Orezivanje voća

Pa odcapari višak koji ni iduću godinu neće moći biti na mjestu gdje rastu, a ostale pinsiraj.
 
Kad je najbolje da se uradi zelena rezidba mladih trešanja?
Tesko pitanje.
Ako poranis imaces dodatnog posla oko uklanjanja novih lastara na mestu gde si uklonio (ili prekratio) lastar, ako zakasnis (kod prekracivanja) imaces kasno kretanje razgranavanja pa nece stici da sazri a onda mraz..i znas vec sta sledi.
Kod uklanjanja celih lastara u letnjoj rezidbi nije bas previse bitan termin, posebno ako neko nema mnogo toga pa moze i u nekoliko navrata da uklanja nepotrebne lastare (one koji izbiju posle uklanjanja prethodnog)
Kad se o prekracivanju radi to je vec osetljivije. Sada je ipak jos rano za to.

koja je onda poenta zelene rezidbe kad isto to postižem i na proleće rezidbom
Ne postizes isto.
Ako uklonis nepotreban lastar u toku vegetacije, prvo, biljka nece trositi energiju na njegov porast vec ce ta hrana biti usmerena u delove krosnje koji su potrebni,
Drugo, povecaces prozracnost krosne, tj nece doci do zagusivanja, cime se postizu bolji uslovi za rast i formiranje pupoljaka, lakse ce do unutrasnjosti krosnje dospeti sredstvo za zastitu i otezace se uslovi za razvoj bolesti.
Trece manja su ostecenja na biljci ako se ukloni mlad lastar nego kad se preseca zrelo drvo, letnja rezidba je bezbolnija po biljku
Cetvrto, jaca zelena rezidba manje utice na intenzivniji porast nego jaca zrela rezidba, Ovo je narocito vazno kod bujnih biljaka,
Dalje, prekracivanjem lastar u zelenoj rezibdi dobijas prevremene izbojke, razgranavanje...

Malo li je? :)
 
Znači najbolje je da sad poskidam nepotrebne, pa ako krenu novi skidam i njih, imam 40ak trešanja pa mi nije teško da se time zanimam :)

Što se prekraćivanja tiče, znači najbolje je recimo sredinom juna npr, da se ti prekraćeni razgranjaju ali dovoljno da te nove grane porastu da ne izmrznu a ne treba ni prerano da ne bi mnogo narasle ako sam dobro shvatio?
 
Pa da, to je to.
Ako prerano prekratis nece se ni razgranati, samo ces malo usporiti porast, sacekaj jos sa prekracivanjem. A ono iz sredine sto ide pravo u vis, ono na mestu gde ti ne treba, skidaj.
 
@ ironman
Jel to vrijedi i za moju višnju. Dobila je mraz i led a od mene dobru jesensku gnojidbu o-2o-30, proljetnu KAN I URE-A, Biostimulatore i folijarna gnojiva. Zimus nije bilo rezidbe (cvrc). Rezultat je da sad krošnja izgleda kao krošnja bora :osmeh:.
 
Još jedno pitanje koje sam već pitao, jel bolje da te što skidam čupam sa sve jabučicom tako da ostane rupa koja će pretpostavljam lakše srasti nego kad sečem, ili ipak da sečem pri dnu? Probao sam to čupanje, mrdnem granu na jednu pa na drugu pa na treću i četvrtu stranu :) i ona ispadne, ako povučem zapara se kora...
 
ako vec uklanjas uklanjaj mlade, odcenjis, skines rukom. Ako postanu malo zilaviji pa nece lako da se skidaju odsecaj.
Inace ta rana od odcenjivanja je nista, video sam to tvoje pitanje sa onom "rupicom" :)
Nema to veze samo ih skidaj i ne sekiraj se :)

---------- Poruka napisana 23-05-12 u 00:02 ---------- Prethodna poruka je 22-05-12 at 22:48 ----------

@ ironman
Jel to vrijedi i za moju višnju
Izvini nisam video komentar.
Vredi naravno ali to je bas veliki posao za tebe.
Ti imas malo vise od 40 komada :)
A vredi naravno, ako imas mogucnosti nije lose da to uradis.
Ja npr u sljivama i visnjama ne radim letnju rezidbu u klasicnom smislu, da odredim dan kad cu rezati voce npr, ali kad idem kroz vocnjak, gde vidim lastar koji treba ukloniti ja ga uklonim.
Mozda i ti makar nesto slicno uradis, uklonis samo ako ima, a sigurno je da ima, one esktreme, prebujne, iz sredine, one koje rastu ka unutrasnjosti krosnje....
 
Posle ovog videa mi tek ništa nije jasno...em ostavlja patrljke od 1 cm, em poskida sve sa stabla, u drugom videu kao jednogodišnje stablo, nikako orezivati zbog već formiranih rodnih pupova (???), zatim stajnjak ne bacati oko stabala...???

 
Poslednja izmena od urednika:
Lomi mlade lastare ako odlučiš da to ranije radiš, onda neće doći do izbijanja novih u odnosu ako ih sječeš makazama. Mada bih ja da sam na tvom mjestu još malo sačekao.
 
Evo danas sam odradio to proređivanje, da ne kažem orezivanje, skoro ništa nije moglo da se očeni na lep način, malo je valjda kasno za to, pa sam dohvatio makaze...

Sekao sam sve one koji biju u sredinu krošnje, ali sam takođe isekao sve one koje bi ionako uklonio skroz kasnije u rezidbi...sad ovi koje sam ostavio, kad njih budem orezivao, jel treba da pratim neko pravilo od 30 cm, pošto neki imaju već i pola metra, ili mogu da ih ostavljam duže? Plan mi je da jedan ostavim dužim, da posle sa njega ide produžnica, a drugi skratim malo više, da na njemu budu rodne grančice...ma aj snimiću video pa možda bolje tako :)
 
Evo slike moje dve mlade tresnje koje ne znam kako da orezem pa ako moze pomoc oko orezivanja , krosnja da bude neka koja se ne siri puno posto sam ih zasadio u sred baste :)

 
Ja ako sam nešto naučio iz ovo malo iskustva, to je da je trešnji glavna zelena rezidba, a na proleće korektivna.

Mišo, pošto si ih posadio jako blizu, moraš piramidalnu krunu. Morao bi i neki eksperiment od krune da napraviš tako da ostaviš za ramene grane samo dve koje bi išle kod svake sadnice u smerovima 90 stepeni u odnosu na zamišljenu liniju koja spaja sadnice. Znači nešto kao vreteno kod kruške, ali da ti ramene grane ne idu ka susednim sadnicama već u polje. Šta mislite o ideji? Uzmite u obzir da su na rastojanju od dva tri metra kako mi reče Mišo..
 
Moze, naravno ali se ona svrstava u prinudnu (dopunsku)i retko se koristi koliko znam. Ja bar praktikujem zimsku koja je glavna.

Slažem se sa vama, mada mislim da je i zelena rezidba vrlo značajna. Nisam siguran da se baš reko koristi bar ne u mom kraju, sve više ljudi pribegava zelenoj rezidbi.
 
ono što ja znam iz iskustva je da ako trešnju i kajsiju orezujem samo na proleće, ona opet izdžiglja a grane ostanu maltene gole, tako sam prošle godine orezao kajsiju krajem leta i bila je puna sitnih grančica koje su krenule tek posle rezidbe a one pune ploda, do sada kad sam orezivao samo na proleće nije bilo tako...tako mi i mlade trešnje stasale baš lepo ali do samog vrha su gole grane i nikako da počnem da berem nešto sa njih...iz istog razloga sam danas nagrdio staru trešnju koliko sam odsekao, najviše sa vrha i to testerom, duge grane prekratio pa da vidiš kad majski buketići porastu u grane, ima da bude puna grančica :) mlade trešnje sam samo proredio, posekao sve što bih evidentno uklonio kasnije i za 10 dana su mi ostavljene grane izuzetno narasle i počinju da se razgranjavaju same od sebe iako ih nisam prekratio, to ću polovinom juna, ove malo starije su mi te koje su samo krošnja tj glavne grane, nigde malih grančica..
 
Oktopode bravo na komentarima. Iskustvo priča iz tebe. :) Itekako se trešnja orezuje i to sad zelena kao glavna rezidba. Najbolje ju je orezivati 10-15 dana nakon završene berbe. Proljetna tj. zimska rezidba treba da bude korektivna.

U mom kraju su voćari spremni za orezivanje trešnje samo dok ove kiše prestanu.

Misoo83, prorijedi te grane, a ostatak ostavi nek rastu ove godine. Poz!
 
Не знам да ли ћу сада стићи скратити кајсије гране ради разгранавња сада. Је ли боље и за десетак дана да скратим него да остављам за прољеће?
 
Nazad
Vrh