Oranje

Odg: Oranje....

Sad dosao iz Zrenjanina i od NB do ZR video samo 2 velika traktora sa obrtacima oru.NIgde nikog..... :sta: :zli:
 
Odg: Oranje....

mucobieno je napisao(la):
@bubu
ajde kad budes u prilici slikaj mi te tvoje razore, nevidim zasto imas, tj imate potrebu da iz zatvarate, nije valjda da ostavite kanale po njivi kad se izore jedinica?
_________________________________________________
e da, vidim naor je pravilan, nabaci sa jedne strane, pa sa druge, i pici dalje... :cao:

Nije mi razor nesto dubok ali se ne trudim nesto preterano da ga zatrpam u prolece.
Sigurno se necu zaj...vati sa otvaranjem i zatvaranjem kao neki! :ppozdrav: :D
[/quote]
sve si rekao :haha: kvalitet obrade je na zavidnom nivou... :cao:
 
Odg: Oranje....

šta je to sa našom zemljom kad vi možete da orete.Kod mene u njivama stoji voda večeras ušao samo u vratine sa Nivom i na gumama sam imao jedno 5-7cm blata.Kod nas u ataru ni jedan traktor. :udri: :udri:
 
Odg: Oranje....

šandor je napisao(la):
Pa i kod mene je blato ........ Ali hteo sam da završim :cao: .

Bravo Sandor Barát! :D
Sad si reko istinu.
Inace i ja sam u subotu zavrsio oranje, juce oprao traktor i zimski raspust. :cool:
 
Odg: Oranje....

mirmag je napisao(la):
Kod nas se danas oralo sve u 16...Traktori sve veci,a plugovi sve manji :osmeh:

i kod mene plugovi sve manji :haha: :haha: kacio imt 756.2 za torpedo 7506 a za rujkana 82.1 leopard II a cini se da im i to mnogo :haha: :haha: :haha: orao ritsku zemlju!
 
Odg: Oranje....

Ja sam juce isao sa sedmicom bez prednje vuce da zavrsim jednu parcelu gde je ostalo 0.5kj i da na parceli preko puta nje pustim uzglavnice. Islo je relativno normalno zato sto je zemlja na bregu pa je ocedita. Na ostale njive nisam ni pomisljao da idem jer je previse vlazno!
 
Odg: Oranje....

Bubu je napisao(la):
miroslav k je napisao(la):
@bubu
sto ne dignes 3 glavu pa lepo ides 1 direktna.

Haha, ne mozes da verujes koliko mi je lepse kad ovako polako vozim prosto se odmorim! Ucinak i potrosnja su otprilike isti samo sto imam manje okrecanja sa 3 brazde. E da, cini mi se da mu je lakse da vuce 3 brazde 4. sporom nego 2 brazde 1. brzom...
ja sam cuo od par majstora da ne treba orati u 4 i 5 sporohodnoj,da hoce da rikne sinhron ili sta vec!?
 
Odg: Oranje....

Svasta hoce da rikne kad nemas dovoljno ulja u menjacu...
Sinhro brzine jesu slabije kod IMT-a ali kada je sofer razuman i kada se redovno menja ulje onda nije problem. Kod mene je promenjen zupcanik od 5. brzine na jednoj sedmici ali posle mnogoooo radnih sati! :cao:
 
Odg: Oranje....

Samo da napisem, sto se oranja tice s 577 u 4. i 5. sporoj, nece njemu biti NISTA. ti zupcanici su rastereceni 3 puta vise nego prva direktna koja ne ide preko reduktora. kad je malo teze orati, s 549 obavezno orem u 5. sporoj, nece mu biti nista, garantiram... kad izadjem iz lose zemlje, saltam 1. direktnu da ide brze ;)

Kako onda da oru ovi novi IMT-i koji imaju svih 5. brzina sinhrone? to me najvise pati kako ce pravo opterecen sinhron odradjivati svoj posao, a ne rasterecen preko reduktora. Samo se sjetite Brene. njoj je brzina za oranje 4. spora. nisu za bez veze tako projektirali mjenjac da bas u 4. sporoj bude 8-9 km/h. To sto pojedinci oru 1. direktnom, nije moj problem koliko god ja na to upucivao, a niti je problem traktora.

bolje jedna brazda vise i orati pravilnom radnom brzinom u pravilnom stupnju prijenosa, nego ovako kidati strojeve...
 
Odg: Oranje....

Oranje od nedelje, zemlja pored Morave, ada, orano prvom brzohodnom. ::svaka cast:: ::namigivanje::

slika018.jpg
 
Nazad
Vrh