Oranje

Evo slika sa danasnjeg oranja

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
:off_topic:
последњих неколико дана сам активнији у прегледању форума и не могу да не прокоментаришем да на 70% постављених слика стоје испред и иза слике тагови. зар је толико тешко поставити правилно слику, а људи су се лепо потрудили у посебној теми да вам то објасне. тако би форум био много читљивији и лепши. а могу замислити када би модератори свима у порукама то исправљали, могли би само то по цео дан да раде.
извињавам се због скретања са теме.

п.с. чак и у мом потпису стоји објашњење како поставити слику.

узгред, лепо орање лазићу.
 
Danas sam gledao a i vozio se u JD 8310R od MK,koji je agregatiran sa Lemkenom 7 brazdi polu noseni,auu sta je covek stvorio i napravio,stroj je pisaj po sirotinji....Oranje nista posebno,ocekivao sam lepse oranje od Lemkena,dubina je ok,negde oko 30cm,orali su repiste i nesto strnjike,sve suvo i tvrdo,ima grobova...
 
Vidjeli ste i sami kako se kod mene oralo... Te uvjete pripisujem duboko prosusenoj zemlji koja je izgubila svoj integritet preko susnog ljeta i sad kako padne ikakva kisica, sve se duboko upije i samo se rasipa sto opet mislim da nije dobro ako mi zakrka neka snjezina i sve to nabije, bit ce veselo proljece... Bilo bi mi draze da se svaka brazda pozna za sebe, da se vlaga lijepo duboko upije.
 
Zavisi od zemlje, kod nas je opet dobro posle oranja potanjirati, da se zatvore brazde, pa onda bolje čuva vlagu da se ne bi u proleće odveć osušilo...
 
Pa sta da tanjuramo Ratko i ja? S kojim efektom?

Slazem se da treba recimo neke preorane livade, luceriste i slicno sto se nekada zbilja gadno zna poorati da treba potanjurati da se i prije proljeca malo i usitni, jer zima niej svemoguce, valja joj malo pomoci ali opet, ne valja pre sitno ostavljati za zimu...

Ja sam pauzirao oranje jer se previse sipa, cekam da jos malo natopi jer se bojim sta ce biti od ovog sto je orano nekidan...
 
Pa sta da tanjuramo Ratko i ja? S kojim efektom?

Slazem se da treba recimo neke preorane livade, luceriste i slicno sto se nekada zbilja gadno zna poorati da treba potanjurati da se i prije proljeca malo i usitni, jer zima niej svemoguce, valja joj malo pomoci ali opet, ne valja pre sitno ostavljati za zimu...

Ja sam pauzirao oranje jer se previse sipa, cekam da jos malo natopi jer se bojim sta ce biti od ovog sto je orano nekidan...

Zato sam pisao da zavisi od tla.... ni mi pre nikad nismo tanjirali, međutim čovek uvek proba šta novo.... Ja sam pak uzorao po jako suvom, pa mi je izvaljivao velike džombe(buse) naoko izgleda ravno oranje, ali kad prošetaš po njemu, lele....
 
Meni je tako bilo prosle godine na nekim njivama (sve televizori) pa sam cekao malo kisu i onda uleteo sa setvospremacem u januaru ,presao jednom i zaravnao. Otpusteni tockovi i vrlo plitko da ide cisto da porazbija ono busenje i neverovatno kako se lepo uredilo. Nisam hteo tanjiracom jer ipak mislim da je tanjiraca dosta teza i da nabija zemlju a to mi nije cilj
 
Danas bio odmor od oranja jer je palo 5litara kiše.Nisam hteo da silim.Ujutru se nastavlja ako vetar ne oduva svu zemlju sa njive.
 
Nazad
Vrh