Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Сад на јесен треба људима исплатити премије за осигурање а штете су огромне шта ту можеш очекивати то је све климаво ко бабин зуб кад треба да се наплати.
 
Мени су од 25-40% проценили штету на кукурузу, а 3кј сунцокрета не осигурамо јер сам га три пута пресејавао и реко данас, сутра ћу и јбг лед ме предухитрио.
 
Мени су од 25-40% проценили штету на кукурузу, а 3кј сунцокрета не осигурамо јер сам га три пута пресејавао и реко данас, сутра ћу и јбг лед ме предухитрио.
Колико је по твојој процени штета на том кукурузу а и сунцокрету
 
По мојем није испод 40% али јбг дошли су тек после 3 недеље да изврше процену. По мени стање се много променило оно изломљена и сасушено ветар је одувао и по мени визуелно умањио лош изглед усева. Сунцокрет по мени исто од 30-40% али јбг тек је улазио у бутонизацију када га је лед ошишао, пошто је три пута пресејаван и за три недеље он је нарастао и развио главице што је замаскирало оштећење и лош изглед. Највише на кукурузу су гледали оштећење клипова и то је каже отац ишао кроз целу њиву, ја нисам присуствовао јер сам био на послу.
 
I ako je totalna steta isplacuju 80% . Sa opravdanjem da onda nemas trosak kombajna,prevoza,itd.
Misle na sebe
Isto tako sam cuo , da u slucaju (daleko bilo) izgorelog kombajna isplacuju do 80 %, jer pretpostavljaju da je kombajner uspeo otkaciti heder pre pozara, pa ce se prodati heder i kolica, i zato nije totalna steta.
Nek napise neko dal je istina
 
Nazad
Vrh