Oranje

Greška , treba ga hitno zaorati , bar istog dana . Znaš šta je ono što smrdi kad se stajnjak izvuče ? Naš azot leti u nebo a snjim i dinari, marke,itd.
 
Ako je prosle godine samo tanjirano za psenicu,da li ce ove godine biti teze oranje,nego da je prosle godine orano u pripremi za setvu psenice? Verovatno to zavisi i od zemlje i od vremenskih prilika,ali pitam kakva su vam iskustva,onako,u proseku?
 
Greška , treba ga hitno zaorati , bar istog dana . Znaš šta je ono što smrdi kad se stajnjak izvuče ? Naš azot leti u nebo a snjim i dinari, marke,itd.

a kako onda objasnjavas kad se djubri sa zivinskim djubretom i ono isto jako smrdi a kad se baca ja vec suvo ma to nema nikakve veze nikge to ne ispari samo voda ispari
 
Ista stvar i za živinsko djubrivo , a ono je suvo zato što je takvo po prirodi , takvi su uslovi na brojlerskim farmama , mnogo stelje i održavanje niske vlažnosti , plus toga pilići malo piške pa djubrivo bude suvo.
 
Ako je prosle godine samo tanjirano za psenicu,da li ce ove godine biti teze oranje,nego da je prosle godine orano u pripremi za setvu psenice? Verovatno to zavisi i od zemlje i od vremenskih prilika,ali pitam kakva su vam iskustva,onako,u proseku?
Kako gde vecinom ide lakse nego kukuruziste jer je manje gazeno a negde nemoze plug da se zabode
 
Ako je prosle godine samo tanjirano za psenicu,da li ce ove godine biti teze oranje,nego da je prosle godine orano u pripremi za setvu psenice? Verovatno to zavisi i od zemlje i od vremenskih prilika,ali pitam kakva su vam iskustva,onako,u proseku?

Oseti se razlika ako je samo tanjirano prethodne godine,tj malo je traktoru teze u radu
 
Hvala na odgovorima:ppozdrav:
Pretpostavio sam da je tako,ali ipak da pitam iskusnije.Inace,radio sam sa ferocoop tanjiracom vucnom v 28,a i da sam orao,ne bih orao dublje.Videcemo kako ce ici...
 
Juce sam orao sojiste u ritu islo je fantasticno mozda bi mogao jos dan dva da se susi ali nema sta da se ceka i sad pada sitna kisa

- - - - - - - - - -

Juce sam orao sojiste u ritu islo je fantasticno mozda bi mogao jos dan dva da se susi ali nema sta da se ceka i sad pada sitna kisa
 
Prošle godine sam tanjirao kukuruzište i tu posejao pšenicu. U pitanju je nošena minav tanjirača od 24 tanjira (V-forma). Sada sam je orao jer ću opet na toj parceli da sejem pšenicu i mogu reći da se oralo odlično.
 
Zašto ti je plug gurnut skroz pod jednu stranu i toplink stoji skroz ukoso?Znači pitam čisto zbog pluga jer ne znam kako se podešava ,a ne zbog bilo čega drugog.
 
Zašto ti je plug gurnut skroz pod jednu stranu i toplink stoji skroz ukoso?Znači pitam čisto zbog pluga jer ne znam kako se podešava ,a ne zbog bilo čega drugog.

Nemam pojma ali verovatno zato sto nije nastelovan kako treba za tako laku zemlju(pesak).Kod nas je jako teska zemlja kao i kod vas i u takvoj zemlji je idealno nastelovan.Ove peskuse imam samo tri frtalja lanca pa nisam ni izlazio da probam da prestelujem plug
 
photo0077.jpg

Ja sam juce poceo sa oranjem, odlicno ide :)
 
Nazad
Vrh