Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Са тим осигурањима је као и кадгод са репом и шећеранама направиш један уговор (полису )па кад виде колика је штета иде анекс полисе на пола од тога да их изађе мање штета коју треба да плате.Случај соје где је процена ишла на 50% и где је цео сценарио био такав,али боже мој тако је како је
 
Poslednja izmena:
Па добро је значи само оштро треба сњима за своја права као са свим осталим који не поштују договорено и важеће уговоре.
 
Са тим осигурањима је као и кадгод са репом и шећеранама направиш један уговор (полису )па кад виде колика је штета иде анекс полисе на пола од тога да их изађе мање штета коју треба да плате.Случај соје где је процена ишла на 50% и где је цео сценарио био такав,али боже мој тако је како је
Која осигуравајућа кућа? Мени је ДДОР на пример пре три године повећавао суму при исплати, јер је тржишна цена кукуруза отишла горе и била већа од оне коју су навели у полиси. До сада са њима никад нисам имао проблема на пример ове године су цене пшенице, јечма и кукуруза у полиси 30дин/кг,а сунцокрет 65дин/кг.
 
Исто ДДОР само ово је био случај код рођака ја сам имао другачија искуства са истом кућом
 
Ovde kod nas ako hoces konacno da ti priznaju za papriku naprimer 75% moze ali moras da istarupiras celu njivu ili ako neces onda bice jos jedna procena pred branje ali sigurno ce biti umanjen provenat

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Cijem pricu da ce osiguravajuce kuce smanjiti osiguranu sumu jer je veliki razlika izmedju trzisne i cene robe iz polise.. Konkretno za kukuruz ce uzeti berzansku cenu koja bude u oktobru..
 
Polisa osiguranja je faktički ugovor dve strane i to se ne može sada raskidati što je potpisano to se mora izpoštovati. Pričam iz iskustva. To što njima sada ne odgovara da isplate ugovorenu sumu jer je sada tržišna cena manja od ugovorene to spada u POSLOVNI RIZIK.
 
Да мени су рекли да ће ме исплатити по берзанској цени, а у полиси стоји 30дин. кукуруз. 😡
 
Tako su isto smanjili prosle godine ali prino.Secam se za soju sam osigurao 3500kg/ha a smanjili su na 2500kg.A bila je fiksna klauzula.Dunav je u pitanju
 
Od sve sume novca (100%) koje mi kao klijenti damo osiguravajućoj kući oni maksimalno kroz oštetu migu da nam vrate manje od 30%. Sav ostali novac ide na plate, poreze, doprinose, zakupnine, putne troškove, topli obrok i td.
Isto važi i za Lutriju Srbije.
 
Na sudu gube rekoh već, polisa je ugovor i ćao to što nisiu predvideli situaciju njihov rizik i problem. Što reče Moma a da je sada cena 50 din. na berzi da li bi isplatili po berzansko ceni ili po ceni iz polise. 🤔 A zna se koliko moraju imati para u oštetnom fondu jer njih kontroliše NBS isto kao i kod auto osiguranja. Tako bi trebalo a da li je tako?
 
Polisa je placena kao procenat od osigurane sume . Npr 2.5 posto od prinosa puta cijena koji ste naveli . Nema nikakve logike to sto rade . Cak ne pominju onda povrat , umanjenje kolko je placena polisa , i to svima ,ko je imao stetu i ko nije . Lici na blef . Trebalo bi to tuziti.
Inace covjek koji radi tamo mi rekao da ce sledece godine polise biti mnogo skuplje zbog minusa koji su imali ove godine.
 
Ja sam vodio sud 9 godina sa osiguravajućom kućom oko oštete u vezi saobraćajke. Čista situacija, ja na glavnom putu i zvekne me tip sa sporednog, bila policija. Kao ja sam izcenirao udes. Čekao sam pare od oštete 9 (devet) godina. Od prvog ročišta se znalo da ću dobiti pare i otezali su u beskonačnost.
 
Treba se udruziti i tuziti ili mozda bolje svako sam pa nek se misle, imam nesto odstete tako da ih sigurno necu pustiti..
 
Ugovorena suma se ne može menjati prilikom isplate štete. Takođe i ako je cena ugovorena toliko i toliko to se ne menja kao i prinos. A radi se prinos x cena = suma osiguranja. Jedino ako je ugovorena akontaciona cena onada može doći do njenog pomeranja, ili na gore ili na dole u zavisnosti koja trenutna u momentu kada se šteta likvidira. Sve ako se uradi van ovoga se dobija na sudu.
Boderlica nisi u pravu. Po NBS koja kontroliše sve osiguravajuće kuće od 100 dinara premije svaka kuća MORA da odvoji 70 za fond šteta, iz kojeg se one isplaćuju. E sad ako neko zahvata malo sa te gomile za te stvari što si ti naveo onda je to problem osiguravajuće kuće. I to kontroliše NBS.
A to što se one vade na to da je mnogo šteta i da će biti isplaćene u velikom iznosu nije to ništa jer svaka kuća određene rizike plasira u inostranstvo kod drugih kuća, a to je takozvano reosiguranje. Ne sekiram se ja za njih.
 
Nazad
Vrh