Oranje

Odg: Oranje....

rasa02 je napisao(la):
Prvo sto sam naucio o ratarstvu je izreka iskusnih agronoma
"I najgore zimsko oranje je bolje od najboljeg prolecnog oranja"
UVEK BILO I OSTAĆE U VOJVODINI
MADA IMA SELA KOD MENE U KOJIMA SVE RADE NA PROLEĆE
 
Odg: Oranje....

30 jutara!
:sta: :sta:
bolje ti to batali....pa sta si ti radio bokte mazo??
[/quote] ja radim malo vise od tebe sam a ti to malo imas i radnika tebi ::svaka cast::
 
Odg: Oranje....

cale bolestan da ti neobjasnjavam ovde ja vozim i kombajn i berac i kuci stoka kada odes da ores pa gledas na sat da stignes da uradis i kuci
 
Odg: Oranje....

I ja radim sve sam pa stignem sve na vreme.Kada se dobro organizujes sve se uradi.
 
Odg: Oranje....

Mislis?Usluga uvek ima nekad vise nekad manje.Ali kad ne mogu da naplatim necu ni da radim.Imao sam prilike u tarupiranju da su mi nudili 700 dinara po jutru.Naravno odma sam tarup otkacio.Ako se ne pogodimo za cenu da odgovara i meni i musteriji onda posla nema.Na svoju stetu ne verujem da ce iko da radi.
Izvinjavam se za :off_topic:
 
Odg: Oranje....

:spavam: pozdrav za bubisu iz N.Beceja.Neznam zasto do sad nisi uzorao,kod nas kazu:a,bacvani se opuste imaju laku zemlju.A kaze narod jos i ovo:jace je blato od svatova!Zahvali se tom drugu sa belorusom...
 
Odg: Oranje....

Farmer Bob je napisao(la):
:spavam: pozdrav za bubisu iz N.Beceja.Neznam zasto do sad nisi uzorao,kod nas kazu:a,bacvani se opuste imaju laku zemlju.A kaze narod jos i ovo:jace je blato od svatova!Zahvali se tom drugu sa belorusom...
:sta: :sta: :sta: Nisam ništa razumeo,ako je post upućem meni,ja sam moje poorao u novembru a kasnije sam išao da pomognem komšiji.Ako može malo objašnjenje. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Mislim da mi je bubisa vrsnjak pa me cudi da mu treba objasnjenje,a Robert je mladji"paor",ali evo kratkog objasnjenja:kada nesto u poljoprivredi ne ide,moz ga j......npr.kada je zemlja prevlazena nijedna masina ne radi kako treba ili nikako ne radi.Znaci,ne treba cekati da ores u ovo doba godine npr.Ali,opet kazem,izvinjavam se ako sam pogresio. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Kod mene u profilu piše i odakle sam i koliko imam godina,tako da oko toga nema dileme.
Što se tiče oranja ja sam 2.XII. završio oranje i oprao traktor i plug i više ga nisam palio(danas malo,lep je dan pa da malo razbije ulje i protera antifriz).
Tako da stvarno neznam odakle ti da sam orao u ovo doba godine,po neuslovnom vremenu. :sta:
 
Odg: Oranje....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3M8LHcGPl94[/youtube]

evo malo zimskog oranja (naravno ja sam orao)
 
Odg: Oranje....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DrORacOycTQ[/youtube] na ovo sam slucajno naleteo ovaj ga bas pretera :sta:
 
Nazad
Vrh