Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Imam jedno pitanje koje mozda nije vezano za ovu temu.Koliko obicno prodje vremena od dana kad padne grad i prijavis osiguranju do dana kad neko iz osiguranja izadje da proceni stetu.
 
Sve zavisi koliko su zauzeti ovi iz osiguranja. Mogu i isti dan čim prijaviš, a mogu da dođu i posle 10-15 dana. Dakle relativna stvar.
 
Da li jeneko imao kontakt sa osiguranjima vezano za štetu od ovih poplava?
 
Jel tacno da je ove godine povracaj novca za osiguranje useva 70 % ?
@
Sad procitah da to vazi samo za Zlatiborski, Moravički i Kolubarski okrug. Nas ostale ko jebe.
 
Novii šta te interesuje u vezi poplava?
Cika Laza tačno je da imaju toliki procenat. A to je zbog toga što njih najviše tuče grad jer se u tom delu slabo deluje protivgradnom odbranom. Naime na oblak koji dolazi iz Bosne treba u Bosni da se deluje da bi kod njih pala kiša ili slab grad. A oni po direktivi EU ne ispaljuju rakete. A kad pređe Drinu onda je kasno za njih. Tada kad deluju protivgradne rakete one smanjuju štete dalje na putu kojim oblak dalje ide. Kao kad mene dejstvuju u Grabovcu ili Draževcu onda brane Beograd, Grocku i tamo dalje. ja sam tako dobio neka objašnjenja od ljudi koji se razumeju.
 
Mislio sam ako neko ima ovogodišnja iskustva kako su se ponašale osiguravajuća društva, jer ovo napisano napred u temi je iz nekog prethodnog perioda.
 
Da treba biti overen kod notara.

Podneo zahtev za osiguranje useva krajem aprila meseca, pre onih oluja, kod Dunav osiguranja. Rekli da moraju da obiđu parcele i utvrde stanje useva, najaviće dolazak. Evo još uvek čekam da najave dolazak... zapravo predmet je predat koleginici, a koleginica predmet stavila u fijoku. Pa krenulo nevreme... i od osiguranja ništa.
 
Ja u Dunavu godinama osiguravam i sve pohvale za njih. Ove godine sam imao i malu stetu ( 10 % ) i isplaceno mi je u roku od 10-ak dana od prijave stete.
 
da li je tačno da usev koji osigurava mora da postoji upisan broj parcele u biljnoj strukturi i ta struktura na toj parceli inače zbog takvog neslaganja ne ispalacuju štetu

- - - - - - - - - -

da li je tačno da usev koji osigurava mora da postoji upisan broj parcele u biljnoj strukturi i ta struktura na toj parceli inače zbog takvog ne slaganja ne ispalacuju štetu,tačnije ne da ti drzava povraćaj od 40-70 posto zavisno od mesta gde se nalaziš
 
Možeš da osigiraš bilo koju parcelu pa i tudju ako se zainatiš, a za povraćaj mora biti upisana u gazdinstvo...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
A vidiš da parcela koja nije tvoja ne može biti upisana u gazdinstvo i na te fore ako se ne slaže nema povraćaja od države
 
Ne razumem sta bi ti hteo?!
Mozes dobiti povracaj za svaku registrovanu parcelu.
Kako ako nije tvoja parcela da dobijes povracaj za nju?!
Napravis ugovor o zakupu, registrujes, osiguras i trazis povracaj!
 
da budem jasniji. Kada radiš biljnu strukturu kod nas u kraju neke manje promene ne kontrolisu tj ako je na nekoj parceli bila psenica a sl godine zob to ne menjamo samo isprepisujemo iz predhodne godine ali se javlja problem da ako osiguras tu zob da bi dobio povraćaj od drzave mora da ti se slozi struktura na parceli a sobzirom da meni se vodi u biljnoj strukturi psenica a na licu mesta zob ja o tom problemu pricam da o tome mora da se vodi racuna
 
da budem jasniji. Kada radiš biljnu strukturu kod nas u kraju neke manje promene ne kontrolisu tj ako je na nekoj parceli bila psenica a sl godine zob to ne menjamo samo isprepisujemo iz predhodne godine ali se javlja problem da ako osiguras tu zob da bi dobio povraćaj od drzave mora da ti se slozi struktura na parceli a sobzirom da meni se vodi u biljnoj strukturi psenica a na licu mesta zob ja o tom problemu pricam da o tome mora da se vodi racuna
Da,u pravu ste,ali to nije nikakav problem da se promeni setvena struktura. 5 min posla. Ja sam to radio pre neki dan iz istog razloga.
 
Nazad
Vrh