Oranje

Odg: Oranje....

Oranje je super i za mnogo bolje uslove od ovih trenutno.Verujem da je zemlja dobra ali i plug+traktor je izgleda utrefljena kombinacija.
 
Odg: Oranje....

nisam neki ekspert, ali vidim da se žetvena masa odlično zaorava, a zemlja lepo raspada, odlično @
Boki-Vl... :D
 
Odg: Oranje....

Prvi pretpluznjak dobio sam ga od komsije pre 3 godine skinut sa pluga Gasner, a drugi sam pozajmio od burazera inace je kupljen u Temerinu ja mislim da su oko 8000 din, za sledecu sezonu moram i ja kupim jedan (zadnji) jer nepase od pluga Gasner.
 
Odg: Oranje....

gogi666 je napisao(la):
Ljudi gledam da dosta njih ore sa preko 2000 obrtaja! :sta:
Nije li malo puno? Ja koliko znam 1800 1/min je idealna snaga sa potrosnjom!?
U tanjiranju bi trebalo da je isto, eventualno druga brzina!
Da ni meni nije jasno , već je bilo priče o tom (doduše možda na drugom forumu :sta:) ,ali čini mi se kao da se ljudi plaše da će se na 1500-1800 obr ugušiti , pa neće sigurno pogotovo jače mašine ili malo novije . Pa kad je najbolji obr mom ? Ja orem na 1500 do 1700 i ne mislim mijenjati :spavam:
 
Odg: Oranje....

traktorima sa vazdusnim hladjenjem,treba veci br.obrtaja!
konkretno,torpedo vise voli 2000obt,nego 1500.
 
Odg: Oranje....

A ako gledate americke clipove, primjetit cete da nitko u okretanju ne smanjuje gas, vec svi rade pri 2 000 obrtaja...

Kako mi je jedan covjek rekao (nemam razloga da mu ne vjerujem) da su mu ameri rekli da je americki JD zamisljen da radi na punom gasu. Snaga im je deklarirana na punom gasu, obrtaji kardana su na punom gasu i tako ti traktori rade godinama...

I on je u medjuvremenu kupio JD 4755 i isto tako radi kako su ga ucili "ameri" koji su dolazili na lokalni kombinat pustati u rad (tada u HR nove) JD strojeve.

Koliko je istina, ne bih znao, ali ako je to rekao americki serviser za JD, nemam razloga da covjeku ne vjerujem.
 
Odg: Oranje....

Ljudi procitajte kada vasi traktori daju maksimalan obrtni moment!!!
Jedino je to vazno pri teskim radovima!
U 100% slucajeva je to neprelazi 1900 1/min, tako da je sve preko tih obrtaja cisto prosipanje goriva! :haha:
 
Odg: Oranje....

Oprostite,znam da ovo nije za ovu temu,ali sad se spominje tu..

Zakretni moment Nm DIN / min
Što znači ovo Nm? A što znači DIN ?

Moji traktori su 80 ks,i baš sad gledam po konedati,po tome ispada da kod jedog maksimalni zakretni moment mi je na 1400 a na drugom na 1600 obrtaja,a traktori 80 ks!
Pa na tim obrtajima se ne može orati,dali su ono tam neke druge mjerne jedinice ili...
 
Odg: Oranje....

Nm (Njutn*metar=sila puta krak sile) je jedinica kojom se meri obrtni moment, DIN je oznaka standarda (kao što je kod nas bio JUS) po kojem se meri.
Po SAE standardu se snaga motora meri bez pratećih uredjaja (auspuh, filter vazduha, vodena pumpa, alternator) a po DIN standardu se meri snaga motora sa svim ovim uredjajima, tako da se malo razlikuje izmerena snaga.
 
Odg: Oranje....

Bubu je napisao(la):
Posto clan Tesin nije postavio snimak oranja njegovog brata, evo ja cu :haha:
:sta: :sta: :sta: :haha: :haha: :haha: ::svaka cast::
Sta IMT-ova transmisija uradi snimku , ............ skroz ga deformise , mislim na zvuk , a bogami i na sliku........... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: i naravno izvinjavam se za off-topic jednostavno me nasmejalo do suza ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh