Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Ja sam ove godine sve osigurao kod DDOR-a sa njima se pre saradjivao i bili su korektni maksimalno i sada su ispali za dalje cemo videti.Do prosle godine sam radio sa Generalijem i to su takva govna ispali da mi je muka kad ih spomenem.I za Dunav znam da su kod nas bili maximalno fer i korektni.
 
Peet gleda se period zadnje tri godine pa se pravi presek. Ali se to ne radi svake godine nego kad isteknu te tri.

- - - - - - - - - -

Brankoviću za kukuruz za prinos 8t/ha i cenom od 16 din/kg premija je 2900 din.
Ja sam pitao za stope a ti svo vreme nesto drugo objasnjavas:osmeh:
Za svaku kulturu postoji neki limit i kg i cene i ko kako zeli da se uklapa tu, odnosno sta odabere, koju kolicinu na koju cenu, ali stopa je bitna sa kojom se pomnozi to sam te pitao.
Meni su stope za psenicu 1.42, za kukuruz i suncokret 1.87 a za soju 2.42.
Dakle Kg x cena pa minus popust pa x stopa i to ti je to.
 
Peet meni je stopa za pšenicu 2,86. Dakle puno više nego kod tebe. Zato i stalno pričam da se stope razlikuju od kraja do kraja. Sve zavisi da li je ili ne bilo šteta ranijih godina. Samo nije mi jasna ova tvoja matematika. Kako ide popust na kg x cena? Zar ne bi trebalo kg x cena x stopa pa na to popust pa x porez i to je ukupna cifra?
 
Juče osigurao pšenicu,kukuruz i soju na maksimalan rod,brine me ovo promenljivo vreme.Osiguranje u DDOR-u,sada se plaća samo porez a uplata osiguranja po skidanju useva.
 
Meni baš nije jasno ovo da može od poplave da se osigura do 01.03. Za taj datum (ili možda 15.02) se vezivalo da može da se osigura voće i povrće od prolećnih mrazeva. Od poplava može valjda uvek, osim ako se u tom mestu nije već desila poplava.
 
Zvali iz triglava jutros za osiguranje,2500din po ha na prinos 10t cena 15din...kakva su iskustva?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ja u Dunav sve resio, godinama saradjujem sa njima osiguravam i farmu i objekte za ne daj Boze.A radim i putno osiguranje kad idem negde preko, i zivotinje na farmi sve osiguravam preko njih tako da imam i neki popust:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ja isto godinama osiguravam u Dunavu i bilo je relativno sve u redu, do ove godine. Evo proslo je nedelju dana od leda koji je bio kod nas i jos nisu izisli na procenu stete. Svi su oni super kada treba da uzmu pare, a kada treba da odrade svoj deo posla onda uvek neke zavrzlame.
 
Ja odradio u generaliju....

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja isto godinama osiguravam u Dunavu i bilo je relativno sve u redu, do ove godine. Evo proslo je nedelju dana od leda koji je bio kod nas i jos nisu izisli na procenu stete. Svi su oni super kada treba da uzmu pare, a kada treba da odrade svoj deo posla onda uvek neke zavrzlame.
Zovi ih dosadjuj im da posalju procenitelje verovatno su prezauzeti obilascima atara zbog stete od leda!
 
Ja isto godinama osiguravam u Dunavu i bilo je relativno sve u redu, do ove godine. Evo proslo je nedelju dana od leda koji je bio kod nas i jos nisu izisli na procenu stete. Svi su oni super kada treba da uzmu pare, a kada treba da odrade svoj deo posla onda uvek neke zavrzlame.
Nemoj biti ljut i nervozan što nisu još došli,i bolje je za tebe.Šteta od leda ostaje vidljiva i ne može nestati.Tek nakon 12-14 dana nakon leda se na stabljikama suncokreta ili soje jasno vidi koliko je stablo dobilo udaraca i kako je oštećeno.Ja sam pre par godina imao štetu na soji:u prvih 10-ak dana se videlo da je lišće poskidano od leda i da je stablo dobilo po koji udarac.Procenitelji su mi došli 20 dana nakon štete.Na svakom stablu soje se videlo od 15-30 udaraca od leda!!! To se u prvih 10-ak dana uopšte nije ni naziralo.Mnogo tih udaraca su uvršteni u direktnu štetu jer kada je biljka nastavila sa vegetacijom i porasla, na tom mestu gde je dobila udarac se prelomila.
 
Nazad
Vrh