Oranje

North army tako je sve si rekao ko se u mladosti napatio i u starosti ne odustaje do zadnjeg.
 
Neka da Bog stara majki da pozivi jos dosta dugo i da se nauziva u njenoj imovini koju su joj vratili,a da je srece ovakav bi nama trebao ministar poljoprivrede vidi se da je zena jako ostroumna i jako lepo i naocito prica svaka joj cast jos jednom!
 
Radilo se danas, a neki su sakupljali po njivi, pustio sam ih....
2017-11-19-8.jpg
 
Danger spominjao si da ores na 18 coli. Jer ores tako i kukuruzovinu? Pitam jer juce i danas pratim vrstu kukuruza sa mojim 757 pa ciljam niz capur, i bas se pitam jel pretpluznjaci kod tebe tako dobro rade posao ili 18 ne ide na ,,dzombu"'?
 
negledam ja sta orem,vec zahvat prilagodim uslovima oranja,dal se kajsa ili se lepo rasipa,uglavnom ispod 16 coli nisam orao jesenje do sad a ove godine sve na 18,i da napomenem zetveni ostatci se nepale
 
Maticu orem i nepaljeno i ove godine, mada sam amater, nema puno zemlje. Ali stalno pretim vrstu da dzomba tj čapur upadne na dno brazde. A cim se.čapur izmakne i nije na kraj brazde onda ostaje gore i nije to to. A plan je dvobrazni obrtač, pa da znam jel se resavam ovih problema u oranju.
 
Nazad
Vrh