Oranje

Odg: Oranje....

Pa vidi se na snimku. Na prvom 8.5 a na drugom 10, mada nikad neteram tako brzo. Brzina oranja u najtezoj zemlji mi je nekih 7-7.5 km/h, naravno sa tri brazde, pa do nekih 8.5-9 km/h u laksoj zemlji. Dubina izmedju 25 i 30 cm.
Post je spojen: [time]1261234567[/time]
_________________________________________________
Na prvom snimku 4 zec a na drugom 5 zec.
 
Odg: Oranje....

mene zajebao ovaj sneg i ostalo mi da uzorem negde oko 150 ari! :zli:sve nadjubreno stajnjakom ali sad ce da saceka prolece posto valjda nevalja zaoravati sneg!!! pa ce zato da saceka prolece !!!
 
Odg: Oranje....

@bata
mnogo lepo ore :D :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1261395217[/time]
_________________________________________________
meni ostalo jos 1.5 ha ali to cu na prolece da iz orem, trebam da vucem jos stajnjak ali sada pade ovaj sneg pa sad ne mogu ni da vucem
 
Odg: Oranje....

Danas opet malo zimskih radosti, zavrsio oranje repista.
smaiz9.jpg
 
Odg: Oranje....

Ovde sam hteo da pokazem uslove po kojima se da orati. Gde je zemlja jako ugazena treba blokada i onda ne proklizava (orao sam repiste). Gde nije ugazeno, tamo ore sasvim normalno gez blokade i bez proklizavanja.
Normalno bolje je poorati na vreme a ne docekati 20.decembar, ali bolje je i sad nego na prolece!
 
Odg: Oranje....

bolje sad nego na prolece SIGURNO... nama je prosle godine ostalo jedno 5 6h za prolece jedva smo spremili da moze da se seje ali mnogo tanjiranja i setvospremiranja ::lose:: zato orite na vreme ...naravno sto nemoze nemoze...
 
Odg: Oranje....

sa proletnim se nikad nisam usrecio. kod mene je zemlja vecinom ritska. ako ne izmrzne na prolece joj ni teska tanjiraca slabo sta moze
 
Odg: Oranje....

Prvo sto sam naucio o ratarstvu je izreka iskusnih agronoma
"I najgore zimsko oranje je bolje od najboljeg prolecnog oranja"
 
Nazad
Vrh