslednja izmena:
Za rad hidromotora, treba imati veću količinu ulja u spremnik i hlađenje istog, jer se previše greje ulje u tom režimu rada!
Spajanje je upravo tako kao sa snimka, ulaz/motor/izlaz...samo što se mora ulje hladiti.
 
Evo jednog primera gde je za pokretanje ove grtalice za grane iskorišćen po jedan hidromotor sa obe strane.
http://www.youtube.com/watch?v=v2dHC7VW5Xc
On doduše ovde izgleda ima 3 izvoda jer ima 2 hidromotora + klip za širenje i skupljanje, ali ne vidim ništa dodato osim creva koja idu u traktor.
Ovo je link nekog prodavca hidro motora ali treba odrediti koji je najbolji tj. dovoljno jak za ono što je potrebno, da ne bi bio slab.
http://elemka.info/www/rs/hidraulika/hidro-motori.php
 
Sinoć sam nešto kombinovao pa me interesuje Vaše mišljenje da li će ovo da funkcioniše u voćnjaku?

slike-078.jpg

slike-079.jpg

slike-082.jpg
 
I ja sam planirao da ojačam još malo, ali kao što vidiš pravio sam montažno da mogu ovaj "crveni" nosačm da koristim i za dvobrazni plug pa sam zato ovako primitivno to odradio.
A nisam se smio usuditi da kidam ništa na ovom četverobraznom jer taj plug radi fenomenalno i ne želim da ga prepravljam dok ne vidim da li će ovako da radi, ako bude ok onda ćemo ojačavati, dignut ću ovaj stari nosač za topling i te stvari.
Ipak ovaj plug izlazi (u ovom položaju) nekih 35 cm mimo točka pa me strah da li će biti kose vuče i da li će moći mali 539 da ga vuče u kamenu i tvrdini, a ako ne skunut ću jedan plug onda bi trebao.
 
Ovo će verovatno da funkcioniše, ali mi nije jasno zašto si plug odvuko u kontra stranu, tj. svi se trudimo da oruđe izbacimo udesno od traktora da dohvati ispod grana, a ovde je plug izbačen ulevo od traktora pa mi nije jasna namena, a možda samo nisam razumeo sliku.
 
Verovatno jer ovako dohvata sa leve strane, teraš traktor da je sa leve strane voće, a i brazdu baca ka redu a ne ka voću.
 
Nazad
Vrh