Oranje

https://photos.app.goo.gl/LEYKf2E3vWBaoATv6 I ja sam krenuo sa oranjem.
03a61aa2055092e8602c37d0d65e7a46.jpg
7b8a0c3f2c930adb0e49a57377b7032f.jpg
7758ca7badf576cf2077ed68f27733f8.jpg
 
Suviše mokro, a tu nabije zadnji točak od traktora gde je treća glava... Mislim samo predpostavka naspram slike
 
Vlado zemlja nije uopšte zagažena zato što je sve rađeno po suvom pa je otpor zemlje nikakav, predpostavljam da prva glava radi najbolje zato što uvek hvata trag od traktora i ima otpor, rešetka je zakon bar kod mene.
 
Da prva ne lepi i samo prevrce, a treca zalepi i pola gura pola prevrce. To se vidi i po zemlji, od prve kad prevrne sija se a od druge dve sva se rasipa.
Da cekam da osusi? Ako osusi onda kukurzovinu dize nisam stigao da potarupiram jos jednom ili potanjiram.
 
Taman završio oranje za tritikal pre ovih 50 litara kiše...
Ali, nisam stigao i da posejem...
Nisam spaljivao kukuruzovinu, i lepo je poklapalo....
Na par mesta je zagušilo, ali ništa strašno, kako bih protegao noge... 😂
A bilo je i klempotresa koji su palili u ataru gde je barem 70 posto neobrane letine, kukuruza, nešto soje i postrnog suncokreta...
Samo je par krugova obrazdio...
Ja nisam hteo da se kockam sa paljevinom, a još sam i stajnjak izvukao...


 
Ovaj "mali Leopard" jednobrazni, od 14" sa točkom, što kupih prošle Jeseni, dobro se pokazao...
Granice do komšija sam odradio 2-braznim OLT PTO2, što ga zovedu, voćarski, na pomeranje...
Otkačim taj plug, pa zakačim tanjiraču, i upravo već mrak bio, pa jedan krug obišao, čisto da poravnam, jer sam "sakupljao"...
Sad samo jedan prohod običnom drljačom, i biće "picikato", za zrnastu kulturu, bez lažne skromnosti....
 
Nazad
Vrh