Oranje

Uhvatio me mrak pa nisam uspeo da završim,zbog pravca.Na gornjem kraju mi je odorao 10,5 metara a na donjem 9 metara,dužina je 409 m.Uspeo je i 5 brazdi kukuruza da mi ovrše.Radim ovu njivu 10 godina i nikad se nismo sreli,znam samo da je iz Beške.Najgore od svega što on nema mnogo viška,svega dve brazde,i njega guraju na mene.
 
Ako se setim i ako stignem sutra otići ću da slikam medju između dve njive...
Nikako nisu mogli da se dogovore pa je geometar lepo odmerio svakih 30 ili 50m dužom cele njive koja je dugačka 380 valjda pa su lepo posadili betonske bandere...i sad nema odoravanja...
 
Ako si samo zakucao drvene stubove u zemlju,nema od toga nista haha...kopaj metar u dubinu i postavi betonske stubove ,nek strce pola metra iznad zemlje ,to je malo dugotrajnije resenje.
 
Da sam znao kakva ce biti prosla nedelja ne bi orao ni jedno jedino jeb.no kj.
Kao prvo oranje bi licilo na izoranu zemlju a ne skoro ni na sta, grudva do mile volje. A kao drugo potrosio bi sigurno bar nekih 500-600 l nafte manje!
Ali sta je tu je, vise srece u buduce!
 
У том случају би се кмечало што се није урадило а могло је , али та уштета и тај бедни динар увек све поквари :osmeh: .Не гледам на време услове , прилике и потрошњу, ако може ради се ако не опет биће прилике за неки други пут.
 
Meni ostalo jos 10 ha, ne gledam mnogo na datum vise na uslove za rad...
Do subote je islo extra, cekam da prodje ovaj talas pa da kompletiram oranje
 
Kod mene oranje završeno prošle nedelje. Išlo je odlično.
Nimalo se ne kajem što sam više od pola površina uzorao po onom suvom. Šta da je zakokao sneg u decembru...

Traktori nisu oprani, jer sam znao da će iskočiti neka nova parcela u zakup, kao što bude svake godine.
Tako da, čim prodje ova kiša, u oranje opet.
 
Ja sam u utorak odnosno sredu završio oranjem. Prvo je išlo razvbacivanje djubriva 3x15 i map. Kod me je baš dobro nakislo. Pune daske, dubina skoro 30cm i prva brza i nije bilo nikakvog proklizavanja. Nije se rasipalo ali je idealno prelomljeno. Malo veće busenje koje će se od kiše, sunca i mraza lepo usitniti. I moći će se to sve dobro i lepo spremiti za setvu kukuruza. I dobro je što sam sačekao da još napada kiša. Sad samo neka vremenske prilike urade svoj deo posla.
 
Dal ce da se stigne da se uzore imam jos 30 lanaca da peglam tesko da ce da se stigne.danas kisa i sutra posle 5 dana ne moze blato je za novu godinu sneg i cao zdravo na prolece
 
Nazad
Vrh