Oranje

Ima tu raznog zemljišta tvrđe mekše,a i to je orano negde početkom oktobra i jako je suvo , vidi se na snimku gde se poznaju brazde,tamo gde je mekše već je bolje.
 
Oranje jako zajebane zemlje koja se lepi za daske cak i sada kada je suva, ide tesko ( mora sa blokadom ) ali je dobro oranje kakvo zna da bude na ovom mestu. Za 7 sati koliko mi je trajala smena uradio sam 94 m x 895 m, oko 14.5 kj.

2yzdf2q.jpg


j0lmbp.jpg
 
Bukur, sto se poznaju brazde?
Kako na kojoj njivi, negde se nepoznaje nista a negde se poznaju, razlog je to sto je kolega objasnio u postu ispod tvog Slobo a i gde je tanjirano, dosta je povrsina neravna to jest ima bregova i dolja posto je X tanjiraca pa plug prenosi te neravnine i na oranje, mora se napraviti paker na tanjiraci za sledecu godinu.
 
Po meni je brzina krivac sto se poznaju brazde
Bas to.Uverio se ove godine kad sam stelovao plug posle servisera.Dosli likovi i kaze meni jedan od njih da moram podignuti jednu polugu vise da bi slagao da navijem topling na njima i tako ja stanem i gledam u njih i ne verujem.Ok kazem ja njemu ja sad podignem jednu polugu i sta dobijem kad ga okrenem?Oni stali pa me gledaju ko krava mrtvo tele..Posle par minuta razmisljanja da ne kazem neznanja jedan od njih kaze meni a sto si ti nas zvao kad znas bolje od nas...i tako potpisao zapisnik da su izasli na teren i pustili masinu u rad...Da ne duzim ali sutra dan kad sam ja isao da nastelujem kako treba brazde su se poznavale kad sam isao sporije cim sam podigao brzinu za 2km ravno sve..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Tacno tako momo, poznaju se sve 4 a na nekim njivama se nepoznaje nista a ista brzina kretanja i isto podesen plug.
 
Ovde nije problem jedna strana to se da lako uočiti tu su neki drugi faktori u pitanju a to nije tako ni bitno. Sem tog nekog vizuelnog izgleda tom oranju ništa faliti neće ,sve se to ispegla.
 
Poslednja izmena:
Oranje jako zajebane zemlje koja se lepi za daske cak i sada kada je suva, ide tesko ( mora sa blokadom ) ali je dobro oranje kakvo zna da bude na ovom mestu. Za 7 sati koliko mi je trajala smena uradio sam 94 m x 895 m, oko 14.5 kj.
Jao ne pricaj mi nista sad kolko sam dosao iz brazde.Njive pored reke,muljak a,ono masno lepi ubi boze!Zaglavljuje ona strnjika i pravi salame,a ga poplicio a ga podubio isto.Lepi na daske,deflektore o predpluznjacima nisam ni hteo da razmisljam!Jednostavno vlaga je gornjim sloju i to je to.Dok njiva preko puta sve isto samo spustila vlagu ma,ore se peva!!Takvoj zemlji moras da ugadjas tj da trazis trenutak za obradu!
 
Kod ovih mašina sa finom regulacijom hidraulike ne bi trebalo da se poznaju brazde,kod traktora koji to nemaju i plug se oslanja na točak tj točak pluga kopira teren hoće da bude neravnina mada se i to da rešiti.
 
Bez uvrede ali je to los plug,sve jedan raba ima problem sa jednom stranom.
Ajde ti meni onda objasni kako na nekim njivama oranje izgleda kao da je prosao spremac a na nekim se poznaje, ako plug nevalja, to nema veze sa plugom ni sa podesavanjem pluga, problem je tip zemljista i prethodno istanjirana njiva, na sastavu dve tanjirace ima brazdica dubine 15 cm, kada tocak od pluga udje u tu brazdicu normalno je da ce oranje biti vislje posto i sam plug ide dublje od prethodnog prohoda.
 
Bukur ,
Neko je pisao na forumu da je uzeo na probu nov rabe i vratio jer nije zadovoljan.Kod mene u selu je imao jedan isto rabe i nije zadovoljan bio sa radom.Jos.mi je pricao jedan kolega da nikako nije zadovoljan....e sad jbmliga
 
Nazad
Vrh