Orezivanje voća

Pa neću biti sam u tom poslu. Eo sneg se kod mene malo smirio, videću kako će ujutru da bude, pa ako može nešto da se delja, jer nema vajde od sedenja!
A pod odnosom korena i nadzemnog dela podrauzmevam sledeće: da biljku dovoljno opteretim sa rodom, da što bolje iskoristim rodni potencijal, a da ne preteram, jer sve gore što se ostavi, treba i da se ishrani. Znači neka umerena rezidba, bez prekraćivanja po mogućnosti. :D
 
Planiram u ponedeljak da pocnem sa rezanjem,, samo da ne pada, i ako je napadao pa je teze progaziti sneg oko vocke nego nju orezati...ali ja najvise volim rezidbu dok ima snega na zemlji, tako imam najbolji pregled krosnje i rasporeda grana, dje koja strci i smeta...
 
Prošle godine sam i ja po snijegu orezivao.. snijeg je bio oko 25cm sa tvrdom pokoricom, pa sam se sa čizmama na nogama više borio sa snijegom nego granama. :)
 
Dobre vunene carape, cizmice ala krokodil pardon od Tigra :haha:, malo hrane i obavezno termos, e sad ko sta voli, caj, vino, prekuvana sljivovica ili kafa stvar ukusa, ali samo da greje :ppozdrav:
 
Što kaže Dragojlo, samo da sutra ne pada i rezdiba može da krene. Kod mene juče dobro bilo ugrejalo, istoplo se snega dosta.
 
E, danas počeo sa rezidbom. Kruška u pitanju. Učinak za jedno popodne oko 150 stabala starih 4 godine. Sutra, ako Bog da, krećem i ranije. Taman ruka se navikla na napor, pa se nadam i većem učinku! :D
 
Vreme Novi Sad

1°C 1°C 3°C 7°C 11°C
Pon Uto Sre čet Pet

Pred kraj nedelje doći će po porasta temperature tako da voćari jurišššššššššš....... :D
 
Auuuu, sam da nije učiti sad, majku mu, makaze bi samo kljucale u mojim rukama! :D :udri:
 
Hladno je i dalje :udri:, kažu biće lepog vremena u junu i julu :haha: hahah. šta učiš ?
 
Narode, jel svo voće treba sad da se orezuje? Zanima me kajsija i trešnja, to smo orezivali u Avgustu...
 
Nazad
Vrh