Oranje

nije guma .
nzm ni ja sta se desilo . naiso sam na mnogo meku zemlju i samo sam se ukopao . nzm zbog cega tu mi je jedino zaslajfovao traktor za celu njivu . izgleda da je tu pre bio neki bunar pa ztrpan.
 
Danas se oralo za kukuruz:osmeh:
560 nasut pun rezervoar i uzorao tacno 1,5 hektar u komadu na dubinu(vidi sliku)i potrosio tacno 30 litara.Definitivno ovaj 560 je traktor za krupne radove jer u njima on jako malo trosi,u sitnim njivama i vozanju bezveze trosi duplo vise od 539,540,542 i slicni.
Ovaj plug 12 coli je za njega zajebancija,prvom ga nosi kao igracku,ne oseca,cak sam probao i drugom da teram ide ne oseca ali nisam nekako bezveze orati drugom direktnom.On je za kombinaciju 2x14 pa da zapinje,ovako nemam osecaj da vucem plug:osmeh:
Bucnost kabine je na jako visokom nivou,jos mi zuji u usima,razmisljao sam da je skinem danas ali nije se imalo vremena.

206nfde.jpg
 
Danas se oralo za kukuruz:osmeh:
560 nasut pun rezervoar i uzorao tacno 1,5 hektar u komadu na dubinu(vidi sliku)i potrosio tacno 30 litara.Definitivno ovaj 560 je traktor za krupne radove jer u njima on jako malo trosi,u sitnim njivama i vozanju bezveze trosi duplo vise od 539,540,542 i slicni.
Ovaj plug 12 coli je za njega zajebancija,prvom ga nosi kao igracku,ne oseca,cak sam probao i drugom da teram ide ne oseca ali nisam nekako bezveze orati drugom direktnom.On je za kombinaciju 2x14 pa da zapinje,ovako nemam osecaj da vucem plug:osmeh:
Bucnost kabine je na jako visokom nivou,jos mi zuji u usima,razmisljao sam da je skinem danas ali nije se imalo vremena.

206nfde.jpg
Danas?? Pa sta te sprecilo te si toliko cekao?
 
Mirko, kupi antifone. Kostaju svega nekih 500 dinara, a mnogo znace. Svaki zvuk motora cujes, a kada izadjes iz traktora, budes kao nov.
 
A jesi li seme nabavio? Mi posejali 1. i 2. Juna, ostalo nesto vrlo malo semena.
Zadnja 2.5ha se oralo po etapama. Prvo uzorali 1.5ha jedva! Bilo suvo i busenje na sve strane. Cekao sam kisu da potanjiram i spremim, a posle preostalih 1ha. uzorano i sutradan spremljeno. Bilo malo dzombastije nego kod Mirka ali se odlicno spremilo:osmeh:. Nikad uvratine nisam bolje spremio...
 
Mirko, kupi antifone. Kostaju svega nekih 500 dinara, a mnogo znace. Svaki zvuk motora cujes, a kada izadjes iz traktora, budes kao nov.
Ima i onih manjih silikonskih koji idu u usi.A kostaju 100din...Ja bez njih ne idem na traktor,navikao sam a i dosta sam odmorniji kad dodjem kuci.
Inace i ja sam pre par dana uzeo jednu manju parcelu u zakup i juce izjutra uzorana,4 puta laka tanjiraca i posejano.Vlage ima a,kakav ce prinos biti videcemo.
 
Upravo sam se vratio s tanjiranja,mozak mi zuji:osmeh:Uradilo se ekstra,ukrstio tanjiracu i samo gas dok ne potone do kine,sad je kao pesak uradjeno,ali ovo nije ledina,posto je orano jesenas i nije bas najbolje spremljeno,ostalo dzombe sad se vidi da je zemlja izmrzla sto me odusevljava,vlage ima onako solidno.
Seme je kupljeno Syngenta Lucius FAO 330,sutra ujutru ili veceras sejanje,kad bude mogao drugar da dodje da poseje sa svojom sejalicom jer meni je na 540 crkao orbitrol,pukao sok ventil u njemu pa nemogu da motam na levu stranu a samim tim nemogu ni da posejem a vremena za popravku nemam.
Odoh sad da uzorem jos jedno 60 ari ili jutro da posejem ZP 256 od naseg kolege Marka:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Probao sam da stavim slusalice velike profi i da slusam muziku,verovali ili ne nista se necuje muzika od buke.Kabina ce da se prepravlja,ugradicu gumene nosace,sad je direktno na trube zasrafljena.
 
Probaj one cepice u usima. Na baustelama Rio Tinta su zastitne naocare, slem, zastitne cipele i cepovi za usi obavezni. Ako ih nemas, oteraju te sa baustele! Mislio sam da cepovi nista ne znace dok ih nisam stavio u uvo. Dosta je prijatnije i tise a cuje se svaki zvuk, samo dsta manje:osmeh:
 
Lakse mi skinuti kabinu:osmeh:

Danas dok sam tanjirao dodje komsija koji takodje ima 560 noviji tip,obilazio njive pa cuo da radim i dosao da me davi.Nije mu jasno kako ja tanjiram drugom direktnom i tanjiracom 28-com za skroz ukosenim tanjirima,ja mu lepo kazem,sedi pa probaj.Seo on i raspalio po njivi uzbrdo i nizbrdo,ko malo dete,a ja sav srecan samo kad sam nasao budulu da tanjira.Okrenuo nekoliko krugova i kaze"Jebote kod tebe kao da ima neki djavo u motoru,sta si mu radio":haha:

I jos nesto je rekao za buku u kabini koja je kod njega dosta tisa"Neka ti je gospod bogu pomoci,meni zuji glava ko satelit posle 15 minuta tanjiranja":haha:
 
Nista,glanc nova pumpa IPM i eto kako bi trebao svaki 560,rakovica 60,558 i slicni da idu u poslu.

Komsija kaze da je njegov 560 tako isao samo kad je bio nov,posle remonta pumpe kod kojekakvih bosista vise nikad nije bilo kao nekad.
 
I ti takav traktor bi da prodaješ... Reši samo tu buku i teraj mašinu i dalje. Baš me zanima da vidim kako se ponaša sa tanjiračom i da uporedim, istu imam i ja.
 
Setveni sloj kod mene uopste i nepostoji ali zato dzombe,busenja koliko oces.Posejao sam kukuruz veceras na to i sta mu bog da,a dace mu presevanje 100%:osmeh:
Pogled s krova 560
16la78g.jpg

Uz pomoc ove alatke
da su mi ovako zakorovljene međe do komšije ja bih se ubio od muke :sta:
tu kod vas nemože da se desi da komšiji odoreš brazdu ili dve :osmeh:
 
Kod nas retko gde da nema ovako zakorovljenih medja,sve njive su zasticene sumom pa se redovno desava da neznam sta je posejao komsija s kojim se medjim:osmeh:

- - - - - - - - - -

I ti takav traktor bi da prodaješ... Reši samo tu buku i teraj mašinu i dalje. Baš me zanima da vidim kako se ponaša sa tanjiračom i da uporedim, istu imam i ja.
Mislio sam da ga prodam i da kupim 577 i roto drljacu,ali sve je to pod znakom pitanja,ima vremena za razmisljanje.....Moguce da cu ovaj 560 ostaviti i ugraditi neku drugu kabinu,naprimer neku Orasje koja je pregledna,manje bucna i ima gumene nosace.Ce da vidimo......
 
Po ravnom Da ali uzbrdo ce da bude problem,kazu da je veliko opterecenje,nisam probao,pa sam zato hteo 577.
 
Nazad
Vrh