Ostali priključci koji se koriste u voćarstvu

Probao sam ja samo sa stajnjakom i ne vredi. Ne mogu se postici rezultati kao sa vestakom. Sta ce biti za 50 godina sa tom zemljom ne znam ako se nastavi koristiti vestak.
 
Ne mogu da nađem na netu, gledao sam na TVu, u gradu Punjab je 50 posto zemljišta postalo neplodno, izgleda kao pustinja na koju si prosuo sol.
 
moze i n539 mada je malo komplikovano treba ti onaj preklopnik ispod sedišta što se koristi za roto kosu i da se na čepu od menjača napravi ulaz na koji ce da vraca ulje
 
Lepa metla za grane, jako korisna stvar, kolega Vasovac možeš li mi nešto bliže reći o hidromotoru, gde može da se kupi, koliko otprilike košta, sigurno ih ima po snagama...
 
Na imt hidraulicna pumpa je 15l jeli dovolno protok ulja za rad ove cetke ili treba vise.Koko protok ima hidraulicna pumapa na tvoj ursus?
 
незнам колики проток има качио сам на 539 урсуза и на јд и сви могу радитимада сви раде различитим брзинама за четке нетреба велика брзина јер онда не стигну да пусте гранје већ га онда врате у ред на пример механичка четка се прави са редуктором 4-1 тј 4 пута се успорава кардан хидро мотор сам купио полован у руми 80 еура
 
hfala kolega vasovac kad si rekao preklopnika ispod sedista traktora mislo si za ventil za premostivanje hidraulika? ja mislim da posle ovog ventila potreban je jos jedan dvosmeran razvodnik na koj ce ima prikljucka za hidro motora. A sto se odnosi oko reduktora moze da se iskoristi neki reduktor od auto koj bi odgovaro za cetke?
 
нетреба ти још један разводник јер једно црево од мотора ставлјаш на извод за кипанје а други крај вратиш на чеп од менјача који се налази са горнје стране менјача у кабини
 
a ovaj hidro motor pustam u rad na kuglicu sa koje se podize poluge, samo mi nije jasno dok radi hidro motor poluge mora da su spustene radi to sto ova metla zakacuje se na polugama pa ja sam razumeo da na kraj svakog reda menja ventil ko se nalaze pod sedista traktora za podizanje poluga posto pri upotrena ovog ventila zatvaraju se kanal za protok ulja do cilindara koj podiza poluge.jel ovo tacno sta pisem ili nekako drugsije treba raditi
 
bolje da napravim sa reduktorom od auto vasovac reko da odnos bude 4:1 od koj auto bi odgovarao reduktor i dali nesto treba da se preradi na reduktorom
 
bolje da napravim sa reduktorom od auto vasovac reko da odnos bude 4:1 od koj auto bi odgovarao reduktor i dali nesto treba da se preradi na reduktorom
нисам правио са редуктром мада су најачи од бмв или мерцедеса
да се неби сагинјали уберби и носили гајбе мозе вам ово помоћи
 
Kolege , forumasi ,prijatelji, rodbino , komsije !!! Nije narucena pesma kao sto izgleda ! :) Puko sam !


Paz` ovam` , hocu da napravim podrivace , video razne po netu, u praksi malo znam o njima , naravno znam cemu sluze,kako rade i sl.

Ovako , imam traktor IMT 533 ,uradjena generalna, uz generalnu razbusen i sad je kao 539 sto sami znate i nije neka razlika.

E sad oni veliki podrivaci su namenjeni za traktore vece snage na pr. od 100 konja ,moj mali traktor je treci deo toga !

Kakve podrivace mogu da teram sa njim a da se ne muci mnogo???? Podrivaci su mi potrebni za obradu vocnjaka.

Znaci koliko opruga i kojih ? Koje velicine treba da bude ukupni podrivac.....

Znaci mi mnogo svaki koristan savet i preporuka.

Hvala puno u napred !!! :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:

Radim sa ovim i vuce ga 539.Pravi ga Minav Blace a rade ga i neki privatnici po jugu,Prokuplje...potrazi po oglasima.Inace moj ima 10 radnih tela u 3 reda kao sto vidis.
 
Bokce84 , hvala ti ,ali me nisi razumeo, ja hocu sam da pravim. Znaci treba mi iskustvo ljudi koji su pravili ili znaju kako se pravi , nije mi problem da izvarim par sipki , i minimum mi je duplo jeftinije nego da kupim gotove .
 
Poslednja izmena od urednika:
IIIII Oktopode svaka ti dala !!! :bravo:

To mi treba ! Ali ja sam mislio da je i to da kazem tako,,,,neka vrsta podrivaca ,ne vidim neku razliku sem da su prednje i zadnje opruge malo blize ???

I zar ovo nije ono sto si mi poslao jutros na pp. ? :ppozdrav:
 
Ima još alatljika, npr na ovom sajtu nude i neki čizel, izgleda možda i bolje samo mislim da nije za starije voće na bujnim podlogama jer bi svo korenje iskidao, i sa tilerom ne valja mnogo prilaziti kamoli sa ovime, evo ko hoće nek pogleda šta sve nude:

http://www.agrol.rs/sr/category/voće/priprema-i-održavanje-zemljišta


edit: u stvari ova tema je od priče o tileru i nastala, pročitaj je od prvog posta :D
 
то је опрузни култиватор тилер мислим да нјега ни са 7 опруга 539 у бресници немозе вући треба му назад валјак да га поплитиш а и скупа је ствар за правлјенје једна опруга је 25 еура без носача и коплја ,мозда ти је овако нешто што сам ја правио изадје јефтиније и корисније

или ово ако треба дублје
 
Nazad
Vrh